Dyktatorzy mody. Wzloty, upadki, skandale

Iwona Kienzler Wydawnictwo: Lira biografia, autobiografia, pamiętnik
Lira
2022-11-17
2022-11-17

Okładka książki Michał Koterski. To już moje ostatnie życie Michał Koterski, Beata Nowicka
Michał Kotersk... Michał Koterski, Be...
Okładka książki Jest OK. To dlaczego nie chcę żyć? Marek Sekielski, Małgorzata Serafin
Jest OK. To dl... Marek Sekielski, Ma...
Okładka książki Koneserzy kolejnego dnia. Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz według Artura Andrusa Artur Andrus, Włodzimierz Korcz, Alicja Majewska
Koneserzy kole... Artur Andrus, Włodz...
Okładka książki Sekcja zwłok. True crime. Historie z prosektorium Vincent Di Maio, Ron Franscell
Sekcja zwłok. ... Vincent Di Maio, Ro...

Polecam, bardzo ciekawa książka .

Polecam, bardzo ciekawa książka .

Bardzo ciekawa, świetnie napisana!

Bardzo ciekawa, świetnie napisana!

Wydawnictwo Lira zrobiło wszystko, żeby opakowanie książki wyszło jak najbardziej okazale. Twarda okładka, masa ciekawych ilustracji, przyjazny format, topowa czcionka. również autorka starała się przedstawić swój subiektywny przegląd czołówki dyktatorów mody jak najbardziej starannie o czym świadczy okazała bibliografia. Życie prywatne przeplata sukcesami i upadkami w życiu zawodowym. Dla estetyki warto.

Wspaniała ksiazka, pełna ciekawostek z życia ikon mody. Audiobooka słuchało się doskonale. Polecam!❤️

Pozycja poprawna, ale niczym się szczególnie nie wyróżniająca. Nic wybitnego pod względem literackim – styl jest suchy i niezbyt porywający, momentami wręcz podręcznikowy.

Książka jest ponadto bardzo nierówna pod względem treści: jedne rozdziały skupiają się na osiągnięciach w świecie mody, inne na rodzinnych i miłosnych intrygach opisywanych postaci. Sama objętość rozdziałów także jest bardzo niesymetryczna: niektóre życiorysy poznajemy z najdrobniejszymi szczegółami, a inne są potraktowane po macoszemu.

Moją uwagę zwróciło też użycie obraźliwego określenia wobec osób transpłciowych w jednym z rozdziałów. Takie zabiegi są niedopuszczalne, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jest to dość świeża pozycja.

„Dyktatorzy mody” są jednak dobrym wprowadzeniem do historii współczesnej mody; dają czytelnikowi ogólne rozeznanie wśród stylów i biografii najbardziej wpływowych projektantów. Z perspektywy zupełnego laika, pozycja ta wydaje mi się odpowiednia dla osób właśnie takich jak ja – niemających bladego pojęcia o modzie, a chcących uzyskać chociaż ogólny obraz.

Bardzo ciekawa książka nawet dla totalnego ignoranta modowego, jakim jestem. Przyjemnie się jej słuchało (audiobook).

🔹️Jak tylko zobaczyłam ta książkę ,od razu wiedziałam, że koniecznie muszę ją przeczytać.
🔹️Książka idealna dla fanów mody ale i dla osób, takich ja ja,po prostu ciekawych faktow z życia tych wielkich i sławnych.
🔹️Chanel, Schiaparelli, Dior, Saint Laurent, Westwood, Gucci, Versace i Mcqueen. Oto jedne z największych nazwisk w branży modowej, z którymi kojarzy nam się szyk i syl, moda haute-couture i oczywiście zawrotna cena.
🔹️Autorka doskonale wywiązała się z zadania. Życiorysy poszczególnych postaci idealnie odzwierciedlają ich twórczość. Poznajemy osoby kreatywne, zdeterminowane, wizjonerów wyprzedzających swoją epokę, twórców ponadczasowych, otoczonych sławnymi osobistościami i w blasku fleszy ale często naznaczonych samotnością i traumą.
🔹️Książka jest przepięknie wydane,w twardej oprawie. Zawiera mnóstwo zdjęć oraz znaków firmowych, jak logo danego domu mody. Czytanie sprawiało niesamowitą przyjemność.
Z książki dowiemy się, że moda rodzi się z wizji, determinacji i często z przypadku.
Bardzo polecam.

Super pozycja. Jak każda tej autorki

Super pozycja. Jak każda tej autorki

Kurczę, liczyłam że to będzie obłędna książka. Trochę za dużo oczekiwałam, niestety ta książka jest dla mnie zbytnio wtórna, wiele rzeczy już czytałam czy oglądałam. Książka jest dobra dla tych co pierwszy raz sięgają do literatury o tworzących modę.
Jak już się odetnie aspekty powtarzalności, to jest to fajna pigułka informacji i można sporo na raz się dowiedzieć.

Zupełnie nie znam się na modzie, a mimo to książka bardzo mnie wciągnęła. Trochę za sprawą niezwyczajnych życiorysów opisywanych przez autorkę postaci, a trochę też przez styl pisania: przystępny, lekki, utrzymany w formie opowieści, pełen ciekawostek, a jednocześnie bez nadmiernej egzaltacji.

• Moda
  • Do kupienia