Czarny album

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Black Album
83-7150-749-6
Filifionka

Z okładki: Shahid po śmierci ojca przyjeżdża do Londynu, by kontynuować edukację. Spotkanie z Deedee Osgood, która prowadzi cykl wykładów poświęconych zarówno muzyce Prince'a, jak i psychoanalizie Jacques'a Lacana, sprawia, że cały jego świat przewraca się do góry nogami. Kiedy pojawia się Chili, jego brat uciekający przed zemstą śmiertelnych wrogów, sprawa kariery akademickiej Shahida...

Z okładki:
Shahid po śmierci ojca przyjeżdża do Londynu, by kontynuować edukację. Spotkanie z Deedee Osgood, która prowadzi cykl wykładów poświęconych zarówno muzyce Prince'a, jak i psychoanalizie Jacques'a Lacana, sprawia, że cały jego świat przewraca się do góry nogami. Kiedy pojawia się Chili, jego brat uciekający przed zemstą śmiertelnych wrogów, sprawa kariery akademickiej Shahida przybiera jeszcze gorszy obrót. A wszystko dzieje się w Londynie w 1989 roku, a więc w roku, w którym runął mur berliński, a na Salmana Rushdiego nałożono fatwę. Shahid musi odnaleźć swoje miejsce w tym szalonym świecie, w którym królują narkotyki, upojne nocne życie, ale także żarliwa wiara i bezgraniczna namiętność.

[Zysk i S-ka, 2000]

książek: 2065