Esencjalistka

poradniki
Pascal
2022-10-26
2022-10-26

Ekscytacja. Szeroko, ze zdziwieniem i zachwytem otwieram oczy, bo ta książka, to jest to, czego szukałam. Odmiana. Spokój. Równowaga. Dzięki niej znowu jestem w drodze i wracam do siebie.

Czytam filozofię, podejście do życia autorki i smakuję je jak pastylka. Smakuję nie tylko na języku, ale w sercu i sprawdzam, czy wyczuwalne smaki są moje, a jeśli są mi nieznane, sprawdzam jak się z nimi mam. Okazuje się, że smaki @esencjablog.pl są mocno moje. Czytam i kiwam głową, bo mam tak samo, te same rzeczy mnie budują, podobne pomagają, identyczne leczą wzmacniając ciało i duszę. W końcu książka, która porządkuje mi to, co miałam porozrzucane, wygładza to co skołtunione i przywraca to, co zostało przeze mnie wycofane i odepchnie, bo wydawało mi się zbyt miękkie.

Wróciłam ponownie na własną drogę prosto ku świadomości. Na niej chcę mieć przestrzeń i możliwość samorealizacji, by być w pełni szczęśliwą, słuchać swojego serca, wewnętrznego głosu i śmiało za nim podążać. Jak pisze autorka słuchanie głosu serca i intuicji jest rodzajem tańca. W dalszym ciągu jest to dla mnie trudny taniec, ale jak wszystko inne na szczęście u to jest do wyuczenia. Książka pokazuje wiele dróg, w jaki sposób można tańczyć łącząc ze sobą serce z rozumem i na co dzień wyciągać esencję z życia.

Znajdźcie odpowiedni czas, miejsce i okoliczność na spotkanie z Panią Aleksandrą (z nią, nie z książką!) Zacznijcie czytać powoli i uważnie, a następnie aktywnie czekajcie na to, co się wydarzy u was i w waszym życiu.

Mężczyźni - jeśli chcecie obdarować swoją kobietę czymś w pełni wartościowym - pomysł i idealny wybór już macie 😁

___Na moment straciłam siebie z oczu, bo byłam pochłonięta czymś innym i popełniałam błędy, które kosztowały mnie zdrowie. Zignorowałam wiele sygnałów płynących z mojego wnętrza, może nawet w jakimś sensie odeszłam na chwilę od siebie i zapłaciłam za to wysoką cenę. Na szczęście potrafię już zatroszczyć się o siebie i wiem, czym jest samoopieka, ale tego też musiałam się nauczyć___

str. 99

Jeszcze jedno. Jest to jak na razie jedyna książka, która zachęciła mnie do śledzenia autorskiego bloga.

Skusił mnie tytuł, bo ostatnio interesuję się prądem filozoficznym zwanym esencjalizmem, ale to tylko przypadkowa zbieżność nazw. Tutaj pochodzi od nazwy bloga, która też jest dosyć przypadkowa - jak autorka sama wyznaje, słowo esencja po prostu wpadło jej w oko.
Nie wiem co to za moda, żeby treści blogowe wydawać w formie książkowej. W żadnym razie nie jest to poradnik. Bardziej forma autobiografii, w której pani Aleksandra, blogerka, przedsiębiorczyni, żona i mama trójki dzieci, na 300 stronach opowiada nam co robi na co dzień, że jej życie jest takie cudne, a ona taka wspaniała. Okrągłe ogólnikowe zdanka okraszone pozowanymi zdjęciami i cytatami z mądrych książek.
Gdyby słitaśna focia z Insta podpisana #storyofmylife #thebestever #girlboss została książką, to wyglądałaby właśnie tak ;)

Jestem na "nie". Jednocześnie pompatyczna (zatrzęsienie mądrych cytatów) i osobista (w negatywnym tego słowa znaczeniu - opowieść o życiu akutorki z ktorej nic nie wynika i duża ilośc jej zdjęć).

Odłożyłam w trakcie czytania. Wydaje mi się, że książka może trafić do wąskiej grupy, czyli osób mających podobne doświadczenia lub postrzeganie życia co autorka, żeby od razu się zidentyfikować z treścią. Przekaz tego typu książek, pomimo że oparty na własnych doświadczeniach, to jednak powinien być bardziej uniwersalny. Nie tak bardzo oparty na własnym ja autora. Według mnie zbyt dużo tu indywidualnych opowieści z życia pojedynczej konkretnej osoby, których nie wszyscy mogą odnieść do siebie.

• Samodzielne
  • 2022 legimi