Audrey. Życie, pasja, styl

Okładka książki Audrey. Życie, pasja, styl Chiara Pasqualetti Johnson
Okładka książki Audrey. Życie, pasja, styl
Chiara Pasqualetti Johnson Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Media Polska) biografia, autobiografia, pamiętnik
Audrey. Una vita, uno stile
Słowne (dawniej Burda Media Polska)
2022-10-26
2022-10-26
Katarzyna Skórska
aktorzy aktorki aktorka film kino historia filmu

Rewelacyjne są przede wszystkim zdjęcia i wydanie tego albumu.
Treść interesująca i ciekawie dobrana. Dla fanów absolutny must have.

Rewelacyjne są przede wszystkim zdjęcia i wydanie tego albumu.
Treść interesująca i ciekawie dobrana. Dla fanów absolutny must have.

Idealna książka dla wszystkich miłośników Audrey Hepburn oraz kina.

Idealna książka dla wszystkich miłośników Audrey Hepburn oraz kina.

Cudownie wydana biografia, a te zdjęcia! Zapierają dech❤️ Polecam.

Cudownie wydana biografia, a te zdjęcia! Zapierają dech❤️ Polecam.

Uwielbiam czytać o inspirujących kobietach w historii. Wśród tych, które najbardziej cenię znajduje się Audrey Hepburn - aktorka, tancerka i filantropka.

Audrey zasłynęła jako ikona old Hollywood zaraz obok Marilyn Monroe. Była aktorką prześcigającą swoją epokę i pokazywała, że nie trzeba mieć wielu pieniędzy, by wyglądać pięknie i elegancko. Dzięki temu ustanawiała nowe trendy wśród kobiet, które pragnęły być jak Audrey. Pod koniec swojego życia została ambasadorką UNICEF. Pomagała dzieciom w krajach nierozwiniętych nie tylko finansowo, a także bezpośrednio odwiedzała je dając im realną pomoc.

Sama książka jest przepiękna, elegancka i niezwykle estetycznie wydana, czyli w stylu Audrey. Tekst przeplatają fotografie, cytaty, portrety, plakaty w ogromnej ilości. Dlatego odpowiedniejszą nazwą na tę książkę byłby album.

Jest w niej przedstawiona biografia od narodzi aż do śmierci z naciskiem na poznanie Audrey od wewnątrz. Uwaga została skupiona na jej charakterze i stylu. Nie są to nudne, suche fakty. Podczas czytania naprawdę czułam jakby opowiadano mi o niej jak o zwykłym człowieku, zmagającymi się z trywialnymi problemami, a nie jak o sławnej osobie.

Pięknie wydana biografia z ciekawymi zdjęciami. Bardzo poruszająca.

Pięknie wydana biografia z ciekawymi zdjęciami. Bardzo poruszająca.

Dzisiaj mam dla Was kolejną świetną książkę. Tym razem biograficzną. Książkę o osobie, która jest dla mnie wzorem do naśladowania. Myślę, że tej kobiety nie muszę nikomu przedstawiać. Znana, uwielbiana, ikona piękna, stylu i skromności. Kobieta, aktorka, która pomimo tak dużej sławy, nie straciła tożsamości. Nie przypadkowo stała się znana na całym świecie. Ogrom pracy, zaangażowania, poświęcenia, prostota i dyscyplina to tylko kilka z rzeczy, które pokochali w niej inni.

Audrey Kathleen Hepburn 1929-1993 (z domu Ruston) znana z filmów t.j. Śniadanie u Tiffaniego, Sabrina, Rzymskie wakacje, My Fair Lady. Jej styl, szyk, doskonała elegancja przeszły do historii i stała się ikoną mody. Jej urodę określano mianem wyszukanej, niepowtarzalnej. Duże oczy, mocno zarysowane brwi, szczupła sylwetka i ten łobuzerski urok skradły serca filmowców, reżyserów oraz projektantów mody. Audrey Hepburn była kobietą, która nie bała się nowych ról.

Rozpoznawalność zaczęła się od szkoły baletowej, do której uczęszczała w wieku 14 lat, ale to kino stało się ścieżką jej kariery. Pochodziła z zamożnej rodziny, lecz wojna pozbawiła jej szczęśliwego, beztroskiego dzieciństwa. Pod jej uroczym uśmiechem kryła się niezwykła wrażliwość. Trudne dzieciństwo spowodowane odejściem ojca, zostawiło w jej sercu ranę do samego końca.

Młodość, kariera rozwijały się w szalonym tempie. Audrey zdobyła kilkanaście nagród m.in. dwa Oscary, trzy Złote Globy, nagrodę Emmy, Grammy i cztery BAFTA za niezapomniane role w w.w. filmach.

Ambicja, pracowitość, determinacja oraz wysoka kultura osobista szły zawsze w parze z jej osobowością, również w życiu prywatnym. Miała swój styl, na który godzili się styliści, projektanci, a nawet reżyserowie. Cygaretki, lekkie baleriny, dekolty w łódkę, wiązane apaszki i krótko ścięta grzywką to jej znak rozpoznawczy.

W wieku 40 lat postanowiła opuścić świat kina i poświęciła się rodzinie, o której zawsze marzyła. Powtarzała: „Chcę mieć wesoły, pełen życia dom, spokojną przystań w tym udręczonym świecie”. Mocno zaangażowała się w niesienie pomocy milionom ludzi, poświęcając swój czas dzieciom z Trzeciego Świata, zgłaszając swoją kandydaturę na ambasadorkę UNICEF-u.

W tej książce znajdziecie mase informacji o jej życiu pełnym pasji, zarówno od strony planu filmowego, jak i poza nim. Nie zabraknie również pięknych portretów, ilustracji, zdjęć oraz krótkich sentencji, pełnych prawdy, skromności i życzliwości, którymi się kierowała, niosąc przy tym dobro i miłość.

Ja osobiście jestem tą książką oczarowana 😍 Ale każdy kto mnie zna lepiej nie powinien się dziwić ❤Jestem jej ogromną fanką.

Mam tutaj fanów Audrey?
Macie jakiś ulubiony film z jej osobą, w roli głównej?
Ja co jakiś czas lubię sobie odtworzyć Śniadanie u Tiffaniego i Rzymskie wakacje 🥰

Pozdrawiam serdecznie!

Ponadczasowa klasa
Kino przyczyniło się do powstania wielu ikon popkultury. Jedną z nich była Audrey Hepburn, która – pomimo uroku dziewczyny z sąsiedztwa – zawsze prezentowała się zjawiskowo. Daleko jej było do taniości i masowości, często kojarzonych z popkulturą. Książka Chiary Pasqualetti Johnson opisuje styl aktorki, przy okazji przybliżając najważniejsze fakty z jej życia oraz role filmowe.

Audrey. Życie, pasja, styl to przede wszystkim zbiór fantastycznych fotografii przedstawiających kultowe stylizacje Hepburn – zarówno te z wielkiego ekranu, jak i z życia prywatnego aktorki (choć, jak wynika z treści książki, granica między garderobą filmową a prywatną była dość płynna). Pasqualetti stara się przybliżyć czytelnikom postać Audrey Hepburn – nie tylko jako znanej aktorki, ale również utalentowanej tancerki, muzy Huberta de Givenchy, ambasadorki UNICEF oraz w najważniejszej spośród wszystkich życiowych ról (zdaniem samej Audrey) – matki i żony. Niezależnie od momentu, w którym znajdowała się kariera Hepburn, jedno pozostawało niezmienne – szczery uśmiech i życzliwość, którą potrafiła zjednać sobie każdego.

Audrey. Życie, pasja, styl to pozycja idealna zarówno dla miłośników kina jak i mody. Fanów Audrey Hepburn, którzy mają za sobą lekturę wielu jej biografii, zachęcić mogą przepiękne fotografie, których w innych publikacjach nie ma tak wiele (a na pewno nie w takiej jakości),a dla osób, które cenią talent aktorski Hepburn lub jej styl (albo obie te rzeczy),a wcześniej nie czytały żadnej jej biografii, pozycja Chiary Pasqualetti Johnson będzie znakomitym wyborem na dobry początek.

Ponadczasowa klasa

„Rozbrajająco sympatyczna, a zarazem w przedziwny sposób dumna. Wyrafinowana, lecz nie snobistyczna. Delikatna, a przecież krucha...”

„Audrey. Życie, pasja, styl” autorstwa Chiary Paqualetti Johnson, stanowi biografię wielce utalentowanej aktorki oraz ikony stylu Audrey Hepburn. Powiem Wam, że do tej pory oglądałam tylko jeden film z tą panią, którym był „Śniadanie u Tiffany’ego”, jednak po skończeniu tej książki obejrzałam wszystkie ekranizacje, w których Hepburn brała udział. Jestem mile zaskoczona tym tytułem - biografie zazwyczaj kojarzą mi się z nudnym, wręcz monotonnym językiem, który powoduje u mnie znużenie, a nie ciekawość, jednak w przypadku dzisiejszej lektury było zupełnie inaczej - może nie jest to thriller, czy kryminał, jednak ta książka wciągnęła mnie w pełni.

Audrey Hepburn - niezrównana ikona wdzięku i elegancji - to prawdopodobnie najbardziej uwielbiana gwiazda w historii kina. Łagodnym uśmiechem i niepowtarzalnym stylem potrafiła uwieść tłumy. Karierę rozpoczęła w szkole baletowej, by stać się jedną z największych gwiazd Hollywood, uhonorowaną najbardziej prestiżowymi nagrodami. Niniejsza biografia ukazuje jej fascynujące życie - od dzieciństwa po lata światowej sławy - a także styl, który w wyjątkowy sposób wpłynął na popkulturę. Opowiada też o Audrey w roli ambasadorki UNICEF’u oraz o pomocy humanitarnej, którą pod koniec życia niosła dzieciom a całym świecie.

W trackie lektury towarzyszyło mi wiele skrajnych emocji - poza radością czułam również żal kiedy czytałam o relacji Audrey z jej ojcem. Do tej pory podziwami ją, że pomimo przykrości, których doznała z jego strony chciała się z nim zobaczyć oraz wesprzeć go finansowo.

„Zawsze trzeba robić to, co należy, nawet gdy ktoś rani nasze uczucia”

Hepburn to również dziewczyna, która przez wybuch wojny straciła najlepszy okres swojego życia. Coś czuję, że to głownie przez II wojnę światową kobieta w trakcie ostatnich lat swojego życia w pełni oddała się akcji niesienia pomocy biednym dzieciom. Kiedy czytałam rozdział dotyczący tego etapu jej życia nie mogłam wyjść z podziwu jak dobrym była ona człowiekiem, który nawet mając przed oczami śmierć nie bał się robić tego co podpowiada mu serce.

Czy wiedzieliście, że Audrey oddała swoją pierwszą, niedoszłą suknię ślubną kobiecie ze wsi, by ta mogła się z niej cieszyć? Odpowiedzcie sobie teraz na pytanie, czy tak samo postąpilibyście na jej miejscu?

Przyjemnym dla oka jest nie tylko styl autorki, ale również liczne fotografie oraz projekty ubrań, które pozwalają nam zobaczyć w jaki sposób zmieniała się postać Audrey Hepburn. Nawet bez czytania tekstu - po samym obejrzeniu ilustracji - widać, że jest to mądra oraz pełna ciepła kobieta, której niestety nie mogłam poznać. (Szczerze w trackie czytania doszłam do wniosku, że urodziłam się w złej epoce - to w jaki sposób ludzie się kiedyś ubierali w zupełności do mnie przemawia, a sam styl Audrey... gdybym tylko mogła ubierałabym się podobnie do niej - ta kobieta doskonale wiedziała jak ubrać się żeby było nam wygodnie, a zarazem byśmy wyglądały kobieco.)

Czy książkę polecam? Zdecydowanie tak, jest to jedna z lepszych biografii tego roku. Autorka pozwoliła mi w pełni poznać przemianę Audrey z uśmiechniętej oraz skromnej dziewczyny w pewną siebie kobietę, która stanie się wzorem do naśladowania dla wielu ludzi. Hepburn to nie tylko wspaniała osoba, która zawsze pomagała tyle ile tylko mogła, ale również aktorka, która zawsze dawała z siebie wszystko, a każdą ze swoich ról odgrywała najlepiej jak tylko mogła.

„Nie myślę o sobie jako o ikonie. Tego, co jest w głowach innych, nie ma w mojej. Po prostu wykonuję swoja pracę.”

• 2023 ✔
  • @na raz - b