Mopsik, który chciał zostać elfem

Okładka książki Mopsik, który chciał zostać elfem Bella Swift
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Mopsik, który chciał zostać elfem
Bella Swift Wydawnictwo: Wilga Cykl: Mopsik (tom 8) literatura dziecięca

Bardzo lubię czytać mopsika
i lubię te opowiadanie

Bardzo lubię czytać mopsika
i lubię te opowiadanie

Fajna pozycja nie tylko dla najmłodszych.

Fajna pozycja nie tylko dla najmłodszych.

miła lektura

miła lektura

9/10

9/10

#angielskitydzień z Natalią z kanału kursywa
Uwielbiam z moimi dziećmi tę serię. Proste, przyjemne i przemycające coś wartościowego. Peggy rulezzzz
Ten tom idealny na okres świąteczny oczywiście ale i tak bawiliśmy się świetnie czytając w 30 stopniowym wrześniowym upale ;)

#angielskitydzień z Natalią z kanału kursywa

"Mopsik, który chciał zostać elfem" to kolejny, ósmy już tom przygód Peggy autorstwa Belli Swift od Wydawnictwo Wilga.

Po raz kolejny spotykamy się z uroczym mopsikiem imieniem Peggy oraz jej opiekunami. Tym razem marzeniem mopsika jest, aby zostać elfem i spełnić marzenie Chloe.
Kiedy mama wygrywa w radiowym konkursie wycieczkę do Laponii radość dzieci nie ma końca. Jednak gdy okazuje się, że tata ma ważny projekt z pracy i nie będzie mógł im towarzyszyć wkrada się odrobina smutku. Dlatego też Peggy postanawia spotkać osobiście świętego Mikołaja i przekazać mu list ze świątecznym marzeniem swojej opiekunki. Czy jej się to uda? Czy Peggy zostanie prawdziwym świątecznym elfem?

Seria o zabawnych przygodach mopsika jest jedną z ulubionych w naszej biblioteczce. Niejednokrotnie pomysły Peggy wywołują salwy śmiechu, ale potrafią też wzruszyć czytelników. Wielką sympatię wzbudzają również dzieciaki - Finn, Ruby i Chloe, którzy jak to rodzeństwo nie raz się ze sobą spierają, ale kiedy trzeba zawsze mogą na siebie liczyć.

To bardzo optymistyczna historia o magii Bożego Narodzenia, z której dowiecie się kilka ciekawostek o Laponii i zwyczajach tam panujących. Gorąco polecam, a my z niecierpliwością czekamy na kolejny tom mopsikowej serii "Mopsik, który chciał zostać pszczołą", której premiera już 24 maja.

Za egzemplarz książki do recenzji serdecznie dziękuję Wydawnictwo Wilga.

Misja specjalna — dostarczyć do Mikołaja list z wyjątkowo ważnym życzeniem!

Chociaż o serii "Mopsik Peggy" słyszałam wiele razy wcześniej, to ta książeczka była moim pierwszym spotkaniem z twórczością Autorki. A to już ósmy tom przygód Peggy i rodziny, pod której jest opieką. To świetna pozycja dla Dzieci, tym razem dodatkowo w świątecznym klimacie!

Święta Bożego Narodzenia to zawsze wyjątkowy, piękny i szczęśliwy czas. A co jeśli można by je było spędzić w Laponii? Brzmi jeszcze lepiej, prawda? Tak też uważa rodzina Peggy, która w konkursie wygrała wycieczkę na koło podbiegunowe. Radości nie było końca, jednak ta szybko się skończyła... Trójka rodzeństwa, a w szczególności średnia Chloe była bardzo zawiedziona, że na wyjeździe marzeń zabraknie Taty, gdyż ten ma bardzo dużo pracy... Mimo tego Mama wraz z trójką dzieci i oczywiście Peggy wylatują do Laponii. To właśnie tam przeżywają wiele przygód, jednak ciągle wśród nich kogoś brakuje... Mopsinka nie może znieść smutku najlepszej przyjaciółki i postanawia zrobić wszystko, by poprawić jej humor. Peggy zdaje sobie sprawę, że jedyną osobą, która jest w stanie pomóc w tej sytuacji Jest Święty Mikołaj? Czy uda się uratować rodzinne święta? Jaką rolę odegra w tym wszystkim mały mopsik?

Krótka książka czyta się naprawdę dobrze i bardzo szybko. Autorka przedstawiła ciekawe przygody rodziny i zwierzaka w Laponii. Świetnie wykreowała zarówno bohaterów ludzkich, jak i wyjątkowego psiaka. Ich poczynania interesują, bawią, ale przede wszystkim uczą. Z tekstu jasno wyłania się przekaz, który powinien być przedstawiony Najmłodszym — w okresie Bożego Narodzenia, ale również poza nim, nie prezenty, wyjazdy i nawet najlepsze przygody są najważniejsze, dużo istotniejsi są Najbliżsi i ich obecność wśród nas.

"Mopsik, który chciał zostać elfem" poza niezwykle ważnym przesłaniem jest również po prostu warta uwagi ciepłą historią w świątecznym klimacie, która z pewnością spodoba się Dzieciakom. Bella Swift nie żałuje Małym Czytelnikom humorystycznych sytuacji, śmiesznych powiedzonek, ale jednocześnie ważnych informacji poszerzających ogólną wiedzę, czy niezwykle istotnego wydźwięku tego, co najważniejsze w świętach, o czym już wspominałam.

To pozycja, którą zdecydowanie warto przeczytać. Idealna dla docelowych Odbiorców, ale również Rodzice, którzy być może będą czytać tę książkę Dzieciom, będą mieli okazję do śmiechu, czy przeczytania kilku ciekawostek. Naprawdę polecam, szczególnie w tym bożonarodzeniowym okresie.

Oficjalna recenzja dla portalu DużeKa.

Misja specjalna — dostarczyć do Mikołaja list z wyjątkowo ważnym życzeniem!

Święta Bożego...

Świąteczny mopsik w Laponii! Jak zwykle bawiłam się przednio, chociaż pomysł z przypinaniem mopsa do psiego zaprzęgu, żeby ten biegł z psami Husky przez 10 km nawet jak na moje standardy jest mocno naciągany ;D

"Mopsik, który chciał zostać elfem" to przyjemna historia o Peggy, mopsiku, który przeżył sporo pięknych chwil w Laponii 😁
Główna bohaterka stara się za wszelką cenę pomóc swojej najlepszej przyjaciółce, i jednocześnie właścicielce, spełnić marzenie świąteczne.
Jest zaradnym i sympatycznym pieskiem, którego z pewnością polubi wiele dzieciaków.

Historia opisana w tej książce jest prosta i przewidywalna, ale pełna ciepła i bardzo życzliwa.
W środku zostały przemycone również ciekawostki dotyczące Laponii, co jak dla mnie jest ogromnym plusem.
Całość ma przyjemny, rodzinny klimat, który można śmiało określić idealnym do przygotowania się do nadchodzących świąt.

Świetny prezent dla dzieciaków, zwłaszcza tych, które uwielbiają pieski :D

Historia opisana w tej...

• Dla dzieci
  • Współpraca
  • Cztery 🐾 dla 👧👦
  • Zzz 2022
  • Przeczytane 2023

Dodaj cytat z książki Mopsik, który chciał zostać elfem