Letnia przygoda

Cykl: Jinny z Finmory (tom 3)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Jinny, przygoda, wakacje, marzenia
Bożena

Nareszcie wakacje! Jinny marzy tylko o tym, by galopować na Shanti po wrzosowiskach i plaży w Finmory. Jej wakacyjne plany krzyżuje przyjazd Marlene i Billa, rodzeństwa ze Stopton. Marlene nie może się doczekać, by dosiąść Shanti i zapomnieć wreszcie o swoim kalectwie. Jinny jest jednak nieprzejednana - Shanti nie nadaje się na konia do nauki jazdy. Poza tym należy przecież tylko i wyłącznie do niej...

źródło opisu: http://publicat.pl

źródło okładki: http://publicat.pl

morciniec | 2019-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2019

Cenna | 2018-02-27

Książka jest nie tylko ciekawa dla fanów jeździectwa lecz dla wszystkich. Przygodowa, wesoła, przeczytałam jednym tchem.

zjadaczkaBOOKS | 2017-11-23

Super książka!!!

Horses_Dreams | 2015-02-20

Super jest ten tom niedługo kupię kolejny.

Oliwia08 | 2015-01-06
Przeczytana: 05 stycznia 2015

Po przeczytaniu ,,Nieujarzmionej" od razu musiałam sięgnąć po ,,Letnią przygodę". Nie zawiodłam się. Jak resztę części czyta się szybko i z przyjemnością.

Nareszcie wakacje! Jinny już myśli o samotnej jeździe na Shanti po wrzosowiskach...to tylko marzenia. Do Finmory przyjeżdża rodzeństwo Thorpe`ów-Bill i Marlene. Marlene kuleje-w dzieciństwie złamała sobie nogę i jej kość źle się zrosła. Jinny nie może znieść towarzystwa dziewczynki, która uważa, że od razu dosiądzie i będzie galopować na Shanti. Główna bohaterka nawet nie chce o tym słyszeć. Podczas wycieczki spotyka Sue-dziewczynę w jej wieku z kucykiem Pippenem. Razem wybierają się na biwak, a tam uczucia Jinny zmienią się i zdarzy się coś nieoczekiwanego...

Polecam!

Istacante | 2014-12-13

DOBRE!

Miniaa1122 | 2014-08-10

Książka świetna.
Jinny nie chce dać małej Marlene dać jeździć na Shanti , ale nowo poznana koleżanka przekonuje ją do tego.
Siostra zawsze jest ze starszym bratem Billym , który czyta komiksy.
Gdy Billy kradnie zegarek ze sklepu siostra hardo go broni.
Jinny widząc poświęcenie dziewczynki postanawia jej pomóc.
Kiedy doszłam do końca poczułam ulge , gdyż Jinny już nie żywiła do niej swej niechęci a zaprzyjaźniła się z nią i zaprosiła ją na kolejne wakacje
Mam nadzieję że moja opinia pomoże osobą niezdecydowanym na przeczytanie jej
Ogólnie i ta część bardzo mi się podobała choć mi również brakowało Jeżynka i Kasztanka ale i tak bardzo mi się podoba :)

| 2014-07-05

Książka była niezła. Gdyby nie Marlene to nie byłoby akcji, a że jej nie lubię to książka nie przypadła mi do gustu. Jej stosunek do koni był okrutny, zresztą do Jinny także zachowywała się nie w porządku. Później trochę się zmieniło, ale nie odnośnie mojego stosunku do niej.

witcherrie | 2014-03-03

Czytałam książkę czekając tylko na to, co znajdę na następnej stronie. Choć prawie w ogóle nie mam styczności ze zwierzętami jakimi są konie, to terminy jeździeckie nie sprawiły mi problemu- może dlatego, że sporo się już ich naczytałam w serii HEARTLAND(polecam :D) . Najbardziej spodobało mi się jak Jinny wraz z Sue wybierają się pod namiot- opis całego przedsięwzięcia spodobał mi się na tyle, że i ja chciałam być tam z dziewczynami.
Nie podobał mi się natomiast początkowy stosunek Marlene do koni. Denerwowało mnie to jak odnosiła się do tych wrażliwych zwierząt. Na szczęście później się to zmienia.

kamyk576 | 2014-02-16

Fajna :) Tym bardziej, dla fanek koni ;)