Nowa dziewczynka

Agencja Wydawnicza Gajus
2022-09-01
2022-09-01
przyjaźń koleżeństwo szkoła

Prześliczna obyczajowa książeczka dla dzieci w wieku szkolnym, dla młodszych klas.

Główną bohaterką jest Amelka, uczęszczająca do czwartej klasy szkoły podstawowej w małym miasteczku.
Dziewczynka żyje w hermetycznie zamkniętym środowisku szkolnym.
Posiada dużo koleżanek i przyjaciółek, z którymi zna się od przedszkola.
Lubi z nimi spędzać czas po lekcjach , na rowerowych wycieczkach lub na rolkach.
Przychodzi dzień , że w klasie pojawia się ,,ta nowa’’, o imieniu Iga. Nikt o niej nic nie wie.
Iga nie zostaje dobrze przyjęta w klasie. Jest przedmiotem kpin, szyderstwa i w dodatku nikt z nią nie chce siedzieć w ławce.
Powód? Iga ma króciutko ścięte włosy przy samej skórze, dosyć dziwnie ubrana w odzież z zapachem lumpeksu. Nawet nie posiada wcale telefonu.
Zamieszkała z rodziną w starej rozwalającej się ruderze, która od lat psuje widok osady.
W miejscowości nawet nikt nie zauważa przybycia nowych lokatorów, ani żadnego samochodu z rzeczami od przeprowadzek.
Wszystko zasłane jest wielką tajemnicą.
Mama Amelki jest wyraźnie podekscytowana nową sytuacją i postanawia przeprowadzić prywatne śledztwo w tej sprawie.

Czy mama Amelki wyjaśni rozwiązanie zagadki nowej nieznanej rodziny?
Czy Amelka nadal z resztą klasy będzie stawiała zatwardziały opór przed nową uczennicą?
Kim właściwie jest Iga?
Dlaczego Amelka niedługo po rozpoczęciu nowego roku szkolnego będzie musiała siedzieć długi czas w domu poza szkołą?

Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w trakcie czytania lektury. Ilustracji się nie spodziewajcie, każdy rozdział zaczyna się tą samą czarno - białą ryciną.
Książka jest bardzo ciekawa, wartka akcja, mnóstwo tajemnic. Czyta się bardzo lekko.

Książka niesie przesłanie, żeby nie oceniać nikogo po pozorach. Nie ważne jest kto ma lepsze czy gorsze ubranie, ale ważne jest jakim jest człowiekiem.
Warto być otwartym na nowe znajomości i przyjaźnie.
Można się mylić ,ale trzeba umieć się do tego przyznać i przeprosić. Zażegnać konflikt.

I odezwa do dzieci, okażcie odrobinę empatii temu nowemu dziecku w przedszkolu czy w szkole, gdyż jemu na pewno jest trudno w pierwszych dniach w nowym środowisku.

Dziewczynka żyje w hermetycznie zamkniętym środowisku szkolnym.
Posiada dużo koleżanek i przyjaciółek, z którymi zna się od przedszkola.
Lubi z nimi spędzać czas po lekcjach , na rowerowych...

• Obyczajowe
  • Dziecięce

Dodaj cytat z książki Nowa dziewczynka