Zawód: Święty Mikołaj

Zielona Sowa
2022-10-26
2022-10-26
32 min.
dla dzieci święta święty mikołaj

Święty Mikołaj nie stroni od ciężkiej pracy - w jedną noc pokonuje całą kulę ziemską, obdarowując dzieci prezentami. Kto z was nie marzył o tym, by zostać jego pomocnikiem i odkryć największe sekrety? Właśnie teraz macie niepowtarzalną okazję, by wybrać się na Biegun Północny i stanąć oko w oko z prawdziwym Mikołajem.

"Zawód Święty Mikołaj" ukazuje niezwykłe kulisy życia postaci, której obecność od zawsze nierozerwalnie związana jest z magią.
Autor rzuca czytelników w wir przygody odkrywając zakamarki fabryki zabawek oraz magazynu prezentów zajmującego niebagatela 30 pięter pod ziemią. Dodatkowo dowiemy się jak wyglądają tajniki opieki nad reniferami, poznamy ich imiona i odkryjemy, jak działają odrzutowe racice, które napędzają sanie ważące, aż 2,7 tony!

Zastanawialiście się kiedyś co Mikołaj robi przez pozostałe 365 dni w roku? Poza rolą obdarowywania dzieci prezentami, ma swoje zainteresowania i życie poza fabryką. Zdradzę wam w sekrecie, że poza sezonem świątecznym intensywnie odpoczywa oddając się pasji do rockowej muzyki.

Humorystyczne elementy i zabawne ilustracje nadają tej historii niepowtarzalnego kolorytu. Książka rzuca wyważony i pełen subtelnych dowcipów obraz na prywatne życie Świętego Mikołaja. Autor zgrabnie splata klasyczne spojrzenie na tego wyjątkowego świętego z odrobiną kreatywnego humoru, tworząc opowieść, która zaskakuje i bawi. Lekka i dowcipna narracja wokół tajemniczego życia Mikołaja kusi czytelnika, by spojrzeć na bohatera z zupełnie innej perspektywy.

Czytając "Zawód Święty Mikołaj", nie tylko uśmiechamy się przy anegdotach o odrzutowych racicach i kapeli rockowej Mikołaja, ale również doceniamy pracę, jaką wkłada w każdy prezent wręczany dzieciom na całym świecie. Zatem, jeśli chcecie poznać tajemnice Bieguna Północnego, zanurzyć się w magię fabryki zabawek i z uśmiechem odkrywać kolejne tajemnice Świętego Mikołaja to lektura właśnie dla was.

"Zawód Święty Mikołaj" ukazuje niezwykłe kulisy życia...

Przepiękna, pomysłowa, angażująca. Najlepsza książka dla dzieci (+6) na okres świąteczny.

• Alonka do kupienia 6+
  • Książki Igusi i Adusi