rozwińzwiń

Lapis philosophorum

Okładka książki Lapis philosophorum Henryk Waniek
Okładka książki Lapis philosophorum
Henryk Waniek Wydawnictwo: Convivo publicystyka literacka, eseje
56 str. 56 min.
Kategoria:
publicystyka literacka, eseje
Wydawnictwo:
Convivo
Data wydania:
2022-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2022-01-01
Liczba stron:
56
Czas czytania
56 min.
Język:
polski
ISBN:
9788396594907
Tagi:
ezoteryka kamień filozoficzny alchemia
Średnia ocen

7,5 7,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,5 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
161
95

Na półkach:

Po lekturze innych książek dot. tej problematyki książka nie robi wrażenia. Może być dobra na początek. Trochę zirytowała mnie próba "ustalenia" właściwego imienia Sędziwoja. Kiedyś imiona i nazwiska podlegały przekształceniom - w różnych językach (szczególnie po łacinie) podpisywano się różnie. "Śląski" pisarz niepotrzebnie i sekretnie podważa więc "polskość Sędziwoja", uznając, że właściwie nazywał się "Michael Sendimir von Skorkau" (a co z herbem Ostoja xD). W ogóle podjęcie tej problematyki wydaje się być zaczepką autora identyfikującego się jako "Ślązak". Ocenia nie wynika jednak z tego, że Autor wspiera ruch odrębności Śląska, identyfikując się publicznie jako "Ślązak" de facto podważa ten wielki sukces Polski w postaci przyłączenia Śląska po tylu setkach lat, dążąc do osłabienia Polski, jej rozbicia niestety... Ocena wynika tutaj z wtórności wobec takich książek jak Mysterium Coniunctionis Junga.

Po lekturze innych książek dot. tej problematyki książka nie robi wrażenia. Może być dobra na początek. Trochę zirytowała mnie próba "ustalenia" właściwego imienia Sędziwoja. Kiedyś imiona i nazwiska podlegały przekształceniom - w różnych językach (szczególnie po łacinie) podpisywano się różnie. "Śląski" pisarz niepotrzebnie i sekretnie podważa więc "polskość Sędziwoja",...

więcej Pokaż mimo to

avatar
101
101

Na półkach:

Ten niewielki szkic, gawęda, esej - można go nazywać w różny sposób - urzeka nie tylko stylem i plastycznością języka, ale i zaangażowaniem w materię tematu. Jeśli ktoś zna wcześniejsze dokonania prozatorski Henryka Wańka, doskonale będzie wiedział, co mam na myśli. Autor tym razem poświęca swoją uwagę Kamieniowi Filozoficznemu i alchemii - ich istocie, zakresowi i kulturowemu znaczeniu. Jak zawsze dużo tu ciekawych odniesień literackich, dociekań językowych i symbolicznych. Choć książka liczy raptem 56 stron i czyta się ją dosłownie w pół godziny, to jednak wrażenie z lektury jest ogromne, skłania do rozmyślań i jakiegoś takiego wewnętrznego szacunku wobec mistycznych praktyk kiedyś i dzisiaj.

Ten niewielki szkic, gawęda, esej - można go nazywać w różny sposób - urzeka nie tylko stylem i plastycznością języka, ale i zaangażowaniem w materię tematu. Jeśli ktoś zna wcześniejsze dokonania prozatorski Henryka Wańka, doskonale będzie wiedział, co mam na myśli. Autor tym razem poświęca swoją uwagę Kamieniowi Filozoficznemu i alchemii - ich istocie, zakresowi i...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    3
  • Przeczytane
    2

Cytaty

Więcej
Henryk Waniek Lapis philosophorum Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także