Kraina marzeń

Kraina marzeń

przeczytanych książek 1397 napisanych opinii 1385

Jakos nie przekonała mnie

Jakos nie przekonała mnie

No nie kupuje tej książki Panie Sparks.
Nie dość, że sama historia mocno średnia to jeszcze dostajemy na deser papierowe postacie, w które nawet ciężko jest uwierzyć.

No nie kupuje tej książki Panie Sparks.

Książka bardzo mnie zaskoczyła. Przedstawiona historia miłości poruszyła do głębi, bo jak kocha się prawdziwie to na zawsze. Polecam gorąco

Romantyczna książka ,warta przeczytania.

Romantyczna książka ,warta przeczytania.

Kraina marzeń - Nicholas Sparks

Najnowsza powieść mojego ulubionego autora. Od początku wydała się ciekawa i wciągająca, choć brakowało jakichś większych emocji. Dodatkowo historia przypominała mi inną - również twórczości Nicholasa Sparksa - "Bezpieczną przystań". Czym dalej jednak ją czytałam, tym mniej było owych podobieństw, a w zamian książka przybierała zupełnie inny tor wydarzeń - szokujący i mieszający w głowie czytelnika. To sprawiło że już do ostatniej strony czytałam ją z zapartym tchem, by później niechętnie odłożyć, żałując, że to już koniec tej literackiej przygody...
Zachęcam, byście poznali "Krainę marzeń"!

Kraina marzeń - Nicholas Sparks

Ciekawa pozycja, ale przez większą część książki ma się wrażenie, że czyta się dwie różne historie.
Dopiero po jakimś czasie można zauważyć, że najpierw coś nie pasuje, a dopiero pod koniec wszystko się łączy i wyjaśnia. Cała książka nabiera sensu i głębi.
Colby jest farmerem, który uwielbia muzykę- podczas swojego koncertu poznaje Morgan - i bardzo szybko się w niej zakochuje.
Beverly ucieka wraz z synkiem, przed mężem tyranem.
Jak się łączą te dwie historie?
Zakończenie zaskakuje, warto przeczytać!

Przeczytałam wiele książek Sparksa, moim zdaniem ta wypadła najsłabiej. Mimo wszystko - dość dobrze i szybko się czytało.

Podobała mi się ta książka. Obie historie były dobre. Jedna spokojniejsza, a drugą czytało się w napięciu z zapartym tchem. Końcowe połączenie obu historii było zaskakujące. Powieść szybko mi się czytało, bo chciałam wiedzieć co będzie dalej, szczególnie z historią Beverly. Zakończenie takie jakby pisane na szybko, żeby aby jakoś zakończyć książkę.

Pierwsza książka przeczytana w 2024 i niestety wielkie rozczarowanie.
Gdzie się podział ten Sparks który potrafi zafundować cala game emocji ? Bo ten przedstawił nam cos bardzo motonnego, nie wciągającego i wręcz nudnego.
Watek oklepany jaki świat ms na pęczki. Młody farmer, dziewczyna z miasta i wielka miłość która nigdy się nie zdarza już po pierwszym spotkaniu.
Przyznam szczerze, ze gdyby nie watek Beverly to książka by mogla posłużyć jako usypiacz.

Pierwsza książka przeczytana w 2024 i niestety wielkie rozczarowanie.
Przyznam...

Od początku książka kojarzyła mi się z innymi historiami Sparksa, szczególnie "Najdłuższa Podróż" i "Bezpieczna Przystań". Z tej pierwszej znajomy był motyw młodego farmera, który poznaje dziewczynę z miasta. Z tej drugiej - motyw kobiety uciekającym przed przemocowym partnerem. Jak często u tego autora dwie pozornie niepowiązane historie zostają jakoś sprowadzone do wspólnego mianownika. Tutaj nie miałem pojęcia jak to nastąpi - wątki wydawały się tak od siebie odległe, jednak autor mocno mnie zaskoczył. Sporo myślałem o bohaterach i wydarzeniach z tej książki po odłożeniu jej na półkę. Moim zdaniem na uznanie zasługuje sprawne umieszczenie fabuły we współczesnych czasach - TikToka i gwałtownej sławy w mediach społecznościowych. Niemniej jednak wydaje mi się, że autor trochę wykorzystał ponownie motywy ze swoich poprzednich książek.

• Nicholas Sparks
  • Przeczytane 2023