rozwińzwiń

Czerniaków 1944

Okładka książki Czerniaków 1944 Szymon Nowak
Okładka książki Czerniaków 1944
Szymon Nowak Wydawnictwo: Bellona historia
288 str. 4 godz. 48 min.
Kategoria:
historia
Wydawnictwo:
Bellona
Data wydania:
2022-09-28
Data 1. wyd. pol.:
2022-09-28
Liczba stron:
288
Czas czytania
4 godz. 48 min.
Język:
polski
ISBN:
9788311167483
Średnia ocen

7,7 7,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,7 / 10
13 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
866
866

Na półkach:

Jak to było w końcu z tym desantem berlingowców podczas Powstania Warszawskiego? Takie pytanie sobie zadawałem, kiedy zobaczyłem tytuł tej książki. Generalnie to się nie dowiedziałem. Są przypuszczenia, bo dopóki archiwa rosyjskie nie zostaną otwarte na oścież, to tylko to zostaje. Większość wychodzi z założenia, że Stalin nie pomagał, a decyzję podjął sam Berling. Tak napisał w wydanych po jego śmierci, wspomnieniach. Tylko że autor recenzowanej książki wskazuje, że problem był znacznie szerszego kalibru i sporo miejsca mu zostało poświęcone. O co chodzi dokładnie? 200 stron to nie tak dużo, żeby się dowiedzieć. Raz, że opis walk na Czerniakowie, Powiślu są bardzo dobrze opisane to dwa, jest też stosunek akowców do berlingowców i odwrotnie. Właśnie też chciałem poczytać, jak to było, kiedy to, no powiedzmy, dwa różne światopoglądy się spotkały. O tuż prawie nic. Z racji, że jest cykl książek to autor opisał, tylko uzbrojenie żołnierzy Berlinga. Na koniec jedna uwaga, zamiast hasła "esesmani" wolałbym, żeby były wymienione nacje, które brały udział w brutalnym tłumieniu powstania.

Jak to było w końcu z tym desantem berlingowców podczas Powstania Warszawskiego? Takie pytanie sobie zadawałem, kiedy zobaczyłem tytuł tej książki. Generalnie to się nie dowiedziałem. Są przypuszczenia, bo dopóki archiwa rosyjskie nie zostaną otwarte na oścież, to tylko to zostaje. Większość wychodzi z założenia, że Stalin nie pomagał, a decyzję podjął sam Berling. Tak...

więcej Pokaż mimo to

avatar
11683
493

Na półkach: , , , ,

Fascynująca książka o tym jak ludzie o różnych przekonaniach walczyli razem.

Fascynująca książka o tym jak ludzie o różnych przekonaniach walczyli razem.

Pokaż mimo to

avatar
70
21

Na półkach:

Przez całe lata ten temat przez dwa obozy (Londyński i Lubliński) był wałkowany w publikacjach i filmach wojennych prosperity PRLu. Przypomniany we fragmencie w najnowszej produkcji Komasy MIASTO 44. W tym filmie dużo przypadków jest odwzorowanych w powyższej książce. Mamy tutaj oparte na źródłach opowieśći świadków tych wydarzeń ze strony AK, AL, LWP również występuję jeden bohater z NSZ. Również dużo przekazów słownych. Jednym z bohaterów książki jest do niedawna żyjący generał Ścibor-Rylski "Motyl" który przez chwilę jako AKowiec dowodził oddziałami Berlingowców. Jest kilka map sytuacyjnych dzień po dniu i kilkadziesiąt fotografii, do tego etaty i dużo tabelek ze statystyk zysków i strat po stronie Polskiej i Niemieckiej. Polecam dla tych co interesuje ten 8 dniowy skrawek powstańczej pożogi.

Przez całe lata ten temat przez dwa obozy (Londyński i Lubliński) był wałkowany w publikacjach i filmach wojennych prosperity PRLu. Przypomniany we fragmencie w najnowszej produkcji Komasy MIASTO 44. W tym filmie dużo przypadków jest odwzorowanych w powyższej książce. Mamy tutaj oparte na źródłach opowieśći świadków tych wydarzeń ze strony AK, AL, LWP również występuję...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    16
  • Przeczytane
    14
  • Posiadam
    10
  • Ulubione
    2
  • II wojna - ogółem
    1
  • E-BOOK
    1
  • HaBeki
    1
  • Przeczytane na studia
    1
  • Historia Polski
    1
  • Historia Polski - Wrzesień 1939 I II wojna
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Czerniaków 1944


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne