Bazyl i Licho

licho anioł literatura dziecięca

Przeczytane 841 Opinie 1 Oficjalne recenzje 313

Wyróżniona opinia i

Książki 3120 Opinie 686

Ja i mój 6letni syn uwielbiamy całą serię Małe Licho. Bawi małych i dużych. Naprawdę świetna książka! :) Polecamy z czystym sumieniem! :)

Uwielbiam Małe Licho - rozkoszny mały Anioł Stróż mający uczulenie na własny pierz alleluja! W tej książce wraz z żarłocznym Bazylem, który z kolei jest czortem o złym zgryzie przeprowadzają nas przez pory roku. Jest to kilka zabawnych opowiadań o nudzie, miłości, krówkach i ekologii, kałużach oraz o słowiańskich demonach.

Bazyl i Licho to zbiór opowiadań w których Bazyl (czort z potężną wadą zgryzu i zamiłowaniem do słodyczy i gilania) i Licho (anioł stróż o tęczowych oczach i ogromnym serduszku z zamiłowaniem do sprzątania i troszczenia się o innych) spotykają różne słowiańskie stwory. Przy okazji oczywiście objadają się krówkami (Bazyl) i piją hektolitry kakałka (obaj!) i przemycają młodemu czytalnikowi różne prawdy życiowe. Uwielbiam całe uniwersum Dożywocia, zarówno to, które jest celowane do dorosłego czytelnika, jak i to, które trafia w młodsze rączki. Te historie są pełne ciepła, życzliwości i dobrego humoru i trafiają człowieka prościuteńko w serce. Niezmiennie wywołują usmiech na mojej twarzy!

Tak różni, Bazyl, czort i Licho- aniołek, oba sympatycznie niewinne i niewydarzone, a w tej swojej niezgułowatości urocze.

Cudowne opowiadania dla czytelników w każdym wieku z pięknymi przesłaniami. Doskonały materiał na prezent!

Bazyl i licho czego chcieć więcej

Bazyl i licho czego chcieć więcej

Bazyl to moja ulubiona postać. Mogłabym przeczytać milion stronicową książkę o przygodach Bazyla.
Licho mnie troszeczkę denerwuje ale to dlatego że charakterem jest podobne do mnie .
Książka jest pisana w formie opowiadań co jest też moją ulubioną formą. Pani Kisiel na każdej kartce powoduje uśmiech na twarzy czytelnika. Książkę można czytać jako opowiadania dzieciom przed spaniem. Polecam.

Jest... no, milusio i cieplutko, jak zwykle. I bardzo po domowemu, i smacznie, bo przecież mamy tu i rosołek, i szarlotkę, i kakałko, i ciasto czekoladowe, i sernik, i krówki, i jeszcze trochę kakałka. Dodatkowo Marta Kisiel (wyraźnie wchodząc w kompetencje Pawła Zycha i Witolda Vargasa!) serwuje tu krótki przewodnik po słowiańskich demonach i innych stworach, przeprowadzając parę tytułowych bohaterów przez spotkania z tymi istotami, od wczesnej wiosny po Boże Narodzenie. Swoją drogą ciekawe, że przednówek, ten najtrudniejszy czas roku, kiedy opada euforia świąteczno-noworoczna, a do pierwszych traweczek i listeczków jeszcze strasznie daleko, nie doczekał się tutaj osobnego rozdziału. Może autorka uznała, że jest tak przykry, iż nawet demony i inne strachy siedzą pochowane w swoich norach i ani im w głowach wyściubiać nosy na świat.

Miła lektura, czy raczej lekturka, jednak zaczynam się przy całym cyklu Dożywocia czuć trochę jak Daisy, ukochana Benjamina Buttona. Bo też poznałam ten cykl, gdy był w swym najlepszym okresie, w silnym wieku dojrzałym, następnie widziałam, jak zdecydowanie odmłodniał, gdy po pierwszych trzech tomach autorka przerzuciła się na opowiadanie o przygodach Małego Licha (choć sama nie umiem zdecydować, czy to kontynuacja Dożywocia, czy tylko spin-off),a teraz z konsternacją odkrywam, że jeszcze bardziej dzieckowacieje. I nadal to lubię, ale tęsknię do tego, co było dawniej i jestem niepocieszona. A czy rozczarowana przy okazji też? A no, jakby trochę...

Jeśli ktoś raz pokochał Małe Licho to jego serce prędzej czy później powinno przywędrować i do tej książeczki :)

Znajdziemy tu kilka przesympatycznych opowiadań pełnych słowiańskich demonów w ułagodzonej ale nadal bardzo fajnie podanej wersji oraz masę ciepła i przytulności. Oprócz Licha tym razem drugim głównym bohaterem jest czort Bazyl - uroczy łobuz z tendencją do wpadania w kłopoty.

Osobiście bardzo polecam audiobooka, gdzie lektor zrobił świetną robotę bawiąc się głosem i ty samym sprawiając, że postacie nabierają niesamowitej wyrazistości.

Polecam również jako przyjemną odskocznie dla dużych i małych :)

Po serii książek dla dzieci, którymi się zachwycałam przyszedł czas na kiepską pozycję. Książka to tak naprawdę opowiadania o Aniołku Lichu i Czorcie Bazylu. Opowiadania raz lepsze, raz gorsze... raz człowiek zastanawia się po co to czyta.
Nie wiem w jakim wieku ma być odbiorca, dla małych dzieci wg mnie za dużo dziwnych stworów i średnia atmosfera, a dla starszych wieje mocno nudą.
Nie polecam

• Dla dzieci