Praga magiczna

Praga magica
83-06-02642-X
Czechy, epoka rudolfińska, Praga
alga

Dzieło wybitnego włoskiego slawisty, poety i tłumacza przedstawia fakty z dziejów metropolii czeskiej w epoce rudolfińskiej (II poł. XVI w.), kiedy to Praga była miejscem szczególnym - miastem Golema, alchemików I astrologów, dzielnicy żydowskiej i jezuitów. Opowiada także o cudzoziemcach, którzy mieszkali tam w ciągu wieków, o rozkwicie literatury czeskiej u schyłku monarchii austro-węgierskiej, o Hašku i Kafce, przewodnich postaciach książki. Fantazja i rzeczywistość splatają się tu w jedną niepowtarzalną całość?

jo_asienka | 2012-01-10

Dla tych którzy lubią takie klimaty, Magiczna Praga będzie perełką. Mnie zauroczyła do tego stopnia, że to właśnie na temat Pragi - miasta o wielu obliczach, robiłam prezentację maturalną :).

Chętnie kupię jeśli ktoś chce sprzedać

Lukrecja | 2016-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2016