Mopsik, który chciał zostać pszczołą

Okładka książki Mopsik, który chciał zostać pszczołą Bella Swift
Okładka książki Mopsik, który chciał zostać pszczołą
Bella Swift Wydawnictwo: Wilga Cykl: Mopsik (tom 9) literatura dziecięca
2023-05-24
2023-05-24
Ewa Rosa

Okładka książki Tajemnica maskarady Martin Widmark, Helena Willis
Tajemnica mask... Martin Widmark, Hel...
Okładka książki Pola na rowerze Magdalena Kozieł- Nowak, Gabriela Rzepecka-Weiss
Pola na rowerze Magdalena Kozieł- N...
Okładka książki Kocia Szajka i gondola przemytników Malwina Hajduk, Agata Romaniuk
Kocia Szajka i... Malwina Hajduk, Aga...

Sympatyczny mopsik Peggy powraca i to już w dziewiątej części zabawnej serii o perypetiach tej psinki i jej Rodzinki.

Tym razem Peggy próbuje znaleźć sobie towarzystwo do zabawy, gdy więc w ogrodzie staje ul i pojawiają się pszczoły, suczka, aż merda krótkim ogonkiem z podekscytowania. Szybko okazuje się jednak, że pszczoły są zbyt zajęte produkcją miodu, by znaleźć czas na zabawę z pieskiem, a na dodatek spotkanie z nimi może zakończyć się nieprzyjemnym ukłuciem. Peggy pozostaje obserwacja z bezpiecznej odległości. W tym czasie Chloe ma przed sobą ważny projekt naukowy. Podczas próby wymyślenia tematu kłóci się jednak z przyjaciółkami. Czy Peggy znowu wkroczy do akcji i uświadomi dziewczynkom jak ważna jest współpraca i wzajemne wsparcie? Przekonajcie się sami.

To urocza, pełna humoru i ciepła, familijna opowieść, a zabawny psiak dopilnuje, żebyście się nie nudzili. Dodatkowo dowiemy się całkiem sporo o zwyczajach i zachowaniach, a także ogromnej roli pszczół w przyrodzie.

Duże litery, mały poręczny format i czarnobiałe ilustracje zdecydowanie umilają lekturę.

Czy mamy na sali fanów sympatycznej suczki Peggy? My z pewnością do nich należymy i z ogromną radością powitaliśmy kolejny (już dziewiąty!) tom serii.

Co tym razem słychać u naszej ulubionej mopsiczki? Dużo się dzieje! Chloe wraz z koleżankami ma przygotować projekt naukowy do szkoły, jednak kompletnie nie mogą dojść do porozumienia czego mógłby dotyczyć i co sprawi, że podbiją serca jury.

W tym samym czasie rodzina Peggy postanawia postawić w ogrodzie własny ul i przyczynić się do ratowania pszczół, jednoczenie zapewniając sobie stałe dostawy pysznego miodu.

Peggy próbuje zaprzyjaźnić się z pszczołami, jednak nie kończy się to zbyt dobrze (kto był już kiedyś użądlony, doskonale wie o czym mówię),poznaje jednak Nektarynkę, trzmiela, który pokazuje Peggy na czym polega taniec pszczół.

Suczka stara się także przemówić do rozumu Chloe i zaprowadzić porządek wśród przyjaciółek, dziewczęta jednak zdają się być głuche na jej mądre i pouczające szczekanie.

Czy rodzina Peggy osiągnie sukces w pszczelarstwie? Czy Chloe pogodzi się z przyjaciółkami i uda im się stworzyć fajny projekt? Tego musicie dowiedzieć się sami.

Przygody Peggy to bardzo przyjemna lektura w sam raz na leniwe, niespieszne popołudnie. Lubię tę serię ze względu nie tylko na ciekawą i zabawną fabułę, ale także przez bijące z niej pogodę ducha i morał, że z każdej sytuacji można znaleźć jakieś wyjście. Lubię ją także za entuzjazm jej bohaterów do angażowania się w różne projekty i ciekawość świata ❤️

Dla mnie ta seria to niezmienne 10/10. Świetna zabawa :)

Dla mnie ta seria to niezmienne 10/10. Świetna zabawa :)

Urocza mopsinka znów wprowadzi wiele radości do swojej rodziny 😁

Tym razem Peggy spróbuje zaprzyjaźnić się z pszczołami i będzie obserwować ich zachowanie.
Pomoże też ukochanej Chloe w odnalezieniu ducha współpracy, po koleżeńskiej kłótni.
A przede wszystkim zapragnie być użyteczna 😁

Każdy z tomów o sympatycznym piesku niesie ze sobą, oprócz uroczej familijnej opowieści, również treści edukacyjne i społeczne.

Tym razem dowiemy się sporo na temat pszczół. Dostrzeżemy ich taniec, który jest również sposobem komunikacji. Poznamy wartość współpracy i pracy zespołowej.

A Peggy dopilnuje aby nikt się ani przez chwilę nie nudził.

Konstrukcja tej książki sprawia, że będzie świetnym wyborem do samodzielnego czytania, dla młodych czytelników 😁

Urocza mopsinka znów wprowadzi wiele radości do swojej rodziny 😁

A przede wszystkim zapragnie być użyteczna 😁

Polecam całą serię o Peggy wszystkim dzieciakom i ich opiekunom.

Polecam całą serię o Peggy wszystkim dzieciakom i ich opiekunom.

• Kubusiowe
  • Przeczytane w 2023
  • Pożyczone
  • Ninka

Dodaj cytat z książki Mopsik, który chciał zostać pszczołą