Paddington Marches On

Okładka książki Paddington Marches On Michael Bond
Okładka książki Paddington Marches On
Michael Bond Wydawnictwo: HarperCollins Publishers Cykl: Miś zwany Paddington (tom 6) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Miś zwany Paddington (tom 6)
Paddington Marches On
HarperCollins Publishers
2012-01-01
2012-01-01

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Malutka Czarownica Danuta Konwicka, Otfried Preussler
Malutka Czarow... Danuta Konwicka, Ot...
Okładka książki Księga Ludensona Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Księga Ludensona Marianna Oklejak, Z...
Okładka książki O ósmej na arce Ulrich Hub, Jörg Mühle
O ósmej na arce Ulrich Hub, Jörg Mü...

Bardzo przyjemne historie. Miło się je czyta. Nie zmieniam zdania, ze Paddington jest idealny jako historie na dobranoc bo styl autora da się czytać bardzo usypiająco :)

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Kto z Was nie słyszał jeszcze o Paddingtonie? Misiu w czerwonym kapelutku, uwielbiającym marmoladę? 😄
W tym tomie nasz niedźwiadek ma być gościem specjalnym w fabryce marmolady. No bo kto zna się na niej lepiej niż on? Szczęśliwy spodziewa się czerwonego dywanu i uroczystego powitania, jednak jak to w przypadku Paddingtona bywa, nie do końca wszystko idzie po jego myśli. To za sprawą tego, że wpada do rynsztoka, przez co na przyjęciu zostaje zagoniony do czyszczenia brudnych, klejących się beczek. Nie tego oczekiwał. Ten wieczór miał wyglądać zupełnie inaczej...

To kolejne nasze spotkanie z misiem o wielkim sercu. Książka podzielona jest na kilka rozdziałów, dzięki czemu sprawdzi się do wieczornego, wspólnego czytania. Każdy z nich dotyczy innej przygody, a jest ich sporo. Od pomocy przy generalnych porządkach Państwa Brown, po mecz krykieta, w którym dość sporo namiesza...

Treść jest napisana w sposób prosty i zrozumiały dla najmłodszych czytelników. Kilkulatków na pewno zaciekawią przygody niedźwiadka. Wszystkie są ciekawe i pełne dużej dawki humoru. Twarda oprawa w żywym, mocnym kolorze od razu zachęca i przyciąga wzrok. Urocze czarno-białe ilustracje świetnie współgrają z treścią opowieści. Warto sięgnąć po całą serię, książeczki oprócz tego, że bawią, to niosą ze sobą mądre przesłania.

Kiedy ktoś się krząta to, zazwyczaj, wynika z tego coś dobrego np. porządki albo organizowane jest przyjęcie. Kiedy krząta się mis Paddington, zazwyczaj, robi się zamieszanie. Ten niedźwiadek tak ma, iż pomimo dobrych chęci... wychodzi jak zwykle. Można powiedzieć, że przyciąga kłopoty, ale z właściwą sobie gracją stawia im czoła.

Co przydarzy się Paddingtonowi w kolejnym tomie jego przygód. Sympatyczny niedźwiadek stawi czoła nagłemu atakowi zimy i podejmie wyzwanie hydrauliczne; będzie miał okazję odwiedzić fabrykę marmolady – mniam mniam; wyczyści komin; wybierze się na wycieczkę do wyjątkowego miejsca w Londynie; zagra w krykieta (i wywoła gorącą dyskusję na temat zasad gry); złapie – przez przypadek – parę przestępców. Miś będzie się też szykował do pewnego wyjazdu, co sprawi, że państwo Brown zrozumieją, jak bliski stał się im.

Wydaje mi się, że Paddington przysparza wiele radości kolejnym pokoleniom czytelników. To jest klasyka literatury dziecięcej w wybornym wydaniu. Czytając z córką koleje opowieści o przygodach niedźwiedzia z mrocznego zakątka Peru dostaję coraz więcej dowodów, dlaczego tak jest. Pisząc o tomie „Nowe przygody Paddingtona” zwróciłam uwagę na to, że ów miś nie wstydzi się tego jaki jest i otoczenie akceptuje jego dziwactwa w 100%. Po zapoznaniu się z częścią pt.: „Paddington się krząta” zauważyłam pewną fajną cechę w stylu, jakim zostały napisane te książki. Literatura dziecięca ma często jakieś przesłanie itp. Dotarło do mnie, że Michael Bond nie próbuje na siłę wciskać morałów do opowiastek o Paddingtonie. On akcentuje determinację z jaką miś stawia czoło problemom i jego wierność pewnym zasadom, ale najwięcej miejsca w tych historiach zajmuje zamieszanie jakie Paddington wokół siebie robi. Czytanie o perypetiach niedźwiedzia z Peru to czysta zabawa, a ewentualne ”mądrości” trafiają do odbiorcy podprogowo.

Naszą znajomość z Paddingtonem zaczęliśmy od animacji emitowanej na kanale Nick Jr, potem przyszła kolej na „Nową kolekcję bajek”, aż wreszcie sięgnęliśmy po oryginał. Moje zdziwienie było ogromne, iż pierwowzór jest bardziej zadziorny niż serialowy miś. Ale nie poczułyśmy się rozczarowane – ani ja, ani córka. Wdaje mi się, że ten sympatyczny łobuziak z prozy Michaela Bonda nawet bardziej nas zauroczył.

Ilu miłośników niedźwiedzia z mrocznego zakątka Peru mamy „na pokładzie”?

Co przydarzy się Paddingtonowi w kolejnym...

Lubicie remonty? A może jesteście w trakcie?

Jeśli chcecie się dowiedzieć jak Paddington pomógł sąsiadowi w sfinansowaniu generalnego remontu łazienki to zapraszamy do przeczytania książki:
Paddington się krząta- Michael Bond, wydawnictwo @wydawnictwoznakpl
@znakemotikon @znak.com.pl

Dziś przedstawiam już druga nasza książkę o przygodach tego pogodnego i przyjacielskiego niedźwiadka. Tak jak w pierwszej nie brakuje tu humoru, a Paddington niosąc pomoc, przeważnie pakuje siebie i otoczenie w jeszcze większe tarapaty. I nie wiedzieć dlaczego przeważnie wszystko kończy się dobrze. Opowiadania przedstawiają go jako szczerego i bardzo dobrego misia, co na pewno zaowocuje sympatią naszych pociech do tego puchatego bohatera.

Kiedy zima zaskakuje mieszkańców kolejnym atakiem śniegu, miś korzysta z okazji, rzuca śnieżkami, lepi bałwana. Jego zabawę przerywa sąsiad, Pan Curry, prosząc go o przysługę. Niedźwiadek jednak nie daje rady namówić hydraulika o pomoc Panu Curryemu. Ale dobre serce nie pozwala misiowi zostawić chorego sąsiada z zamarzniętymi rurami. Stara się z całych sił, nie przewidział tylko, że rozgrzewając rury palnikiem, może je roztopić. Jak Pan Curry zareaguje na ten remont? I dlaczego skąpy sąsiad będzie po takiej demolce kupował misiowi bułeczki?

Lubicie remonty? A może jesteście w trakcie?

Paddington się krząta- Michael Bond, wydawnictwo @wydawnictwoznakpl
@znakemotikon @znak.com.pl

Mówisz "Paddington" myślisz 'marmolada" :)

Niebieski płaszcz, czerwony kapelusz i walizka. Rodowity Peruwiańczyk, który na stałe zamieszkał w londyńskim domu z rodziną państwa Brown znów rozrabia. Ale tak uroczo rozrabia, z typową dla siebie dobrodusznością i misiowatą gapciowatością. Pomoże sąsiadowi odmrozić kolanka, wyczyści beczki z marmoladą, odwiedzi muzeum figur woskowych... I to tylko cześć zabawnych przygód jakie czeka nas w tej części przygód misia Paddingtona.

"Paddington się krząta" w nowym przekładzie Michała Rusinka bawi, rozczula i uczy. Ta seria, mimo sześćdziesiątki na karku ;),wciąż pozostaje zaskakująco aktualna i bliska naszemu sercu. Opowiadania nie trącą myszką, ale w zadziwiający sposób wchłaniają i dorosłych, i dzieci, w świat bez komórek, laptopów i tabletów. Autor kładzie nacisk na uniwersalne wartości, jak chociażby więzi rodzinne, pokora, skromność i bezinteresowność.

I chociaż ja pozostaję w #teamUszatek ;) to z wielką przyjemnością przeczytałam z synem perypetie Paddingtona. Seria dedykowana jest dla dzieci powyżej czwartego roku życia, ale bawi i uczy także dorosłych ;).

Mówisz "Paddington" myślisz 'marmolada" :)

Wiecie, zabawne jest to, że choć czytam bajkę o zabawnym misiaczku, który nie rozstaje się bez swojego kapelusza, to jednak dzisiaj odniosłam wrażenie, że Paddington chyba nieco dojrzał. Oczywiście wciąż nie wszystko rozumie, często myli ze sobą rzeczy i przekręca słowa, jednak teraz jakoś tak widzę go nieco dojrzalszego. Być może i misie mają prawo od czasu do czasu nieco się postarzeć:-)
W tej części spadnie śnieg i będzie bardzo zimno. Ale tak mocno zimno, aż sąsiadowi państwa Brown zmarzną kolanka. Postanowił więc wykorzystać naiwność Paddingtona i wysłał go z przysługą. Misiu jest bardzo uczynny, więc się zgodził. Niby wiedział, że rzadko ktoś ogląda pieniążki pana Curry, jednak nie potrafił zrozumieć dlaczego są brudne. Dlaczego sąsiad nie oddaje swoich długów, tylko unika dłużników. Było to dość trudne do pojęcia, jednak zdał sobie sprawę, że najwyraźniej nie na wszystkie pytania musi znać odpowiedź.
Jest to zaledwie jedna z przygód naszego misia, który jeszcze wiele się musi nauczyć, by poznać świat oczami osób dorosłych. Tutaj będzie jednak wyjątkowo bardzo zapracowany. Pozna magiczne zdolności palnika, które raczej przyniosą więcej szkody niż pożytku. Wspaniałym jednak dla niego czasem będzie wizyta w fabryce czekolady. Pełen entuzjazmu wkroczy w słodkie mury niemal przekonany o tym, że będzie mógł się nią zajadać. Jakież było jego zdziwienie, kiedy nakazano mu szorować brudne beczki! To całkowicie przeczyło jego oczekiwaniom. Niekiedy jego myśli wskazywały oburzenie, choć nie jestem pewna, czy był świadomy tak trudnego uczucia, jakie w tej chwili krzątało się w jego wnętrzu.
W momencie, kiedy przyniesiono mu do łóżka śniadanie swoim szerokim noskiem od razu wyczuł co się święci. To jednak nie przeszkodziło mu, by na własne oczy się przekonać, czy faktycznie ma rację:-)
Oj ten misiaczek jeszcze wiele się musi nauczyć, by zrozumieć świat, który go otacza. Z każdą jednak przygodą jest coraz bardziej mądry i dojrzały. Dlatego warto, by każde dziecko go poznało. W końcu warto mieć za przyjaciela misia Paddingtona!

W tym tomie nasz miś Paddington przeżywa znów masę przygód. Między innymi odwiedza fabrykę marmolady, bawi się w hydraulika, próbuje czyścić komin w domu Brownów, wyjeżdża na krótką wycieczkę z panem Gruberem, a także z całą rodziną nad morze. Jak zwykle ten niesforny niedźwiadek przeżyje takie przygody, jakie mogłyby przytrafić się tylko jemu. Nie wiem jak on to robi, ale czasem te jego dziwne przygody są wręcz nie do pomyślenia. A jednak jemu się przydarzają takie dziwne wypadki. Choć trzeba przyznać, że z każdego dziwnego wypadku, ten miś wychodzi cało i zwycięsko. A tutaj jeszcze Paddington uczy nas, że nie powinniśmy oceniać kogoś po samym wyglądzie!
Przygody tego misia są jak zwykle niezwykłe, wciągające, zadziwiające, zabawne i pouczające. Bo wpadać w tarapaty to trzeba umieć. A dzięki Wydawnictwu Znak Emotikon można świetnie spędzić czas podczas czytania odnowionych przygód tego ulubionego misia 

Zapraszam na moja opinię

Zapraszam na moja opinię

To już szósta książka z serii przygód Misia Paddingtona. Za każdym razem bardzo miło spędzamy czas w towarzystwie tego uroczego Misia i za każdym razem zaskakuje nas coraz bardziej.

W tej części jak sugeruje tytuł przygody Paddingtona to krzątanina w towarzystwie rodziny Brownów, która go przygarnęła. Między innymi miś podejmie się wyczyszczenia komina, a potem będzie musiał się umyć. Chętnie też pomoże sąsiadom przy problemie zamarzniętych rur, choć nie koniecznie ta pomoc jest potrzebna. Zwiedzi fabrykę marmolady, jego ulubionego przysmaku i odwiedzi Muzeum Figur Woskowych. Jak przystało na tego wyjątkowego Misia nie raz wpadnie przy tym wszystkim w tarapaty, ale co by nie było zawsze spada na cztery łapy niczym kot.

Tak samo jak poprzednie części tak i ta dostarczyła nam wielu wrażeń i śmiechu. Co najważniejsze książkę można czytać bez znajomości poprzednich tomów ale uwierzcie, warto poznać wcześniejsze przygody Paddingtona.

Cała seria zajmuje w naszym domu szczególne miejsce, ponieważ ten troszkę niezdatny ale uroczy misiu ma niezwykłą moc. Czytany przed snem jest idealnym wyciszaczem, a ostatnio nawet 'kołysanką' do snu. Jeśli jeszcze nie znacie przygód Paddingtona to gorąco polecam Wam nadrobić, a z pewnością się nie zawiedziecie 🥰

• Dla dzieci
  • Literatura dziecięca