Piaski czasu

1996-01-01
83-7129-860-9
Elżbieta Flake-Prawacka
zakonnice Hiszpania

Sięgnęłam po tę powieść, bowiem poprzednią skończyłam czytać w weekend, gdy biblioteki są zamknięte. Nie mogłam więc zabrać się za coś, co by mnie naprawdę interesowało, toteż zajrzałam do domowej, niezbyt imponującej, biblioteczki. Z opisu na okładce "Piaski czasu" nie wydawały się czymś porywającym, ale wolę już czytać cokolwiek, niż nic!
"Piaski czasu" to powieść o czterech hiszpańskich zakonnicach, które zostają brutalnie wyrwane ze swego spokojnego, monotonnego życia w klasztorze, i rzucone w wir wydarzeń, związanych z walką Basków o niepodległość, jaka miała miejsce w latach 70-tych XX wieku. Na początku powieść wydawała mi się raczej nudna, potem na szczęście akcja przyspieszyła i stała się o wiele ciekawsza, choć autor w tym celu używał tanich chwytów na przyciągnięcie uwagi, czyli zawarł wiele scen erotycznych. Myślę, że sam pomysł na fabułę był naprawdę dobry: autor nakreślił nietuzinkowe sylwetki czterech głównych zakonnic, implikując historiami ich życia określone rezultaty w teraźniejszości. Powieść jednak nie wyczerpała wcale potencjału tego pomysłu, gdyż narracja jest bardzo, rzekłabym, pobieżna i skrótowa. Myślę, że gdyby autor należycie przyłożył się do pracy, książka stałaby się poczytną powieścią. A tak, według mnie, jest jedynie czytadełkiem dla zabicia czasu, ale na pewno nie wciągającą lekturą.

"Piaski czasu" to powieść o...

Jedna ze słabszych pozycji Sheldona. Opowiada o losach czterech sióstr cysterek, które po napadzie na klasztor musiały uciekać oraz o terrorystach, z którymi przyszło im przemierzać drogę. Jak dla mnie książka tylko chwilami bywała ciekawa i bardziej chciałam ją zakończyć by móc sięgnąć po coś ciekawszego, niż po to by wiedzieć jak się zakończy. Czasem bywała wręcz banalna. Zdecydowanie polecam inne książki Pana Sheldona.

Świetny i lekki kryminał, który trzyma w napięciu od początku do końca. Władze Hiszpańskie organizują zasadzkę na zbiegłego i groźnego przywódce baskijskiego - Jaime Miro. Kiedy najeżdżają na klasztor gdzie rzekomo miał przebywać Miro i jego ludzie dochodzi do takiego zamieszania, że 4 zakonnice uciekają z Zakonu. Po kilku dniach śpiąc pod gołym niebem spotykają na swej drodze groźną szajkę pod przywództwem samego Miro.
Jako iż obie grupy zmierzają do tego samego miasta i są poszukiwane przez władze postanawiają połączyć siły i uciekać razem. Dzielą się na kilka grup i ruszają do celu.
Po drodze oczywiście trafiają na wiele ciekawych historii co czyni książkę jeszcze bardziej ciekawą....
Sidney Sheldon myślę, że się zaprzyjaźnimy na dłużej - ponieważ już wypożyczyłam kolejne książki tego autora :-)

Jak na tego autora bardzo słaba pozycja.

Jak na tego autora bardzo słaba pozycja.

Wielkie rozczarowanie.
Uwielbiam Sheldona, ale w tym przypadku się nie popisał. Czytałam tę książkę z zażenowaniem, ze autor świetnych powieści może stworzyc coś tak słabego.
Mam tę książkę na półce, przeczytałam raz jakieś 10 lat temu i na pewno nie sięgnę po nią po raz kolejny.

Wielkie rozczarowanie.

To już kolejna pozycja Sidney, którą przeczytałam i nie jestem rozczarowana. Historia sprawnie napisana, aż chce się czytać dalej by zobaczyć co się wydarzy.

• 2005
  • Dawno temu
  • Przeczytane 2021
  • U brata

Dodaj cytat z książki Piaski czasu