Piaski czasu

kryminał, sensacja, thriller
83-7129-860-9
Elżbieta Flake-Prawacka
zakonnice Hiszpania

Sięgnęłam po tę powieść, bowiem poprzednią skończyłam czytać w weekend, gdy biblioteki są zamknięte. Nie mogłam więc zabrać się za coś, co by mnie naprawdę interesowało, toteż zajrzałam do domowej, niezbyt imponującej, biblioteczki. Z opisu na okładce "Piaski czasu" nie wydawały się czymś porywającym, ale wolę już czytać cokolwiek, niż nic!
"Piaski czasu" to powieść o...

Jedna ze słabszych pozycji Sheldona. Opowiada o losach czterech sióstr cysterek, które po napadzie na klasztor musiały uciekać oraz o terrorystach, z którymi przyszło im przemierzać drogę. Jak dla mnie książka tylko chwilami bywała ciekawa i bardziej chciałam ją zakończyć by móc sięgnąć po coś ciekawszego, niż po to by wiedzieć jak się zakończy. Czasem bywała wręcz banalna....

Świetny i lekki kryminał, który trzyma w napięciu od początku do końca. Władze Hiszpańskie organizują zasadzkę na zbiegłego i groźnego przywódce baskijskiego - Jaime Miro. Kiedy najeżdżają na klasztor gdzie rzekomo miał przebywać Miro i jego ludzie dochodzi do takiego zamieszania, że 4 zakonnice uciekają z Zakonu. Po kilku dniach śpiąc pod gołym niebem spotykają na swej...

Jak na tego autora bardzo słaba pozycja.

Wielkie rozczarowanie.
Uwielbiam Sheldona, ale w tym przypadku się nie popisał. Czytałam tę książkę z zażenowaniem, ze autor świetnych powieści może stworzyc coś tak słabego.
Mam tę książkę na półce, przeczytałam raz jakieś 10 lat temu i na pewno nie sięgnę po nią po raz kolejny.

To już kolejna pozycja Sidney, którą przeczytałam i nie jestem rozczarowana. Historia sprawnie napisana, aż chce się czytać dalej by zobaczyć co się wydarzy.

Dyskusje

• 2005
  • Dawno temu
  • Przeczytane 2003
  • Przeczytane 2016
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • W domu - nie przeczytane
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Piaski czasu