Piaski czasu

The Sands of Time
83-7129-860-9
zakonnice, Hiszpania
ade

Hiszpania. Z więzienia ucieka charyzmatyczny baskijski przywódca Jaime Miro. Władze podejrzewają, że schronił się w żeńskim klasztorze klauzurowym. Podczas brutalnego przeszukania klasztoru, zakończonego aresztowaniem zakonnic, czterem siostrom udaje się zbiec. Ukrywają się w górach, chroniąc złoty krucyfiks, największy klasztorny skarb. Dziwnym zrządzeniem losu natykają się na partyzantów Jaimego Miro, którzy zgadzają się odprowadzić siostry do najbliższego domu zakonnego.

Cztery kobiety od lat odcięte od świata zewnętrznego, bezradne jak pisklęta, które wypadły z gniazda. Każda niesie ze sobą tajemnicę wstąpienia do klasztoru, ciężar rzeczywistych lub wyimaginowanych win. Sześciu mężczyzn, partyzantów poszukiwanych przez wojsko i policję. Bezcenny złoty krucyfiks. Wiara. Pokusy. Chciwość. Rozpoczyna się przeprawa przez góry...

Natasza | 2016-04-30
Przeczytana: marzec 2016

Świetny i lekki kryminał, który trzyma w napięciu od początku do końca. Władze Hiszpańskie organizują zasadzkę na zbiegłego i groźnego przywódce baskijskiego - Jaime Miro. Kiedy najeżdżają na klasztor gdzie rzekomo miał przebywać Miro i jego ludzie dochodzi do takiego zamieszania, że 4 zakonnice uciekają z Zakonu. Po kilku dniach śpiąc pod gołym niebem spotykają na swej drodze groźną szajkę pod przywództwem samego Miro.
Jako iż obie grupy zmierzają do tego samego miasta i są poszukiwane przez władze postanawiają połączyć siły i uciekać razem. Dzielą się na kilka grup i ruszają do celu.
Po drodze oczywiście trafiają na wiele ciekawych historii co czyni książkę jeszcze bardziej ciekawą....
Sidney Sheldon myślę, że się zaprzyjaźnimy na dłużej - ponieważ już wypożyczyłam kolejne książki tego autora :-)

Karol-inka | 2016-06-27
Na półkach: E-booki, Przeczytane
Przeczytana: 27 czerwca 2016

Jedna ze słabszych pozycji Sheldona. Opowiada o losach czterech sióstr cysterek, które po napadzie na klasztor musiały uciekać oraz o terrorystach, z którymi przyszło im przemierzać drogę. Jak dla mnie książka tylko chwilami bywała ciekawa i bardziej chciałam ją zakończyć by móc sięgnąć po coś ciekawszego, niż po to by wiedzieć jak się zakończy. Czasem bywała wręcz banalna. Zdecydowanie polecam inne książki Pana Sheldona.

Felicity | 2014-01-23

Wielkie rozczarowanie.
Uwielbiam Sheldona, ale w tym przypadku się nie popisał. Czytałam tę książkę z zażenowaniem, ze autor świetnych powieści może stworzyc coś tak słabego.
Mam tę książkę na półce, przeczytałam raz jakieś 10 lat temu i na pewno nie sięgnę po nią po raz kolejny.

Renata | 2014-12-11

Jak na tego autora bardzo słaba pozycja.

MaRa | 2013-05-07
Przeczytana: kwiecień 2013

To już kolejna pozycja Sidney, którą przeczytałam i nie jestem rozczarowana. Historia sprawnie napisana, aż chce się czytać dalej by zobaczyć co się wydarzy.

książek: 1920
Vinga | 2016-11-21