Tajemnica dyrektora Bębenka

Okładka książki Tajemnica dyrektora Bębenka Alicja Sinicka
Okładka książki Tajemnica dyrektora Bębenka
Alicja Sinicka Wydawnictwo: Skarpa Warszawska Cykl: Detektywi z podstawówki (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Detektywi z podstawówki (tom 1)
Skarpa Warszawska

Ale gorąco polecam

Książka jak dla dzieciaków - ekstra
Ale ja jestem chyba za stry (50+) na takie klimaty
Ale gorąco polecam

Czytana na dobranoc córeczce. Bardzo się jej podobało, próbowaliśmy rozwikłać zagadkę razem z bohaterami. Zobaczymy jakie intrygi będą w następnych tomach.

W swojej kategorii książeczka jest obłędna:D

W swojej kategorii książeczka jest obłędna:D

"Tajemnica Dyrektora Bębenka" Alicja Sinicka Wydawnictwo Skarpa Warszawska wciąga i nie pozostawia miejsca na nudę. Czytając książkę przenosimy się wspomnieniami do swoich czasów szkolnych. Autorka stworzyła pełną zwrotów akcji historię. Powiem Wam bawiłam się świetnie. Z niecierpliwością czekałam na rozwiązanie zagadki.

Kasia, Karol i Wojtek to trójka przyjaciół uczęszczająca do trzeciej klasy podstawówki. Przed nimi nie lada wyzwanie. Pewnego dnia ze szkolnej biblioteki znika bezcenny rękopis Czesława Miłosza. Dzieciaki postanawiają założyć biuro detektywistyczne o ciekawej nazwie KASZ HEN i rozwiązać zagadkę zaginięcia rękopisu. Młodzi Detektywi mają kilka poszlak - wszak Dyrektor Bębenek dziwnie się zachowuje, dodatkowo spotyka się z tajemniczym mężczyzną w restauracji. Czy to właśnie Dyrektor zabrał rękopis ze szkolnej gabloty? Kim jest tajemniczy mężczyzna? Jak skończy się śledztwo prowadzone przez przyjaciół?

Alicja Sinicka stworzyła ciekawą historię , która wciąga nie tylko dzieci. Ja osobiście bawiłam się świetnie czekając na finał tej historii. Dzięki książce cofnęłam się wspomnieniami do moich szkolnych lat. Ach co ty były za czasy. Osobiście polecam Wam lekturę książki i gwarantuję Wam mega zabawę. Przygody przyjaciół dostarczą Wam wielu emocji i nie pozwolą się nudzić, a finał śledztwa bardzo Was zaskoczy.

Kasia, Karol i Wojtek to trójka przyjaciół...

Cenię sobie bardzo pióro pisarki Alicji Sinickiej, przeczytałam jej wszystkie książki, dlatego zdecydowałam się kupić też książkę, którą napisała dla dzieci.

I powiem Wam, że wypadła świetnie!

"Detektywi z podstawówki. Tajemnica dyrektora Bębenka" to
bardzo obrazowa historia, świetnie się ją czytało. Rzadko wciąga mnie książka, którą czytam synkom, ale ta była wyborną rozrywką. Pojawiają się akcenty humorystyczne. Dyrektor Bębenek to świetnie wykreowany bohater, z jednej strony komiczny, z drugiej mądry i porządny człowiek. Jaką skrywa tajemnicę? Rozwiązanie bardzo ciekawe! Byliśmy nim oczarowani.
Ta ksiażka jest nietylko tajemnicza i zabawna, ale też mądra, pouczająca, ma drugie dno, nawet dorośli mogą się z niej czegoś nauczyć. W lekki, nienachalny sposób pokazuje siłę przyjaźni, szczerości i determinacji w dążeniu do celu. Oby jak najwięcej takich książek na naszym rynku. Chłopaki mnie męczyły i czytałam im tę książkę dwa razy, jeszcze nigdy mi się to nie zdarzyło.
Naprawdę polecamy!

I powiem Wam, że wypadła świetnie!

"Detektywi z podstawówki. Tajemnica dyrektora Bębenka" to

Ocena od mojej córci. Fajna książeczka dla małych i dużych. Ciekawa zagadka kryminalna. Czasem książki dla dzieci potrafią zmęczyć dorosłego, ale tą czytało się świetnie. Czekamy na więcej.

#WyzwanieLC czerwiec 2022

"Każdy z nas chodził, chodzi lub będzie chodził do jakiejś podstawówki, a ta była wyjątkowa, bo posiadała w swoich zbiorach oryginalny rękopis Czesława Miłosza!"

Czytając thrillery Alicji Sinickiej nawet mi przez myśl nie przeszło, że przeczytam książkę dla dzieci jej autorstwa.
Lecz chyba jakaś nastała moda, że autorzy kryminałów i thrillerów zaczęli tworzyć literaturę dziecięcą. W sumie to nawet mi się podoba, widać, że są w stanie nawet dzieci zainteresować czytaniem książek. To bardzo słuszna sprawa.
Musze przyznać, że "Detektywi z podstawówki. Tajemnica dyrektora Bębenka" to bardzo wciągająca historia. Jest to opowieść o szkolnej przyjaźni oraz o poczatkujących detektywach. Kasia, Karol i Wojtek, to trójka przyjaciół chodzących do tej samej klasy w podstawówce. Gdy pewnego dnia ginie cenny rękopis Czesława Miłosza. który jest patronem tej szkoły, dzieci zaczynają się zastanawiać nad tym, kto mógłby dokonać tej kradzieży. Tym bardziej, że nie było żadnego włamania, złodziej po prostu otworzył gablotę kluczykiem i zabrał rękopis.
Po zastanowieniu przyjaciele postanowili sami przeprowadzić śledztwo i wytypować złodzieja. Młodzi detektywi chcąc aby było jak najbardziej profesjonalnie, zakładają biuro detektywistyczne o nazwie Kasz i Hen, pochodzącą od skrótów ich nazwisk. Pierwszym podejrzanym jest dyrektor szkoły Piotr Bębenek. Dzieci zauważyły w dniu zaginięcia rękopisu, jak pan dyrektor przed szkołą, chował jakieś kartki, które mu się rozsypały i nie pozwalał sobie pomóc w ich zbieraniu, zrobił to sam i skrzętnie schował je w samochodzie. Podejrzane są również inne osoby, pani z biblioteki i świetlicy, bo również miały blisko do sali z gablotą, w której był rękopis Miłosza...
Po zastanowieniu, dzieci postanowiły porozmawiać o swoich podejrzeniach z wychowawczynią. Co z tego wynikło? Jaki sekret skrywał dyrektor?
Kto i dlaczego ukradł cenny rękopis Czesława Miłosza? Czy dzieciom uda się rozwikłać tę zagadkę?
Czytając te książkę swoim wnukom, sama byłam bardzo zaintrygowana taką zuchwałą kradzieżą. Przyznam, że do samego niemal końca nie podejrzewałam takiego zakończenia. Postacie uczniów tej podstawówki bardzo mi się spodobały. Myślę, że moje starsze wnuki same poczytają sobie o przygodach rówieśników i będą czekały na dalszy ich rozwój, bo mam nadzieję, że na tej książce pani Alicja nie zakończy swojej przygody z dziecięcą literaturą. Sama będę czekała na kontynuację. Przyznam, że bardzo miło było mi wrócić do szkolnych, dziecięcych lat...

#WyzwanieLC czerwiec 2022

Lecz chyba jakaś nastała moda, że autorzy kryminałów i thrillerów...

[RECENZJA PRZEDPREMIEROWA]
DETEKTYWI Z PODSTAWÓWKI. TAJEMNICE DYREKTORA BĘBENKA
Autor: Alicja Sinicka
Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Premiera: 01.06.2022

Alicja Sinicka znana głównie z romansów i thrillerów, tym razem spełnia swoje marzenie i pisze bajkę. Co ciekawe przy współpracy i za namową swoich dzieci. DETEKTYWI Z PODSTAWÓWKI ukażą się w Dzień Dziecka nakładem Wydawnictwa Skarpa Warszawska. Książka w twardej oprawie, duża czcionka, dodatkowo wzbogacona ilustracjami wykonanymi przez Annę Alduz. Pięknie książkowo pachnie i przywołuje w dorosłym Czytelniku wspomnienia.

Książka opowiada przygody trójki przyjaciół ze Szkoły Podstawowej im. Czesława Miłosza. Kasia, Karol i Wojtek mieszkają po sąsiedzku i uczęszczają do trzeciej klasy. Pewnego dnia ze szkolnej gabloty znika rękopis Czesława Miłosza. Nikt nie wie co się stało. Dzieciaki wpadają na pomysł założenia biura detektywistycznego KASZ i HEN i rozwiązania tej sprawy. Rozpoczynają własne śledztwo i okazuje się, że pierwszym podejrzanym jest dyrektor Bębenek. Mężczyzna dziwnie się zachowuje i coś ukrywa. Trójka odważnych młodych detektywów robi wszystko by poznać prawdę i jak najszybciej znaleźć sprawcę zdarzenia. Czy im się to uda? Jakie przygody spotkają ich w toku śledztwa? Czy dyrektor ujawni swój sekret?

Jestem świeżo po lekturze i potwierdzam: wciąga i bawi też dorosłych. Ciekawa zagadka, fajni bohaterowie, garść szkolnego życia, promowanie wartości: prawda i przyjaźń. Z dużym zaciekawieniem poznawałam historię Kasi, Karola i Wojtka, tajemniczą postacią był również dyrektor Bębenek, który w finale wzbudził moją ogromną sympatię. Idealna lektura dla uczniów młodszych klas szkoły podstawowej, bardzo ładne wydanie, w sam raz sprawdzi się jako prezent. Byłam bardzo ciekawa jak Alicja Sinicka poradzi sobie w nowej odsłonie, ale jak zawsze nie zwiodłam się. Autorka cały czas się rozwija, sięga po nowe pomysły i realizuje je w genialny sposób. Mam nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie z młodymi detektywami. Jestem pewna, że książka spodoba się małym Czytelnikom. A przy okazji i dorośli przeniosą się myślami do swoich szkolnych lat.

[RECENZJA PRZEDPREMIEROWA]
DETEKTYWI Z PODSTAWÓWKI. TAJEMNICE DYREKTORA BĘBENKA
Autor: Alicja Sinicka
Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Premiera: 01.06.2022

Zagadkowa bajeczka, naprawdę dobrze mi się to czytało. Polubiłam te dzieciaki.

Zagadkowa bajeczka, naprawdę dobrze mi się to czytało. Polubiłam te dzieciaki.

• Przeczytane 2023
  • Wyzwanie LC 2022