Malice

Okładka książki Malice Coralee June
Okładka książki Malice
Coralee June Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Malice Mafia (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Malice Mafia (tom 1)
2021-05-06
9788383200293
Romans mafijny

Okładka książki Hat Trick Carrie Gray, Coralee June
Hat Trick Carrie Gray, Corale...
Okładka książki Well This Sucks Carrie Gray, Coralee June
Well This Sucks Carrie Gray, Corale...

Wiem, że na długo ta książka zostanie w mojej głowie. Wydarzenia, które zawierała w sobie książka, były niekiedy naprawdę brutalne i bardzo dziwne (ekhem – rozmowy z martwymi ciałami dla jednego z bohaterów nie były niczym złym). Według mnie jest ona również kontrowersyjna, jednakże wszystko to miało swój rozważony charakter w tym wszystkim.
Książkę przeczytałam naprawdę szybko (pomimo mojego ograniczonego czasu) i wciągnęła mnie ona tak naprawdę już od samego początku. Byłam zdziwiona, bo jej akcja zaczęła się już niemal od początku fabuły i była kontynuowana aż do końca bez znacznych przerw. Było to coś innego nich dotychczas.
Emocje… dużo nieodgadnionych, przerażenie łączyło się z rozbawieniem i nie tylko, sama już w niektórych momentach nie wiedziałam jak reagować emocjonalnie na daną sytuację z lektury.
Była to idealna odskocznia od codzienności, którą chętnie bym powtórzyła.
Według opisu na okładce, pozycja ta jest naprawdę mroczna, pełna krwi oraz ciemności. Ale uwaga! nie będzie ona dla wszystkich. Tak jak wspomniałam na początku, jest ona brutalna, są w niej zawarte również mocne sceny erotyczne oraz inne dziwne i pokręcone historie, wydarzenia, które naprawdę na długo pozostaną w mojej pamięci.
Mnie osobiście bardzo się ona spodobała, była „inna”, taka akurat jakie ja uwielbiam. Poza tym, chyba ma być kontynuacja, wnioskuję po oznaczeniach z numerem tomu na grzbiecie książki.
Niemniej, jak będzie jej kolejna część to od razu biegnę do sklepu, aby ją zakupić, usiąść sobie wygodnie i rozkoszować się jej treścią.

Książkę przeczytałam naprawdę...

Zmarnowany potencjał. Główna bohaterka to po prostu głupia osoba. Jej postępowanie nie konsekwentne. Szkoda słów. Dodatkowo książka jest napisana bardzo słabym językiem. Ciężko się ja czytało. Nie polecam.

Ogólnie z całej książki polubiłam najbardziej Anthonego (super był),po za tym pomysł był dobry, ale coś poszło nie tak, nie czuć było napięcia między bohaterami czasem wszystko płytko było napisane, bohaterka troszkę była lekkomyślna i nie rozumiałam jej zachowań, myślę że 5/10 to idealna ocena.

Juliet to dziewczyna, która całe swoje życie całkowicie podporządkowała opiece nad babcią. Jej jedyna odskocznią są podcasty kryminalne i czwartkowe spotkania z przyjaciółką. Nie jest to typowa przyjaźń, bo Vicky jest związana z mafią, a Juliet musi trzymać się jasno określonych reguł i tak naprawdę nic nie wie o życiu dziewczyny. Podczas jednego ze spotkań, Juliet zostaje zauważona przez Malice'a, szefa mafii a zarazem starszego brata Vicky. Od tej pory jej życie nigdy już nie będzie takie samo.
Jest to specyficzna książka, która zdecydowanie powinna mieć oznaczenie 18+. Opisuje najciemniejszą stronę mafijnego świata, pełnego intryg, spisków, morderstw i erotyzmu. Główna bohaterka nie ma łatwego życia i jest pozbawiona perspektyw na jakąkolwiek jego poprawę. Gdy poznaje braci Civellich sama odkrywa swoją mroczną stronę. Coraz bardziej wciąga ją nieprzewidywalna gra, która mafiozi prowadzą. Mam wrażenie, że Juliet ma zaburzoną umiejętność rozpoznawania sytuacji bezpiecznych i niebezpiecznych, a osąd przysłania jej, jej własne pożądanie. Lgnie do nich nie zwracając uwagi na konsekwencje. Mimo, że myśli jedno to robi drugie. Relacja jaka ją łączy z mężczyznami jest naprawdę pokręcona i nienaturalna, prowadzi jedynie do zguby Juliet.
Historia jest momentami a czasami wręcz komiczna. Sceny erotyczne aż ociekają brutalnością. Myślę, że napewno spodoba się fanom mrocznych i mocnych historii mafijnych. Ale dla mnie jest ona przesadzona i oderwana od rzeczywistości.

Jakoś nie przemawia do mnie laska, która jest taka "skromna, poukładana, pokrzywdzona przez los, kochająca swoją babcię nad życie" a z drugiej strony ciągająca za nos trzech rosłych, niebezpiecznych facetów w tym samym czasie, (którzy notabene są braćmi). W swoim postępowaniu nie widzi nic złego. Bez żadnego konkretnego celu zabawia się w rozpieszczaną księżniczkę, igrając z niebezpieczeństwem a tłumaczenie jej puszczalskiego zachowania jest po prostu żałosne. Nie polubiłam jej i nie dotrwałam do końca. Nie dało się tego czytać nie irytując się co chwilę.

Pierwszy raz spotkało mnie coś takiego. Nie jestem pewna, co to miało być. Stworzyć tak absurdalny tekst - fenomenalne. Miałam nadzieję, że to jakiś żart albo na koniec się okaże, że ktoś kręci kiepski film, sama nie wiem. A tutaj tak na poważnie. Szok i zniesmaczenie i niedowierzanie.

Główna bohaterka wiedzie spokojne życie. Opiekuje się chorą babcią, pracuje i czasami spotyka się z przyjaciółką. Pomimo że się całkowicie różnią i pochodzą z innych światów, to są najlepszymi przyjaciółkami.
Wszystko się zmienia, kiedy poznaje jej braci. Wtedy zostaje wciągnięta w brutalny świat mafii, z którego nie ma ucieczki.

Książka nie zachwyca w niczym. Potencjał był, ale został zniszczony. Czytałam różne książki, więc mało co potrafi mnie już zaskoczyć. Tu mnie zaskoczyła bohaterka, swoją brutalnością i skakaniem z kwiatka na kwiatek. Nie mam nic do tego, że bohaterka miała trzech facetów, chodzi mi tu raczej o emocje.
W skrócie poznała jednego brata ,, uuu fajny pójdę z nim do łóżka!”, chwilę później poznała następnego ,, uuu ten też fajny, więc co mi szkodzi? Z nim też się prześpię ”. Trochę chciało mi się śmiać z braku rozumu i honoru głównej bohaterki.
Najgorsze co było, to brak wykreowania jakiegokolwiek bohatera, niby bracia się różnią, ale wydawali się tak samo pokręceni. Liczyło się w książce tylko główna bohaterka i jej seksualne podejście. Cała reszta była tylko tłem.
Oczywiście są różne opinie, każdy co innego lubi. Dla mnie jest to słabo napisana książka.

Książka nie zachwyca w niczym. Potencjał...

A tak na zakończenie tego roku, krótka opinia, bo o tej książce nie mam zbyt dużo do powiedzenia.
Może czytałam w złym czasie, ale ta historia kompetnie nie trafiła w moje gusta. Nie potrafiłam jej zrozumieć czytając i nie rozumiem teraz. Dziwna, irracjonalna, tak jak główna bohaterka, która jedno myśli, a drugie robi. Jest tu wszystko co może budzić niesmak. Mroczny klimat z brutalnością i tajemniczością. Erotyczność, która nie wszystkich przekona.
Historia zostawiająca po sobie mętlik i niesmak w moim odczuciu. Nie dla wszystkich i na pewno nie dla mnie. Lubię ciemne klimaty, ale ta mnie przerosła.

„Cie­szę się ciem­no­ścią, tym mro­kiem, który za­go­ścił w moim życiu. Sta­łam się jed­nym z po­two­rów, na któ­rych punk­cie mia­łam kie­dyś ob­se­sję”.

„Malice” to kolejna książka, do której czytania podchodziłam bez żadnych oczekiwań - niemniej, niepotrzebnie zaglądnęłam w międzyczasie na Legimi i nie umknęło mojej uwadze to, że sporo tam negatywnych opinii o niej.

Jak zatem te opinie mają się do mojego zdania o tej książce?

No więc nie do końca zgadzam się z nimi - ale! W pełni rozumiem zarzuty czytelników, którym nie pasowała ta historia, bo nie oszukujmy się - to nie jest książka dla każdego.

„Malice” to jedna z tych książek, które nie należy rozbierać na czynniki pierwsze. Trzeba ją przyjąć taką, jaką jest, w innym przypadku nie ma szans na to, żeby w pełni cieszyć się lekturą.

Tu jednak muszę zaznaczyć, że to nie tak, że wszystko mi się w tej historii podobało, bo były takie rzeczy, które mnie zwyczajnie odpychały, niemniej te wszystkie emocje, które czułam w trakcie czytania, wynagradzały mi te gorsze rzeczy.

Historia Juliett to bardzo mroczna, wręcz trochę popieprzona historia. Opowieść o młodej dziewczynie, która opiekuje się chorą babcią, a jej życie kręci się jedynie wokół pracy i cotygodniowych spotkaniach z przyjaciółką. Wszystko zmienia się z chwilą, gdy poznaje jej braci. Od teraz już nic nie będzie takie samo...

***

Dla mnie „Malice” to taka historia, która z pewnością na długo zostaje w pamięci. Opowieść, która równie mocno przeraża, co fascynuje. Bardzo erotyczna, poruszająca watek odwróconego haremu, taka, która wydaje się nieodpowiednia z wielu przyczyn, a jednak nie możesz przestać czytać i chcesz wiedzieć, co będzie dalej.

Ja z pewnością czekam na to, co będzie dalej! Mam nadzieję, że wydawnictwo nie każe nam zbyt długo czekać na kontynuację

Wam, jeśli nie znacie jeszcze tej historii, powiem tylko, że warto samemu wyrobić sobie zdanie - mając na uwadze to, że to powieść, która potrafi nieźle namieszać w głowie.

Ta ksiazka jest po prostu MEGA KIEPSKO NAPISANA. Już nie raz czytalam dark romanse z odwróconym haremem ale nigdy tak kiepsko i nudno napisanej. Szczerze? Dla mnie nie ma w niej nic szokującego. Ta książka jest po prostu beznadziejnie napisana. Przy 23 tomie poddałam się bo byłam już tak znudzona ze szok!. A lektorka w audiobooku jest po prostu KOSZMARNA!!!!

• Mafia
  • Erotyk