Tycia Kicia i głośni sąsiedzi

Zielona Sowa
2023-09-27
2023-09-27
32 min.

Okładka książki Przesyłka specjalna. Jak trafiłam w Twoje ręce Polly Faber, Klas Fahlén
Przesyłka spec... Polly Faber, Klas F...

Mieszkańcom osiedla Parkiwy Raj żyje się całkiem miło i przyjemnie, jednak pewnego dnia, niczym lawina rusza afera wśród lokatorów.

Zaczyna się od pozornie błahej sprawy. Łebskiemu Lamoartowi, który właśnie pisze książkę przeszkadzają zbyt głośne ptasie trele. Nie mogąc skupić się na pisaniu książki postanawia zrobić mały remont i zaczyna wiercić wiertarką, która z kolei ...

Nie łatwo zakończyć ten ambaras! Dopieto Tycia Kicia wyjaśnia sąsiadom jakich zasad należy przestrzegać, by żyć w zgodzie.

Ta urocza, rymowana, pięknie zilustrowana historia na pewno przypadnie do gustu Waszym maluchom. Można wyciągnąć z niej wiele mądrej nauki.

Relacje sąsiedzkie to temat rzeka. Mogą kształtować nasze otoczenie, wpływać na samopoczucie, przynosić zarówno radość, jak i frustrację. Im w większej zgodzie żyjemy z sąsiadami tym nasze życie jest spokojniejsze. Jednak co zrobić gdy zaczynają pojawiać się problemy?

"Tycia Kicia i głośni sąsiedzi" to urocza książeczka dla najmłodszych czytelników opowiadająca o relacjach sąsiedzkich.
Ciąg niefortunnych wydarzeń w nowym bloku na osiedlu Parkowy Raj sprawia, że spokój mieszkańców zostaje zakłócony czego następstwem jest ogromna awantura. Krzyki zdenerwowanych sąsiadów docierają do mieszkającej na parterze Tyciej Kici, która postanawia wziąć sprawy w swoje łapki i wkracza do akcji z bojowym okrzykiem na ustach. Czy uda jej się zażegnać konflikt, a sąsiedzi odnajdą nić porozumienia?

Utrzymana w zabawnej konwencji historia obrazuje istotną rolę wzajemnej pomocy oraz szacunku w stosunkach międzyludzkich. Wspólna praca i wsparcie są filarami, na których opiera się dobro całej społeczności. Przesłanie tej opowieści kieruje uwagę na znaczenie otwartej i szczerej rozmowy jako narzędzia do rozwiązywania konfliktów oraz budowania trwałych relacji. Tylko poprzez wzajemne zrozumienie i solidarność możemy osiągnąć harmonię w naszym otoczeniu.

Na końcu książki czeka niespodzianka - przepis na sąsiedzki tort przyjaźni, który może być inspiracją do budowania jeszcze lepszych relacji z naszymi sąsiadami.

„Tycia kicia i głośni sąsiedzi” to historia o sąsiedzkich problemach. Jedni śpiewają, ćwiczą, płaczą, wiercą, a inni krzyczą i wrzeszczą. Każdy komuś przeszkadza nieświadomie doprowadzając do lawiny złości i ostatecznie wielkiej sąsiedzkiej awantury. Na szczęście jeden zwierzak przychodzi na ratunek. To Tycia Kicia, która tłumaczy, że trzeba zważać na sąsiadów żeby atmosfera była przyjazna. Sąsiedzi zaczynają sobie wzajemnie pomagać i robią imprezę, żeby cieszyć się z przyjaciółmi.

To bardzo fajna, ładnie zilustrowana i rymowana książka o dbaniu o sąsiedzkie relacje.

Poznajcie sąsiedzkie perypetie mieszkańców "Parkowego Raju"!

Do urokliwej i spokojnej dzielnicy wprowadzili się właśnie nowi lokatorzy. Żyją w zgodzie i wzajemnej życzliwości. Czyżby sąsiedzka sielanka?

Tego dnia Ptasia Trella i Bóbr Brachu, mieszkańcy najwyższego piętra, swoimi treningami (Trella śpiewa, Brachu ćwiczy),uniemożliwiają Słoni Moni, sąsiadce z piętra niżej, uśpić dziecko. Ciągle płaczący maluch staje się uciążliwy dla Lamparta Łebskiego, pisarza, który zmęczony dziecięcym zawodzeniem, postanawia pomajsterkować. Uruchamia wiertarkę. Jej nagły dźwięk powoduje kolejne nieszczęście - Pieska Treska, która prowadzi salon fryzjerski tuż obok, obcina niechcący grzywę klientowi. I to nie byle jakiemu, niezadowolony Lew daje upust swoim nerwom wielkim rykiem. Lawina wydarzeń uruchamia potężny konflikt między mieszkańcami.

Sprawę w swoje ręce, a raczej łapki, bierze Tycia Kicia - lokatorka z parteru, która postanawia zatrzymać tę falę wzajemnych oskarżeń i awantur. Czy zdoła naprawić ten bałagan i przywrócić zgodę?

"Tycia Kicia i głośni sąsiedzi" to historia o sąsiedzkich problemach i konsekwencjach, jakie nasze działania mogą mieć na inna osobę. Poprzez zabawną historię pokazuje, że warto wszelkie spory rozwiązywać, żyć w zgodzie i wzajemnym szacunku.

Historia opowiedziana jest lekkim, rymowanym tekstem i dopełniona barwnymi ilustracjami. Jestem pewna, że spodoba się najmłodszym czytelnikom.

Poznajcie sąsiedzkie perypetie mieszkańców "Parkowego Raju"!

Sąsiedzi, ach, sąsiedzi. Wsparcie w potrzebie, wielka przyjaźń czy raczej wieczne utrapienie?

Poznajcie lokatorów nowego osiedla Parkowy Raj. Żyją w zgodzie i uwielbiają swoje mieszkania jak i całe otoczenie...do czasu. Pewnego razu zwykłe zachowanie jednego z mieszkańców wywołuje lawinę niefortunnych zdarzeń a w efekcie wielką awanturę wśród wszystkich sąsiadów.

Ptasie trele i tupot ćwiczącego bobra budzą dziecko Słoni Moni mieszkającej piętro niżej. Płacz malucha rozprasza lamparta pisarza, który zamiast pisać w skupieniu książkę sięga po wiertarkę. W efekcie psia fryzjerka krzywo ścina grzywę lwa a ten swoim rykiem wywiewa włosy, które lądują na torcie i innych słodkościach Hipcia Ptysia. Ale to nie koniec, oj...

Z pomocą nadchodzi jednak Tycia Kicia, która tłumaczy mieszkańcom zasady wspólnoty i pomaga im ponownie się zjednoczyć.

Ta zabawna książka poprzez swój prosty tekst trafia do dzieci i przekazuje im podstawowe zasady sąsiedzkiej (i nie tylko) współpracy. Perypetie bohaterów pokazują jak jednym zdarzeniem można wywołać lawinę nieszczęść i wzajemnych pretensji.

Książkę uzupełniają szczegółowe, kolorowe ilustracje, które przypadną do gustu maluchom. Zdecydowanie umilają czytanie. Tak jak i sam tekst, który jest rymowany, melodyjny, przez co książkę czyta się bardzo szybko.

...

• Dla szkrabów