Letnia przygoda

Cykl: Jinny z Finmory (tom 3)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Jinny, przygoda, wakacje, marzenia
Bożena

Nareszcie wakacje! Jinny marzy tylko o tym, by galopować na Shanti po wrzosowiskach i plaży w Finmory. Jej wakacyjne plany krzyżuje przyjazd Marlene i Billa, rodzeństwa ze Stopton. Marlene nie może się doczekać, by dosiąść Shanti i zapomnieć wreszcie o swoim kalectwie. Jinny jest jednak nieprzejednana - Shanti nie nadaje się na konia do nauki jazdy. Poza tym należy przecież tylko i wyłącznie do niej...

źródło opisu: http://publicat.pl

źródło okładki: http://publicat.pl

kamyk576 | 2014-02-16

Fajna :) Tym bardziej, dla fanek koni ;)

witcherrie | 2014-03-03

Czytałam książkę czekając tylko na to, co znajdę na następnej stronie. Choć prawie w ogóle nie mam styczności ze zwierzętami jakimi są konie, to terminy jeździeckie nie sprawiły mi problemu- może dlatego, że sporo się już ich naczytałam w serii HEARTLAND(polecam :D) . Najbardziej spodobało mi się jak Jinny wraz z Sue wybierają się pod namiot- opis całego przedsięwzięcia spodobał mi się na tyle, że i ja chciałam być tam z dziewczynami.
Nie podobał mi się natomiast początkowy stosunek Marlene do koni. Denerwowało mnie to jak odnosiła się do tych wrażliwych zwierząt. Na szczęście później się to zmienia.

Domsa | 2013-11-03

Już od czasu obozu konnego, w którym miałam przyjemność uczestniczyć w minionym lecie, szukałam jakiejś książki o koniach. W końcu natrafiłam na "Letnią przygodę" autorstwa Patricii Leitch. Wypożyczyłam ją i zabrałam do domu mimo świadomości, że jest to trzecia część jakiegoś cyklu.
Książka sprawia na początku wrażenie, że została napisana prostym, lekkim językiem, a jedyną zawiłością językową są terminy jeździeckie. Otóż niekoniecznie. W miarę rozgrywania się akcji fabuła jest coraz bardziej zawiła. Prawdziwą zagadką były dla mnie relacje między poszczególnymi postaciami książki. Jinny, główna bohaterka, szczególnie przypadła mi do gustu (między innymi dzięki wiążącymi nas zainteresowaniami). Mamy ze sobą dużo wspólnego, i choć nie jesteśmy rówieśniczkami, to postać tą łatwo jest rozszyfrować.
Lektura miła, nieco trzymająca w napięciu pod koniec. Próbuję w tej chwili dorwać część 1 i 2, a następnie 4. Polecam wszystkim koniarzom :)

Miniaa1122 | 2014-08-10

Książka świetna.
Jinny nie chce dać małej Marlene dać jeździć na Shanti , ale nowo poznana koleżanka przekonuje ją do tego.
Siostra zawsze jest ze starszym bratem Billym , który czyta komiksy.
Gdy Billy kradnie zegarek ze sklepu siostra hardo go broni.
Jinny widząc poświęcenie dziewczynki postanawia jej pomóc.
Kiedy doszłam do końca poczułam ulge , gdyż Jinny już nie żywiła do niej swej niechęci a zaprzyjaźniła się z nią i zaprosiła ją na kolejne wakacje
Mam nadzieję że moja opinia pomoże osobą niezdecydowanym na przeczytanie jej
Ogólnie i ta część bardzo mi się podobała choć mi również brakowało Jeżynka i Kasztanka ale i tak bardzo mi się podoba :)

martad | 2013-08-27
Przeczytana: sierpień 2013

W tej części do domu w Finmory przyjeżdża rodzeństwo Thorpe, Marlene dziewczynka,która ma uraz nogi oraz Bill chłopak, który kradnie i jest niezbyt miły. Marlene chciałaby nauczyć się jeździć konno na Shanti. Mimo sprzeciwów Jinny, Marlene nie daje jej spokoju. Jinny uważa,że Marlene zrobi sobie krzywdę jeżdżąc na Shanti, a poza tym Shanti należy do niej, do nikogo innego. Przed ich przyjazdem Jinny zapoznaje się z Sue,dziewczynką,która przyjechała z rodzicami na biwak, na całe wakacje. Sue bardzo polubiła Marlene i próbuje przekonać do niej Jinny, ta jednak nie daje za wygraną.
Rewelacyjna książka, tak samo jak poprzednie części. Z niecierpliwością czekam na następną część . Jak najbardziej polecam tą książkę :)

weroniczanka | 2015-07-17
Przeczytana: lipiec 2015

Super, jak poprzednie części! :) Główna bohaterka szczególnie przypadła mi dop gustu, bo nie dość, że jest moją rówieśniczką, to mamy taką samą pasję - konie! :)Tylko bardzo denerwuje mnie Marlene...ale pod koniec książki moja sympatia do niej nieco wzrosła :) Ale na początku to po prostu jak czytałam wypowiedzi tej dziewczynki, to miałam ochotę rzucić tą książką o ścianę...ale poza tym super książka pełna przygód :)

Horses_Dreams | 2015-02-20

Super jest ten tom niedługo kupię kolejny.

Oliwia08 | 2015-01-06
Przeczytana: 05 stycznia 2015

Po przeczytaniu ,,Nieujarzmionej" od razu musiałam sięgnąć po ,,Letnią przygodę". Nie zawiodłam się. Jak resztę części czyta się szybko i z przyjemnością.

Nareszcie wakacje! Jinny już myśli o samotnej jeździe na Shanti po wrzosowiskach...to tylko marzenia. Do Finmory przyjeżdża rodzeństwo Thorpe`ów-Bill i Marlene. Marlene kuleje-w dzieciństwie złamała sobie nogę i jej kość źle się zrosła. Jinny nie może znieść towarzystwa dziewczynki, która uważa, że od razu dosiądzie i będzie galopować na Shanti. Główna bohaterka nawet nie chce o tym słyszeć. Podczas wycieczki spotyka Sue-dziewczynę w jej wieku z kucykiem Pippenem. Razem wybierają się na biwak, a tam uczucia Jinny zmienią się i zdarzy się coś nieoczekiwanego...

Polecam!

| 2014-07-05

Książka była niezła. Gdyby nie Marlene to nie byłoby akcji, a że jej nie lubię to książka nie przypadła mi do gustu. Jej stosunek do koni był okrutny, zresztą do Jinny także zachowywała się nie w porządku. Później trochę się zmieniło, ale nie odnośnie mojego stosunku do niej.

zjadaczkaBOOKS | 2017-11-23

Super książka!!!