Zjem to, co ma na sobie

Me Talk Pretty One Day
83-240-0634-6
opowiadania, humor
Snoopy

Międzynarodowy bestseller! Lekkostrawna proza. 1 000 000 egzemplarzy sprzedanych w Stanach Zjednoczonych! Karykaturalna rodzina, burzliwe dorastanie, walka z hipokryzją i uprzedzeniami wobec odmienności. Historie niczym z najlepszych sitcomów! Tym zabawniejsze, że oparte na faktach z życia popularnego komika, szydercy piętnującego wszelkie przejawy amerykanizacji i political correctness....

Międzynarodowy bestseller! Lekkostrawna proza.
1 000 000 egzemplarzy sprzedanych w Stanach Zjednoczonych!

Karykaturalna rodzina, burzliwe dorastanie, walka z hipokryzją i uprzedzeniami wobec odmienności. Historie niczym z najlepszych sitcomów! Tym zabawniejsze, że oparte na faktach z życia popularnego komika, szydercy piętnującego wszelkie przejawy amerykanizacji i political correctness. Wybuchowa mieszanka ostrego dowcipu i goryczy. Cudowne lata w reżyserii Woody Allena.

„David Sedaris jest jak gwiazda rockowa świata literackiego” - porównują amerykańscy dziennikarze. Nie jest tajemnicą, że bilety na jego występy trudniej dostać niż wejściówki na koncerty Britney Spears.

Znany komik i uwielbiany kontestator. Parał się w życiu wszystkim, był już elfem, sprzątaczką, budowniczym, ogrodnikiem i tragarzem. Największy sukces odniósł jako autor przezabawnych dzienników, w tym między innymi książki "Zjem to, co ma na sobie".

formalina | 2014-02-09
Przeczytana: 07 lutego 2014

Pamiętacie Clarksona? Wrednego angolskiego felietonistę chorego na punkcie samochodów i koszenia trawy? Po trzech stronach czytania Sedarisa stwierdziłam: jest lepszy niż Clarkson.

Bo oto i on: pochodzący z rodziny greckich imigrantów nowojorczyk, syn inżyniera IBM, brat aktorki i malarki, partner brytyjskiego dyplomaty. Do tego znany narkoman, miłośnik łączenia piwa i szkockiej, absolutne beztalencie życiowe, prawie- wirtuoz gitary, prawie- frankofil, połączenie faceta od przeprowadzek i eleganckiego pana domu.

Ogromna ilość niepowodzeń i dziwnych przygód opisana w tej książce pasuje do zmyślonego dziennika gościa po kwasie (i dwunastu filiżankach herbaty), ale zmyślona nie jest. Ta książka to dziecko 'Roku w Prowansji' i zbiorów Clarksona- wybór narzekań i uwag, krzywiących świat w dziwne, ale przyjemne strony.

Bo czy myśleliście kiedyś, że logopeda może być agentem CIA? Albo że można ocenić atrakcyjność faceta według długości jego... drabiny? Albo, że najprostszym słowem po...

BetiFiore | 2013-01-12

Dla mnie bomba. Moze się smiać i śmiać. Ukłon dla autora, bo nie jest łatwo tak pisać.

Gosia Adamowska | 2013-10-22
Przeczytana: 22 października 2013

Popłakałam się ze śmiechu czytając o lekcjach francuskiego

| 2013-03-27
Przeczytana: marzec 2013

Zabawna, z kilkoma świetnymi ironicznymi akapitami. Polecam, tym którzy mają coś wspólnego z językiem francuskim

Allie | 2016-08-23
Na półkach: 2016, Przeczytane