Paddington się krząta

Tłumaczenie: Michał Rusinek
Cykl: Miś zwany Paddington (tom 6)
Wydawnictwo: Znak
Paddington Marches On

Nowa, szósta już książka z serii klasycznych przygód misia Paddingtona. Tak, miś Paddington naprawdę się krząta w domu państwa Brown, dzięki czemu zwykłe domowe zdarzenia nabierają wymiaru ciekawych przygód. Miś bardzo się stara i nawet czyszczenie komina nie jest dla niego straszne. Potem wystarczy się tylko umyć... Zwiedzanie fabryki marmolady i wyprawa do Muzeum Figur Woskowych dostarczą nie mniej mocnych wrażeń.
Kolejny tom w serii przygód misia Paddingtona ukazuje się w nowym przekładzie Michała Rusinka.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Ramon | 2011-07-10
Przeczytana: 11 lipca 2011

Fajna, ciepła książka. Całkowicie bezpretensjonalna i bezpieczna dla dziecka (bez żadnych głupot, jakich jest pełno w literaturze dla dzieci i młodzieży).

Jednak wydaje mi się, że opowiadania nie są równe pod względem jakości. Jedne wciągają mniej, inne bardziej. Tak samo jest z humorem. Ale może to nasze subiektywne wrażenie.

Aha, nasz Ferdynand Wspaniały o niebo lepszy. Nie wiem, czy Anglicy go znają, ale powinni :)

xxgetuglyxx | 2013-01-20
Przeczytana: 2012 rok

Kocham misia Paddinktona! Mam nawet jego pluszową maskotkę! Seria tych książek o Paddinktonie, to prawdziwe ARCYDZOEŁO!

Ultramarynowa | 2017-04-01
Przeczytana: 2015 rok