Lexus i drzewo oliwne. Zrozumieć globalizację

Tłumaczenie: Tomasz Hornowski
Wydawnictwo: Rebis
The Lexus and the Olive Tree
83-7120-920-7
globalizacja
mantra

Thomas L. Friedman twierdzi, że globalizacja nie jest przejściowym trendem, lecz międzynarodowym systemem, który zastąpił zimnowojenny ład panujący na świecie przez blisko pół wieku. Przedstawia ów nowy system, posługując się barwnymi przykładami oraz oryginalną terminologią i pojęciami. Poszukiwanie właściwej równowagi między ?lexusem a drzewem oliwnym" (to dwa z jego pojęć) jest...

Przedstawia ów nowy system, posługując się barwnymi przykładami oraz oryginalną terminologią i pojęciami. Poszukiwanie właściwej równowagi między ?lexusem a drzewem oliwnym" (to dwa z jego pojęć) jest dramatycznym wyzwaniem epoki globalizacji i o tym w istocie traktuje kontrowersyjna i zmuszająca do myślenia książka Friedmana, która powinna się stać lekturą obowiązkową dla wszystkich czytelników pragnących zrozumieć mechanizmy rządzące współczesnym światem.

katie | 2012-02-12

Przyjemnie o globalizacji to rzadkość.

perot | 2016-11-27
Przeczytana: 21 listopada 2016