Czarodziej snów

Seria: Kameleon
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Mister Sandman
Filifionka

Główna bohaterka, drobna, jasnowłosa dziewczynka o anielskiej urodzie, ledwo co zobaczywszy świat w momencie swoich narodzin, krzyknęła ponoć: "O nie, tylko nie znowu tutaj", i zaraz potem zaniemówiła na zawsze. Jej ulubionym miejscem stała się szafa, a ona sama odgrywa rolę powierniczki najskrytszych tajemnic wszystkich członków rodziny; a są to tajemnice zgoła zdumiewające. Państwo Canary okazują się dość niezwyczajną rodziną: mała, subtelna samotniczka gra na pianinie jak Mozart, jej siostra Marcy jest nimfomanką, z kolei druga siostra, potężnie zbudowana Sonja, nieustannie robi na drutach. W porównaniu z córkami, rodzice wydają się zupełnie normalni, ale i oni mają swoje szczególne przyzwyczajenia.

[Zysk i S-ka, 2000]

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2000.

sonia poniatowska | 2014-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2014

Ksiazka napisana w sposob humorystyczny, jednak pokazujaca jak ludzie pozornie sobie bliscy moga byc sobie dalecy, mimo mieszkania pod jednym dachem i tworzenia rodziny. Pokazuje rowniez, ze kazdy ma swoje tajemnice i sekrety, ktore moga wyjsc na jaw w momencie, w ktorym najmniej sie tego spodziewamy. Jedno zycie, a mozna je prowadzic na tak wiele sposobow.

zqczera | 2015-10-21
Przeczytana: 21 października 2015