Mała Nina i wakacje

Wilga
2022-06-29
2022-06-29
Marta Krzemińska

Ciąg dalszy przygód rezolutnej Małej Niny.
Pełna ciepła i humoru książeczka dla małych i trochę większych człowieczków.

Ciąg dalszy przygód rezolutnej Małej Niny.
Pełna ciepła i humoru książeczka dla małych i trochę większych człowieczków.

"Mała Nina i wakacje" to książka o zabawnej i na swój sposób uroczej dziewczynce oraz jej licznych przygodach.

Nina rozpoczęła wakacje, które spędza w domu na przygodach i pakowaniu się w kłopoty z przyjaciółmi oraz na wyjeździe z mamą na wyspę Fohr.

Mała Nina ilustracją na okładce i klimatem książki przypomina nieco "Mikołajka", którego pewnie większość kojarzy 😉

Opisywane przez autorkę historyjki są często zabawne i naprawdę wywołują uśmiech na twarzy. Jest to pogodna książka, idealna na wakacje, z którą można się odprężyć.

Niestety nie jest idealna, zachowanie Niny czasami budziło mój sprzeciw i w tych fragmentach książka nie jest pedagogiczna 😅 Nina bywa, rzadko, bo rzadko, ale jednak, pyskata czy bezczelna, bez skrępowania podsłuchuje dorosłych, a różne wybryki uchodzą jej na sucho, choć nie zawsze powinny 😅

Jest uroczą i zabawną dziewczynką, pełną świetnych pomysłów i szaleństw, która potrafi być rozbrajająca, to niekoniecznie wszystkie jej zachowania powinny być przykładem dla innych dzieci 😅

Nie mniej książka się nam podobała i możemy ją polecić, mając na uwadze to jedno zastrzeżenie 😁 przy Ninie można się dobrze bawić, powrócić do dzieciństwa i przeżyć niejedną przygodę 😁

Mała Nina ilustracją na okładce i klimatem książki przypomina nieco "Mikołajka", którego pewnie większość kojarzy...

Dziecięcy świat jest nieco inny, niż my, dorośli go postrzegamy. To, co widzą najmłodsi, często nam umyka. Dlatego fajnie jest móc poznać go właśnie z punktu widzenia dzieci.

Poznajcie Ninę - ciekawą świata, pomysłową dziewczynkę, która ma swoje marzenia. Nina właśnie rozpoczyna wakacje, które zapowiadają wspaniałą przygodę. Dwa niesamowite wyjazdy czekają. Szybko jednak okazuje się, że plany mają to do tego, że lubią się zmieniać. Wyjazd z tatą musi poczekać.

Nina spędza wakacje na wyspie Föhr, u wybrzeży Morza Północnego. Razem z mamą i swoją przyjaciółką organizuje wolny czas. Dla Niny nie ma jednak rzeczy niemożliwych. Te wakacje na pewno będą jedną wielką wspaniałą przygodą. Przecież jest tyle czasu, by zostać drugą Pippi Pończoszanką, sprzedawać muszle na plaży, tańczyć w fontannie, zrywać owoce. Pomysłowość Niny jest nieograniczona. Z tą dziewczynką nuda odchodzi w zapomnienie.

Ten dziecięcy świat pełen przygód i fantazji wciąga nas i często wywołuje uśmiech. Książkę czyta się lekko i przyjemnie, a Nina przypomina nam, że kiedyś każdy z nas był dzieckiem. Pełna humoru i zabawnych sytuacji historia wciąga i zabiera nas w niezwykły świat dziecięcej fantazji i marzeń.

Tym razem wraz z małą, charyzmatyczną Niną spędziliśmy wspólne wakacje. Nina to dziewczynka rezolutna, zaradna, z głową pełną pomysłów. Ona nigdy się nie nudzi, z absolutnie każdą trudną sytuacją sobie zawsze poradzi i ma całe mnóstwo planów zabaw do zrealizowania, które najczęściej wciela w życie ze swoją przyjaciółką Luizą. Poczucie humoru jej nigdy nie opuszcza, nawet gdy spogląda na zupełnie nieudane spaghetti własnego autorstwa, którego kluczowym składnikiem stał się jogurt waniliowy. Wakacje to czas ogromnej przygody. Podczas obecnych Nina wraz z Luizą próbują między innymi zostać kolejnymi Pippi Pończoszanka, wybudować własny domek na drzewie, zająć się sprzedażą owoców sezonowych i tak dalej, i tak dalej… Czas biegnie szybko. Drugą część letniego wypoczynku dziewczynki spędzają na wyspie Föhr u wybrzeży Morza Północnego. Towarzyszy im pies Niny – Kismet. Opalanie się, baczna obserwacja przypływów i odpływów morza, zbieranie muszli tym razem dla własnego zysku. Może brzmi nieco nudno, ale jak się okazuje tylko „nieco”. Wakacje z pełną optymizmu Niną i jej nieposkromionym temperamentem muszą być przecież wspaniałe. I rzeczywiście takie są. Polecam wszystkim młodszym lekturę. Jest się z czego przy niej pośmiać.

• Zuzi biblioteczka

Dodaj cytat z książki Mała Nina i wakacje