Mopsik, który chciał zostać czarownicą

Okładka książki Mopsik, który chciał zostać czarownicą Bella Swift
Okładka książki Mopsik, który chciał zostać czarownicą
Bella Swift Wydawnictwo: Wilga Cykl: Mopsik (tom 10) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Mopsik (tom 10)
The Pug who wanted to be a Witch
Wilga
2023-10-11
2023-10-11

"Mopsik, który chciał zostać czarownicą" to kolejna przygoda mopsiczki Peggy, która tym razem chce zostać czarownicą, by rzucić pewne zaklęcie, które liczy, że podniesie na duchu jej najlepszą przyjaciółkę i właścicielkę - Chloe.

Dziewczynka mierzy się z nowym problemem i jej suczka aktywnie w nim uczestniczy, chcąc oczywiście pomóc. Mamy tu przedstawione bliskie relacje rodzinne, pasje dzieciaków, życzliwość, odpowiedzialność oraz pewne problemy związane z emocjami innych, z którymi może się spotkać młody człowiek, a wszystko to ukazane z psiej perspektywy 😅

Przekaz jest taki jak w książkach dla dzieci - pozytywny i łatwy do przewidzenia 😉

Książeczka jest dość krótka, ma duże litery i trochę uroczych obrazków w środku, więc świetnie się nadaje dla dzieci, będących w trakcie nauki czytania.

Idealna na jesienne wieczory (choć nie tylko 😅) i oraz dla miłośników psiaków, czarownic, a także młodych książkoholików! Bo w treści pojawiają się fanki pewnej książkowej serii 😃

Z młodą możemy śmiało polecić tę część wszystkim, którym podobały się poprzednie części przygód Mopsika, a także nowym czytelnikom, ponieważ nie trzeba tej serii czytać po kolei 😃

Świętujecie dzisiaj Halloween? Ja co roku czekam na dzieciaki z mojego osiedla, bo są naprawdę fantastyczne i z racji, że zawsze jestem dla nich szczodra i witam ich w stroju czarownicy to nazywają mnie swoją ulubioną czarownicą!

🐶Mopsik też chciał zostać czarownicą i to z całkiem słusznych i ważnych powodów! Razem ze swoją panią Emmą, Peggy zyskuje nowych sąsiadów. Niestety obok wprowadzają się państwo z dziewczynką i jej kotką - które nie bardzo chcą się z nimi zaprzyjaźnić. Suczka zainspirowana piórnikiem z motywem Akademii Czarownic, który dostała Emma - sprawia, że chce się ona zamienić się w czarownicę by za pomocą magii sprawić by sąsiedzi zniknęli.

🧙Świetna historia dla starszych i młodszych, idealna na halloween, która w zabawny i uroczy sposób pokazuje niezwykłą przyjaźń między człowiekiem i psem.

Histori o tym, że nie wszystko jest tak proste, jak nam się wydaje, a niektóre zachowania ludzi mogą mieć ukryte dno. To co również mnie ujęło to aspekt drugiej szansy, iż ważne jest, aby się nie poddawać jeśli na kimś nam zależy, pomyśleć i w razie potrzeby dać drugą szansę.

Ach jakże lubię przygody Peggy i jej wesołej rodzinki! Z przyjemnością dziś mogę pokazać Wam najnowszy, już dziesiąty tom serii, który w dodatku poniekąd wpisuje się w jesienno-halloweenową atmosferę 😉

Kiedy sąsiedzi Chloe się wyprowadzają, cała rodzina zastanawia się kto wprowadzi się na ich miejsce. Każdy członek rodziny ma swoją idealną wizję. Chloe marzy o przyjaciółce w tym samym wieku, mama o sąsiadce, z którą będzie mogła gawędzić o książkach, a Ruby o... jednorożcu 😂

Wkrótce pojawiają się spece od przeprowadzek oraz nowe lokatorki: Emma, jej mama i kotka Lucky. Choć Peggy szybko zaprzyjaźnia się z kicią, niestety nie można tego samego powiedzieć o dziewczynkach. Mimo, że Chloe i Emma faktycznie okazują się być w tym samym wieku i mimo starań Chloe, Emma wiecznie ją odpycha i jest dla niej opryskliwa.

W pewnym momencie Peggy ma już tego dość, postanawia sporządzić magiczną miksturę na podstawie ulubionej książki swojej opiekunki, która przepędzi nowych sąsiadów. Czy magia zadziała? Czy Peggy naprawdę ma zadatki na czarownicę?

Najnowsza przygoda uroczej mopsinki bardzo przypadła mi do gustu. Jak zawsze, autorka wzięła pod lupę ważny temat i umiejętnie pokazała go w łagodny, ale oddający ładunek emocjonalny sposób. Tym razem padło na rozstanie rodziców i przeprowadzkę, wydarzenia które bardzo wpłynęły na samopoczucie i umiejętność budowania relacji małej Emmy. To ważna i mądra historia, która pokazuje jak istotne jest to, by nie oceniać nikogo z góry i umieć okazać empatię, nawet kiedy jest to trudne. Zdecydowanie polecam ❤️

Chrup, chrup, chrup … lubicie głos suchych liści pod stopami? Peggy bohaterka książek Belly Swift, uwielbia jesienne spacery ze swoją przyjaciółką Chloe i jej młodszą siostrą Ruby. Czasami dołącza do nich ich starszy brat Finn, albo rodzice.
Cała rodzina od kilku dni wypatruje nowych sąsiadów. Każdy z członków rodziny ma co do nowych lokatorów pewne pragnienie…
„ … mamy nadzieję, że wprowadzi się tu rodzina z basistą, dziewczynką w wieku Chloe, mamą lubiącą czytać i jednorożcem”.
A czego życzy sobie Peggy? Może nowi sąsiedzi będą mieli małego, wesołego, lubiącego zabawy psa.
Okazuje się , że nowi mieszkańcy domu naprzeciwko to mama i córka. Emma, dziewczynka z sąsiedztwa jest rzeczywiście w wieku Chloe i też ma zwierzątko. Niestety nie ma ochoty na zawieranie bliższych znajomości, bywa smutna, drażliwa i naburmuszona.
Nie pomaga wypowiadane przez Chloe zaklęcia przyjaźni z jej ulubionej książki pt. „Akademia Czarownic” :
„Ognia płomień, wody syk, przyjaciółmi bądźmy w mig!”
Może Peggy, uda się rzucić czar na Emmę i ta zniknie, a wtedy jej przyjaciółka Chloe przestanie się martwić.
Czary to wcale nie taka prosta sprawa, zwłaszcza dla małego mopsika. Trzeba zdobyć śluz żaby, pajęczynę i sosnowe szyszki, wszystko umieścić w kociołku i wypowiedzieć zaklęcie.
Czy Peggy uda się zostać czarownicą? Czy Emma i jej pupil znikną? A może jednak dziewczynkom uda się zaprzyjaźnić? Kim są Eunice, Szarołapy i … Lucky?
Fantastyczna książeczka na deszczowe, jesienne dni. Gorąco polecam całą serię mopsikowych przygód od Wydawnictwa Wilga 🧡

„ … mamy...

Tej części również daję 10 gwiazdek, bo nic tak nie działa na moje serce, jak seria o Mopsiku.

Kolejna część przygód uroczej mopsiczki Peggy już czeka, by po nią sięgnąć. My z niecierpliwością na nią czekaliśmy. Jest to jedna z naszych ulubionych serii do wspólnego czytania. Teraz ma aż 10 części.

Chloe i Peggy z niecierpliwością czekają na moment, w którym zobaczą nową rodzinę wprowadzającą się do domu obok. Dziewczynka ma nadzieję, że może wprowadzi się tam jej rówieśnica. Mopsiczka także czeka z niecierpliwością. Ona z kolei liczy na nowego kompana do zabawy.

Gdy nowi mieszkańcy są już na miejscu, rodzina Chloe idzie ich przywitać. Szybko okazuje się, że obok zamieszka Emma z mamą i małą kotką Lucky. Dziewczynki są w tym samym wieku, więc Chloe ma nadzieję, że zostaną przyjaciółkami. Niestety, nie jest tak, jak sobie wyobrażali. Nowa sąsiadka nie dość, że nie cieszy się z przeprowadzki, to jeszcze jest zła na Peggy i uważa, że mopsiczka robi krzywdę jej kotce. Przecież to nie tak miała wyglądać nowa znajomość.

Peggy bardzo chce pomóc swojej właścicielce. Wpada na szalony pomysł zaczerpnięty z ulubionej książki Chloe. Musi tylko zostać czarownicą i zrobić eliksir znikania. Wtedy wszystko będzie jak dawniej.

Seria o Peggy to nie tylko rodzina, wspólny czas, ale także przyjaźń i niesienie pomocy innym. Bo razem można zrobić więcej. A mając u boku przyjaciół jest dużo łatwiej.

Ta zabawna książka spodoba się nie tylko fanom psiaków. Peggy zjednuje sobie nie tylko rodzinę Chloe, ale i sympatię wielu czytelników. Książka idealnie nadaje się także na początek przygody z samodzielnym czytaniem. Prosty język, duże litery będą bardzo pomocne. A piękne i delikatne rysunki dodają jej uroku.

Tytuł: Mopsik, który chciał zostać czarownicą"
Seria: Mopsik
Autor: Swift Bella
Wydawnictwo Wilga

Seria o Mopsiku to jedna z naszych ulubionych serii książkowych dla dzieci. Bardzi polubiliśmy uroczego mopsika o imieniu Peggy i zawsze wyczekujemy kolejnych części.

Do sąsiedniego domu Peggy i Chloe wprowadza się nowa rodzina. Pies ma nadzieję, że będzie to rodzinka z jakimś fajnym pieskiem, a Chloe liczy ba jakąś fajną przyjaciółkę.

Szybko okazuje się, że nowi sąsiedzi zamiast psa mają...kota, a Chloe nie bardzo może liczyć na sąsiedzką przyjaźń. Jej nowa koleżanka Emma jest dosyć... nieuprzejma.

Jeśli macie ochotę dowiedzieć się jak potoczą się dalsze losy Peggy I jej właścicielki oraz tego czy łatwo przemienić się w czarownicę i rzucać zaklęcia - zapraszam do lektury.

Tytuł: Mopsik, który chciał zostać czarownicą"
Seria: Mopsik
Autor: Swift Bella
Wydawnictwo Wilga

Całkiem niedawno ukazała się 10 część naszego ulubionego cyklu. Tym razem w nieco halloweenowym klimacie....

Niezmiennie polecam całą serię dzieciakom i ich opiekunom.

Niezmiennie polecam całą serię dzieciakom i ich opiekunom.

Czy słyszeliście już o uroczym Mopsiku? W kolekcji pojawiła się już 10. część niesamowitych przygód Peggy i jej rodziny.

Po wyprowadzce sympatycznych sąsiadów pojawiają się nowi lokatorzy. Państwo Ahmedowie byli bardzo lubiani, a ich miejsce zastępuje rodzina, o której Peggy ma mieszane uczucia. Nie mają nawet wymarzonego pieska za towarzysza, a czarno-białą kotkę o imieniu Lucky, między nią a Mopsikiem niestety nie zaiskrzyło. W dodatku Chloe się smuci, bo jej nowa rówieśniczka z sąsiedztwa wcale nie darzy jej oczekiwaną sympatią. Poznajemy też tu bliżej rodzeństwo Chloe, Finna i Ruby, a także wspaniałomyślnych i wspierających rodziców, którzy zabierają dzieci i psa na wycieczkę w okolice, aby rozluźnić napiętą atmosferę.

Peggy zainspirowana historiami, które czyta Chloe, postanawia odmienić rzeczywistość. “Akademia Czarownic” inspiruje ją do działania i postanawia za sposobem magii i zaklęć zapanować nad losami własnymi i sąsiadów. Gdy jednak dowiaduje się, dlaczego Emma jest niemiła wobec Chloe, żałuje swoich postępów i próbuje odwrócić to, co do tej pory zrobiła. Jednak czy zdąży na czas?

To ciepła życiowa historia, która będzie idealna dla dzieci rozpoczynających przygodę z czytaniem. Problemy są tu aktualne, warto, aby pojawiały się w literaturze dziecięcej. Grafika jest czarno-biała, pięknie wykonana, doskonale oddaje uczucia bohaterów, w dodatku daję plus autorce za elementy różnorodności, co pomaga dzieciom zrozumieć i akceptować odmienność typu inwalidztwo, religia oraz różne modele rodziny.

Chloe z tatą i młodszą siostrą kupują wyprawkę do szkoły. Dziewczynka kupiła nowy piórnik z motywem „Akademia Czarownicy”. Tym czasem sąsiedzi wyprowadzają się a ich dom kupują rodzice Emmy. Chloe ma nadzieję, że zyska nową koleżankę, a Peggy ma nadzieję, że w domu obok będzie również pies, z którym będzie mogła w końcu pobawić się. Emmy okazała się dziewczynką, która nie za bardzo chcę się zaprzyjaźnić. Peggy również niesłusznie oberwało się . I wtedy sympatyczny mopsik wpadł na pomysł by w magiczny sposób pozbyć się nowych sąsiadów. A żeby to zrobić musi zamienić się w czarownicę. Czy się jej to uda? A może w końcu dziewczyny znajdą wspólny temat do rozmów i zabawy? Przekonacie się sami.
Ta niewielkich rozmiarów książeczka jest idealnych rozmiarów by zabierać ja wszędzie i ją czytać. Posiada piękne, przykuwające uwagę czarno-białe ilustracje. Duże litery i łatwy tekst, dzięki czemu czytanie dzieciom, które już samodzielnie czytają, nie sprawi trudności. Książeczka zainteresuje zarówno starsze dziecko jak i młodsze. Zawiera ciekawą i zabawną historię o sympatycznym piesku, którego nie da się nie lubić. Książeczka potrafi dostarczyć wiele emocji. Wraz z Chloe dzieci będą zaciekawione, kto nowy wprowadzi się w domku obok. Będzie im również smutno na to jak zachowała się Emmy. Ale w końcu dowiedzą się, że wspólne zainteresowania mogą połączyć dwie osoby. Bardzo polecam!

• Literatura dziecięca
  • Pożyczone
  • Przeczytane 2024

Dodaj cytat z książki Mopsik, który chciał zostać czarownicą