Fakty i plotki o autach

Okładka książki Fakty i plotki o autach Artur Nowicki
Okładka książki Fakty i plotki o autach
Artur Nowicki Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Fakty i plotki literatura dziecięca
28 str. 28 min.
literatura dziecięca
Fakty i plotki
Nasza Księgarnia
2023-04-12
2023-04-12
28 min.

Okładka książki Maluch w przedszkolu Izabela Mikrut, Artur Nowicki
Maluch w przed... Izabela Mikrut, Art...
Okładka książki Skąd te krzywe usta, Bolesławie? Grażyna Bąkiewicz, Artur Nowicki
Skąd te krzywe... Grażyna Bąkiewicz,&...
Okładka książki Ta śmieszna i straszna PRL Grażyna Bąkiewicz, Artur Nowicki
Ta śmieszna i ... Grażyna Bąkiewicz,&...

Okładka książki Mamusiu, jak wielki jest świat? Sabine Bohlmann, Emilia Dziubak
Mamusiu, jak w... Sabine Bohlmann, Em...
Okładka książki Historia naturalna syren Emily Hawkins, Jessica Roux
Historia natur... Emily Hawkins, Jess...
Okładka książki Bałtyk Aleksandra Krzanowska, Jan Wilkanowski
Bałtyk Aleksandra Krzanows...

Synek dostał w wieku 2,5 lat. Na razie czytamy wybiórczo, ale mamy z tego wielką frajdę. On uwielbia wyszukiwać szczegóły, mnie bawią świetne hasła typu "automut" albo "tuningoza".
Nietuzinkowa pozycja, która na pewno dostarczy zabawy na wiele lat. Moim zdaniem dobra dla fanów motoryzacji 2,5-6 lat.

Jeśli macie w domu małego miłośnika /miłośniczkę samochodów to, to jest pozycja wręcz obowiązkowa. A jeśli nie - to jestem przekonana, że po tej lekturze szybko się to zmieni.

Fakty i plotki o autach - to wspaniała, przezabawna kartonówka, która odkryje przed małym czytelnikiem sekrety pojazdów. Spojrzymy w przeszłość, poznając drogę ewolucji samochodów oraz w przyszłość - tę bliższą, pachnącą biopaliwem i tę dalszą, pełną marzeń o samochodowym podboju Kosmosu.
Doskonale się bawiąc w tym zmechanizowanym świecie, przy okazji i zupełnie między wierszami, zaglądając do szkoły dla aut, poznamy zasady ruchu drogowego. Dowiemy się jakie są rodzaje nadwozi - czym różni się hatchback od sedana? Jak wygląda schemat budowy auta i co się dzieje w warsztacie lakierniczym? O czym należy pamiętać jeżdżąc w nocy i co lubią, a czego nie lubią auta?
Będzie też komiks o przygodach wyjątkowo niezłomnego Suwika, który marzył o podróżach i pracy kuriera. Zajrzymy na samochodowy piknik oraz wielkie targi motoryzacyjne.

Świetne ilustracje, pełne szczegółów i szczególików pozwolą spędzić małym czytelnikom długi czas nad tą pozycją. A jeśli przy okazji znacie i lubicie "Opowiem Ci Mamo... co robią auta", ta propozycja Was zachwyci.

Z tą książką nie straszne nam podróże po bezdrożach, pamiętajcie tylko, by nie dać się zwieść na manowce - bo jak sam tytuł mówi, to nie tylko fakty, ale i plotki!

Wiecie co to tuningoza? Albo jakie jest brakujące ogniwo ewolucji aut?

Książka o samochodach zawsze będzie miała wzięcie. Ale bestsellerem będzie tylko ta, która ma sensowną, zabawną i/lub ciekawą zawartość

Dla nas ta ma 💛 Jest od paru tygodni co chwilę przeglądana i pokazywana znajomym. A ja się nie dziwię, bo Artur Nowicki już pokazał, że umie napisać i narysować hit o pojazdach. Wielokrotnie (mamy jego książki o autach, pociągach i rowerach)

Piękna, zabawna i trwała :) Kochamy wszyscy

Wiecie co to tuningoza? Albo jakie jest brakujące ogniwo ewolucji aut?

„Fakty i plotki o autach” to książka, która zabiera nas do świata pojazdów. Autor Artur Nowicki świetnie ją wymyślił, lektura wciąga już od pierwszej strony. Co czeka na czytelników w tej książce? Na początek poznajemy miasto aut - mamy tutaj teatr, sklepy, park, muzeum, ratusz, hotel, a nawet halę targową. W pracowni projektanta aut nie tylko poznajemy rodzaje nadwozi, ale przekonujemy się, ze projektanci to prawdziwi artyści. 👍 Odwiedzimy także prawdziwy pokaz mody! Odbędziemy niesamowitą podróż do przeszłości, odkryjemy prace wykopaliskowe, a nawet zwiedzimy Instytut Prehistorii Aut! Następnie poznamy drogę ewolucji aut, która jest fascynująca, bo przecież pojazdy zmieniły swój wygląd od czasów swoich początków! Potem odbywamy podróże do przyszłości - ważne są pojazdy elektryczne, emisja spalin. Czy czeka nas era pojazdów z napędem ekologicznym? 😉 Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/05/fakty-i-plotki-o-autach.html

Bardzo fajna pozycja dla młodszych czytelników. Mój czterolatek, fan motoryzacji jest zachwycony. Jest to pozycja obrazkowa, gdzie obrazki są ładnie wykonane a tekstu czytanego jest niewiele. Jeżeli Twoje dziecko lubi np. rok w lesie lub opowiem Ci mamo co robią..., to ta pozycja też powinna się spodobać.

Czy macie w domu miłośników motoryzacji? Myślę, że odpowiedź jest twierdząca, dlatego dziś chciałbym pokazać Wam totalnie inną i pochłaniającą książkę obrazkową w tematyce motoryzacji. Mimo, że na rynku czytelniczym nie brakuje takich książek to ta na ich tle zdecydowanie wyróżnia się. A czym? Tym, że Autor pokazał świat, w którym istnieją wyłącznie auta.

Dzięki takiej nieszablonowej fabule czytanie jest niezwykle atrakcyjne, a mały czytelnik dowie się między innymi co samochody lubią, a za czym nie przepadają, jak są zbudowane czy co robią przez całe życie. Wehikuł czasu zabierze dziecko w podróż w przeszłość, aż do epoki dinoaut, oraz w przyszłoś. Przyjrzy się ono też pracy projektantów, pozna niezwykłe wyścigówki, odwiedzi wielkie samochodowe miasto, zajrzy do szkoły dla aut, parku samochodowego i na targi.

Ale ta pozycja to nie tylko fikcja i ploteczki ze świata aut, znajdą się tutaj też fakty. Jak na przykład informacje o tym jakiegoś są zasady bezpiecznej jazdy czy jakie jest obowiązkowe wyposażenie w każdym aucie.

Ta książka to świetna rozrywka, do której można wracać wielokrotnie i ciągle znajduje się nowe szczegóły, wszak to przecież picturebook. Brawa dla Autora za oryginalny pomysł. Polecam!

Dzięki takiej...

Czy mamy na sali miłośników motoryzacji? Z pewnością tak! Wiem, że nie brakuje na rynku książki dziecięcej pozycji w tej tematyce, ale dziś pokażę Wam coś totalnie odjazdowego.

"Fakty i plotki o autach" to świetny picturebook, który z ogromną dawką fantazji i humoru opowiada o samochodach. Poczytacie (i pooglądacie) w nim między innymi:
🚙 o samochodowych podróżach w czasie, o tym jak wyglądało dawne życie aut i jak będzie ono wyglądało w przyszłości,
🚙 o mitycznych człowiekach, którzy podobno kiedyś jeździli samochodami,
🚙 o tym jak wygląda szkoła samochodowa i czego uczą się tam młode pojazdy,
🚙 poznacie historię Suwika w komiksowej odsłonie,
🚙 dowiecie się czego nie lubią auta w poszczególnych porach roku i jak o siebie dbają (zajrzyjcie do lakierniczego salonu tatuażu).

Ta książka to niezła gratka! Podoba mi się pomysłowość autora i nie tylko. Wprawne oko dostrzeże bowiem, że między ciekawą kreacją świata samochodów, znajdziemy też wiele prawdziwych informacji. Młodzi czytelnicy przykładowo sprawdzą jakie jest obowiązkowe wyposażenie w każdym samochodzie czy jakie są zasady bezpiecznej jazdy.

To świetna pozycja, która skradła serca moje i moich dzieci i która z pewnością znajdzie wielu wielbicieli ❤️

🚙 o samochodowych podróżach w...

Samochody stały się częścią naszej codzienności. Bez nich ani rusz. Wiemy jak bardzo ułatwiają nam życie, jak zmieniły świat ludzi, ale jak wygląda świat, w którym istnieją wyłącznie auta, a my jesteśmy jedynie istotami żyjącymi w alternatywnym świecie? O tym opowie Wam Artur Nowicki w książce „Fakty i plotki o autach”.
Ilustrator znany jest też z ilustracji do polecanych przeze mnie książek Grażyny Bąkiewicz z serii „Ale historia”, Magdaleny Zarębskiej „Leonard w domu” i takich publikacji jak „Co jest w środku? Pojazdy”, „Opowiem ci, mamo, co robią auta”, „Opowiem ci, mamo, co robią statki”, „Opowiem ci, mamo, co robią samoloty”, „Opowiem ci, mamo, co jeździ na dwóch kołach”, Opowiem ci, mamo, co robią pociągi” i „Rok na placu budowy”. W jego ilustracjach przeważa tematyka związana z różnego rodzaju pojazdami.
„Fakty i plotki o autach” otwiera podgląd miasta aut. Widzimy tu znane ze świata ludzi miejsca: teatr, sklepy, park, muzeum, ratusz, hotel, halę targową i wiele innych. W każdym z nich dzieje się wiele, bo bohaterzy spieszą do codziennych obowiązków. Do tego zdarzają się wypadki i pożary. W każdym zakątku coś się dzieje. Dowiemy się też, że na kolejnych stronach przyjrzymy się dokładniej wybranym miejscom. Na początku będzie to spotkanie z projektantem. Młodzi czytelnicy krok po kroku zobaczą jak wygląda tworzenie aut. Poznają też rodzaje nadwozi i wybiorą się na pokaz mody dla samochodów. Z takich plotkarskich ciekawostek mamy tu opowieść o wykopaliskach i podróżach w czasie. Autor świetnie bawi się skojarzeniami z archeologią i tworzeniem prehistorycznych modeli. Przyjrzymy się też temu, w jaki sposób zmieniał się wygląd samochodów. Pokazanie podróży w przyszłość stanie się pretekstem do poruszenia kwestii tworzenia ekologicznych pojazdów. Pomysłów jest tu sporo. Rysownik podsuwając różne rozwiązania zachęca dzieci do fantazjowania, a to pierwszy krok do tworzenia wynalazków, zastanawiania się, w jakim otoczeniu chcemy żyć, czy realne są podróże w kosmos i co mogą nam dać.
Razem z pojazdami wybierzemy się do szkoły i zobaczymy jak ważna jest nauka zasad poruszania się w przestrzeni publicznej. Nie zabraknie tu także biblioteki, w której można znaleźć sporą dawkę wiedzy, ale też i ciekawe lektury pozwalające na przeżywanie interesujących przygód. Rysownik puszcza tu oczko do bardziej doświadczonych czytelników podsuwając tytuły książek o przygodach samochodów lub robotów. Z kolei wizyta na szkolnym boisku stanie się pretekstem do doskonalenia umiejętności jazdy w trudnych warunkach.
Fantastyczną rozkładówką jest ta przenosząca nas do parku samochodowego. Zobaczymy, że auto nie stronią od koncertów, a nawet zabaw w piaskownicy i nagradzania pojazdów służb ratunkowych i porządkowych za ich pracę. Znajdziemy tu też garaż na drzewu, miniaturowy tor wyścigowy i domek wrony, w którym schował się mały pojazd.
Na kolejnej rozkładówce poznamy losy pewnego auta: od zaprojektowania i wyprodukowania go, przez edukację i pracę po starość w parku seniora. W książce nie zabraknie też tematu rekonstruowania modeli, które wyszły z użycia, lakierowania, tworzenia ozdobnej karoserii. Do tego dowiemy się jak ważne jest odpowiednie oświetlenie, zachowanie ostrożności, dostosowanie szybkości jazdy do warunków panujących dookoła.
Publikacja Artura Nowickiego jest interesująca. Rysownik podsuwa sporą dawkę wiedzy o świecie, ale też zachęca do poruszenia wyobraźni, zastanowienia się jak świat wyglądałby, gdyby udało nam się wykorzystywać odpady lub rośliny do produkcji paliwa.
„Fakty i plotki o autach” to solidna, kartonowa książka dla najmłodszych. Świetnie sprawdzi się w przypadku przedszkolaków zainteresowanych samochodami. Zdecydowanie zachęci do opowiadania o tym, co dzieje się na ilustracjach. Jak we wszystkich książkach z serii „Fakty i plotki” mamy tu niewielką ilość tekstu i bogate w szczegóły ilustracje. Zdecydowanie polecam.

Ilustrator znany jest też z ilustracji do polecanych...

• Popularnonaukowe
  • Pojazdy
  • Dziecięce
  • Samodzielne
  • Z2023
  • Dla Dzieci Chcę
  • Do biblioteki
  • Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Fakty i plotki o autach