Błękitny poród. Masz ten wpływ

Okładka książki Błękitny poród. Masz ten wpływ Beata Meinguer-Jedlińska
Okładka książki Błękitny poród. Masz ten wpływ
Beata Meinguer-Jedlińska Wydawnictwo: Trefl poradniki
poradniki
Trefl
2021-01-01
2021-01-01
ciąża poród hipnoporód

Książkowy, ciążowy Must-Have.
"Masz ten wpływ" to wspaniała książka z pięknymi ilustracjami i masą wiedzy a do tego cudownymi historiami porodowymi.
Jako mama 3ki dzieci, mogę powiedzieć że do porodu dobrze jest przygotować nie tylko ciało ale i głowę, a ta książka Ci w tym pomoże.
Moim zdaniem nie tylko warto a wręcz trzeba to przeczytać w ciąży.
Naprawdę wspaniała pozycja 💙

Książkowy, ciążowy Must-Have.
Moim zdaniem nie tylko warto a wręcz trzeba to przeczytać w ciąży.
Naprawdę wspaniała...

Być może nie jest to bardzo merytoryczna lektura, bardzo się cieszę, że ją przeczytałam w ramach przygotowania mentalnego do porodu. Lektura sprawiła, że uwierzyłam w swoje siły i wpływ, jaki mam na poród. Dzięki temu jestem odrobinę spokojniejsza.

Każdorazowo, gdy na początku ciąży wyrażałam niepokój, że nic na jej temat nie wiem, a nie chce przejmować na siebie historii rodzinnych,chcę mieć swoją — znajome matki polecały mi “Błękitny poród. Masz ten wpływ” Beaty Meinguer-Jedlińskiej wydany przez wydawnictwo Trefl @TreflBooks. Niewątpliwie jest to książka z piękną szatą graficzną, za ilustracje odpowiada Magda Piesta. Jak wskazuje tytuł — poradnik ma wiele odcieni wody, a nawet akwarelowe ilustracje. Jest piękny, nawet formatowanie tekstu przygotowano perfekcyjnie.
Autorka jest coachką okołoporodową, hipnodulą i inicjatorką idei Błękitnego Porodu. Nie oznacza to, że zachęca do porodu w wodzie — chociaż ja właśnie dlatego sięgnęłam po tę książkę, autorka mówi o wprowadzaniu się w stan autohipnozy, by zespolić się z ruchami naturalnymi i uniknąć medykalizacji. To dobra książka na początek drogi ciążowej, bo opisuje stan polskiej medycyny, mierzy się z mitami, np. dotyczącymi pozycji porodowych, które są pokazywane w filmach. Autorka opisuje (a towarzyszą temu wizualizacje) możliwe pozycje, które warto przybierać w zależności od fazy porodu, opisuje badania dotyczące autohipnozy, budowę mózgu i jego obszary, które kontrolują hormony porodowe. Meinguer-Jedlińska pisze także o roli oddechu, afirmacjach, budowaniu środowiska porodowego, technikach hipnoporodowych, rozluźnieniu ciała, kotwicach porodowych, wizualizacjach; opisuje porody domowe, rolę osoby towarzyszącej i kontroli myśli.
Jest tu wiele technik, jednak miałam z tym poradnikiem problem, bo stanowi on jednak narrację autorki, jest tu duża dbałość o język i inkluzywność — co jest na plus, ale jak na poradnik — jeden przypis jest nieco niepokojący. Wiem, że sięgnęłam po autorski kurs, jednak wata słowna, przez którą trzeba przejść, by dojść do sedna, który może mi pomóc zrozumieć, co mnie czeka — powoduje rozwodnienie treści.
Niewątpliwym plusem tej pozycji jest pozytywna wizja porodu, budująca, wspierająca wizję rodzenia się jako matka. Nie polecam jej jednak jako jedynej książki przed porodem, bo nie znajdziecie tu odpowiedzi na pytania, których niewątpliwie macie wiele.

#bababook #trefl #błękitnyporód #hipnoporod

Nic mnie tak nie uspokoiło przed porodem jak tak książka! Plus informacje o których nikt nie mówi! Tak żałuję, że nie było takich publikacji przed moim pierwszym porodem :(

Uważam, że nie warta swojej ceny. Trochę informacji zawiera, ale raczej przegadana broszura pt "kupujcie mój kurs". A workbook to coś w rodzaju "drogi pamiętniczku". Lepiej zainwestować w coś konkretnie przygotowującego do porodu.

• Ciąża
  • Poradniki
  • Ciąża i macierzyństwo
  • Poradniki

Dodaj cytat z książki Błękitny poród. Masz ten wpływ