Żółty Notes

poradniki
Wydawnictwo DEWROJ
2022-05-11
2022-05-11

Do poradników zazwyczaj podchodzę z dużą dozą nieufności. Te rady, czasami wydaje się, że pisane jakby autorowi brakowało pokory. Ale Żółty Notes przeczytałam dwukrotnie. Po raz pierwszy „jednym tchem” a potem, miesiąc później, w czasie podróży, czytałam spokojnie przez tydzień.
Żółty Notes to jest rozmowa. Prawie słychać ciepły glos i szczerość. To nie tylko rady czy opisy co Autorka przeżyła ale dzielenie się doświadczeniem. Prostym językiem, prawie takim, jakim się posługujemy, gdy z kimś rozmawiamy. Ma się wrażenie, że Autorka siedzi obok i analizuje razem ze mną co można zrobić aby było lepiej. I co dalej. Krok po kroku, spokojnie.
Z książki bije spokój. Mocna strona tej książki to prostota, szczerość i dopasowanie do polskiej kultury, gdzie rzadko się kogoś chwali a często ośmiesza, ironicznie komentuje, szufladkuje i wprawia w kompleksy. Słaba strona? Nie ma. Podobał mi się również format i okładka.
Z tych rozdziałów można sobie wziąć tyle, ile się chce, jeden, dwa czy pięć. Albo wszystko. Nie wszystkie sytuacje pasowały do mojego życia. Ale niektóre bardzo mnie wzruszyły.
Bardzo polecam tą książeczkę. To jest inwestycja w lepsze samopoczucie i lepsze życie.

Przeczytałam tę książkę ze wzruszeniem, ponieważ opisuje zmagania mojej córki, nadwrażliwej introwertyczki, z przeciwnościami losu. Widzę codziennie, jak zmieniła się wskutek opisanych technik i jestem szczęśliwa. Teraz nie dusi wszystkiego w sobie. Odzyskała energię i radość życia.
Poza tym, jako prawdziwy mól książkowy, stwierdzam, że ma świetne pióro. To się samo czyta. Zwróćcie uwagę na doskonałe i adekwatne do treści ilustracje. To również dzieło autorki.

Książka dla wszystkich, którzy są na drodze rozwoju osobistego i duchowego. Dla stawiających pierwsze kroki -czułe przeprowadzenie przez kilka najważniejszych aspektów. Dla bardziej zaawansowanych - niezwykle potrzebne przypomnienie pierwszych, fundamentalnych kroków :-). Autorka pisze o swoich ciężkich życiowych przejściach, które poprowadziły ją do transformacji i zmiany życia. Autentyczne i szczere. Polecam bardzo.

W prostych słowach przypomina lub wprowadza w najważniejsze tematy związane z rozwojem osobistym. Miejsca na notatki pozwalają od razu zapisywać własne myśli, a poręczny format mieści się do damskiej torebki.

Książka, którą warto mieć na swojej półce ❤️.

Książka, którą warto mieć na swojej półce ❤️.

Książka, po której przeczytaniu i wykonaniu proponowanych w niej ćwiczeń, poczułam się dla siebie ważna. Książka dla osób chcących poznać siebie. Zaznajomienie się z historią Kasi jest poruszające. Już nie mogę doczekać się kontynuacji.

Lektura Żółtego Notesu wiele układa i mocno uspakaja :)

Lektura Żółtego Notesu wiele układa i mocno uspakaja :)

• Czytam z Legimi
  • Przeczytane 2022