Mieszko, ty wikingu!

Okładka książki Mieszko, ty wikingu! Artur Nowicki
Okładka książki Mieszko, ty wikingu!
Artur Nowicki Wydawnictwo: Nasza Księgarnia, Storybox.pl Cykl: Ale historia... (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Ale historia... (tom 1)
Nasza Księgarnia, Storybox.pl
2018-08-30
2018-08-30
Artur Nowicki fakty historyczne ciekawostki Mieszko I
Inne

Okładka książki Maluch w przedszkolu Izabela Mikrut, Artur Nowicki
Maluch w przed... Izabela Mikrut, Art...
Okładka książki Skąd te krzywe usta, Bolesławie? Grażyna Bąkiewicz, Artur Nowicki
Skąd te krzywe... Grażyna Bąkiewicz,&...

Okładka książki Feluś i Gucio wiedzą, jak się zachować Katarzyna Kozłowska, Marianna Schoett
Feluś i Gucio ... Katarzyna Kozłowska...
Okładka książki Feluś i Gucio idą do przedszkola Katarzyna Kozłowska, Marianna Schoett
Feluś i Gucio ... Katarzyna Kozłowska...
Okładka książki Kazimierzu, skąd ta forsa? Grażyna Bąkiewicz, Artur Nowicki
Kazimierzu, sk... Grażyna Bąkiewicz,&...

Może nie powinnam oceniać tego typu książek edukacyjnych, gdyż moje dzieci uczyły się z podręczników. Dlatego nie bardzo rozumiem takie wysokie oceny. Dla mnie jest tu w tekście za wiele chaosu i w tym pędzącym świecie nawet historia nie pozwala się zatrzymać. Jedyną ciekawą formą są komiksy i komiksowe ilustracje Artura Nowickiego. Zgodzicie się czy nie, ale ja wolę naukę historii, jaką serwuje np. "Godzina pąsowej róży".

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Całkiem przyjemna książeczka z żywą historia w tle. Najważniejsze są przygody wykreowanych przez autorkę bohaterów, ale prawdziwa historia przewija się w fabule w bardzo ciekawy i przyjemny sposób dzięki czemu jest bardzo lekkostrawna😉
Książka nie tylko dla młodego czytelnika. Uważam, że dojrzały czytelnik przyjemnie spędzi czas i nawet się uśmieje.
Zdecydowanie lepiej się czyta niż słucha audiobooka, ale może to tylko moja przypadłość ;)

Zdecydowanie lepiej się...

„Nic się nie dzieje bez wiedzy władcy”

Głównym bohaterem tej historii jest 12-letni Aleks, którego największym problemem jest to, że nie trafia tam, gdzie powinien… „nie te drzwi, nie ta ulica, nie ten czas”. Jego tata jest recykloserem, czyli bada rzeczy znalezione w czasoprzestrzeni, a mama – przeczesywaczką, która szuka przedmiotów pozostawionych w „środowisku historycznym”. „Jeśli nie wiecie, o czym mówię, znaczy, że żyjecie trochę dawniej niż ja. Pewnie jesteście z pokolenia moich dziadków i myślicie, że podróże w czasie nie są możliwe. Otóż są…”.
Pan Cebula, nauczyciel historii, na lekcji zaplanował wyprawę w X w. Uczniowie mają sprawdzić, czy Mieszko był Normanem czy nie. Aleks, Słoniu, Witek, Ola, Gruby i Zuzka przenoszą się do roku 990. Szukając odpowiedzi dowiedzą się: do kogo udać się po wypiciu „zatrutej” wody z rzeki, dlaczego żona Mieszka przestała jeść, jak Polanie wysyłali sobie wiadomości i dlaczego Polanie zaatakowali Wiślan. Czy ją znajdą? Przekonajcie się sami.

Autorka stworzyła niebanalny sposób na zaciekawienie czytelnika dziejami Polski. Wiele humorystycznych sytuacji i komiks pana Artura ułatwia przyswojenie faktów historycznych i ciekawostek, o których czytelnik nie przeczyta w podręczniku.
Trudno mi uwierzyć, że minęło ponad 20 lat od przyjęcia chrześcijaństwa, a ludzie nadal wierzą w bogów, bo wiadomości rozchodzą się bardzoooo wolno. Dziś wystarczy sekunda, aby poinformować miliony ludzi o jakimś fakcie.
Dzięki książce czytelnik przekona się, że ważna jest współpraca i dobrze jest, kiedy można na kogoś liczyć w trudnej sytuacji. Nie wolno się też wywyższać i twierdzić, że wszystko wie się najlepiej. Należy słuchać tego, co mówią inni i być otwartym na argumenty. Przyjaźń jest wartością, o którą warto dbać, bo znajomych ma się wielu, a prawdziwego przyjaciela wystarczy mieć jednego.

Serię polecam wszystkim tym, którzy chcą czegoś ciekawego dowidzieć się o naszej ojczyźnie. Gwarantuję Wam, że zdobywając wiedzę, będziecie się świetnie bawić.
Już sięgam po kolejną książkę z cyklu. Pomimo tego, iż jest ona skierowana do młodego czytelnika, starszego również może zaciekawić.

„Nic się nie dzieje bez wiedzy władcy”

Fantastyczna lekcja historii, szkoda, że gdy ja byłam dzieckiem brakowało takich pozycji

Miałam przyjemność zapoznać się z treścią książki w formie audiobooka.
Moja córka jest zachwycona całą serią, do tego stopnia że audiobooki tej serii słucha na okrągło.
Autorka zapoznaje czytelnika (w naszym wypadku słuchacza) z historią w sposób nieoczywisty, ale "uzależniający". Bohaterami są uczniowie pewnej klasy, którzy korzystają z magicznej ławki i przenoszą się w przeszłość. Poszczególne książki z serii są ze sobą powiązane, ale czytać można w dowolnej kolejności.
Książka obok treści ma wiele i (zabawnych) ilustracji, krótkie komiksy.

Historia była moją pietą achillesową podczas edukacji, ale w życiu dorosłym z przyjemnością nadrabiam zaległości :) z tą serią.

Miałam przyjemność zapoznać się z treścią książki w formie audiobooka.

Niedawno odkryłam super serię dla dzieci! "Ale historia..." to bardzo ciekawy cykl pokazujący dany fragment naszej historii. Tym razem słucham o Mieszku i początkach państwa polskiego.

Głównym bohaterem jest Aleks. Na lekcji historii przenosi się (za pomocą specjalnych ławek) wraz z pozostałymi uczniami do czasów Mieszka I. Dzieci mają po drodze wiele przygód i w taki niestandardowy sposób mogą poznać tamte czasy, a przy okazji dowiedzieć się wiele rzeczy, których nie byłyby w stanie przeczytać w podręcznikach. To fantastyczny sposób na zapoznanie się i przede wszystkim zainteresowanie historią, która niejednokrotnie jawi nam się jako bardzo nudny przedmiot w szkole...

Wprawdzie jest to seria dla dzieci, ale ja jako dorosły czytelnik/słuchacz miałam równie dużo frajdy i przyjemności z zapoznania się z tą historią. Ja odsłucham jej w formie audiobooka, a to dodatkowy atut ponieważ pan Maciej Więckowski wykonał kawał dobrej roboty!

Doskonała lekcja historii dla dzieci w wieku szkolnym. Godna pozycja dla dziadków opowiadających wnukom nie tylko bajki na dobranoc.

Wehikuł czasu jako metoda nauki historii - dla mnie rewelacja.

Wehikuł czasu jako metoda nauki historii - dla mnie rewelacja.

1965

Ciekawy pomysł na zainteresowanie dzieci historią naszego kraju. Trochę inny sposób przedstawienia faktów, które w dość nudnej formie przedstawiane są w szkole.

• Dla dzieci
  • Audiobooki

Dodaj cytat z książki Mieszko, ty wikingu!