CZAS NA TWOJE MOCNE STRONY

Okładka książki CZAS NA TWOJE MOCNE STRONY Malwina Angerman-Kowalska, Dominik Juszczyk
Okładka książki CZAS NA TWOJE MOCNE STRONY
Malwina Angerman-KowalskaDominik Juszczyk Wydawnictwo: Wydawnictwo Pełne Czasu poradniki
poradniki
Wydawnictwo Pełne Czasu
2022-01-22
2022-01-22
Gallup mocne strony talenty rozwój osobisty kursoksiążka

Podzielam zdanie, że to raczej gallupowa autobiografia autorów niż zestaw praktycznych wskazówek do rozwijania talentów. Przeczytanie i przerobienie zajęło mi pół dnia. Dla osób, które są już w rozwoju osobistym i mają podstawy wiedzy o talentach Gallupa, książka nie wnosi prawie żadnej wartości. Mnie spodobały się tylko tabelki z tyłu, ale to zbyt mało, by uczynić całą książkę wartą swojej ceny. Zdecydowanie za mało konkretów, za dużo lania wody.

Czy książka o tej tematyce jest dobra? Tak, ma swoje wady, ale mi pomogła w lepszym rozumieniu moich talentów. Czy jest na rynku lepsza pozycja? Zapewne tak, ale czas z nią spędzony nie uważam za stracony. Zaczynajac od tej gorszej strony, nie jestem fanem formy wydania tej książki, dla mnie dodatkowe strony na notatki mijają się z celem, w końcu lepiej przechowywać notatki i ćwiczenia w jednym miejscu, a nie wracać do notatek do każdej książki z osobna (talent Zbieranie, tak jak u Dominika). Tez nie podoba mi się podejście PSC do byłych już pracowników i twórców w firmie - zrzucanie winy, spychanka w newsletterze (sic!),czy w końcu same wypowiedzi twórców i ostatecznie brak osoby, która by nadal chciała dalej współpracować po tylu latach, dla mnie są wymowne.
Skupiając się już na przekazie książki, na pewno brakowało mi szerszego kontekstu i omówienia talentów, tak jak jest to przedstawione w podcaście Dominika dotyczącego stricte jednego talentu w danym odcinku. Za to podobała mi się perspektywa przedstawiona przez 2 osoby, o różnych talentach, pokazująca jak to co dane wykorzystują na co dzień. Poza własnymi przykładami pozostawiają dla nas przestrzeń do tego, żeby zastanowić się nad swoimi talentami, a kolejne rozdziały pozwalają pogłębiać wiedzę dotyczącą zależności naszych wyników. Większość przedłożonej wiedzy i ćwiczeń jest konkretna, bez amerykańskiego stylu, który ma za zadanie nas utwierdzić ze to jedyna słuszna i zmieniająca życie droga, tylko skupiająca się wyłącznie na pryncypiach ukazaniem perspektywy Malwiny i Dominika i własnych ćwiczeń do wykonania.
Po lekturze odnoszę wrażenie, że bardziej oczekiwałem klarowności wobec tego, co mogę oczekiwać z moim ustawieniem talentów, gotowy na każde życiowe sytuacje, bo hej! Wiem którą talentową apkę odpalić w danym momencie! Teraz wiem, że jest to dłuższa droga i absolutnie nie oznacza to koniec zgłębiania tego tematu, i zapewne owocując zmianami w czasie, co też mnie zadowala, w końcu Odkrywczość i Elastyczność są w moim top5.

Mało merytoryki, a dużo osobistych historii autorów. Był potencjał, niewykorzystany.

Zbyt wiele treści o talentach autorów książek, z których nie potrafiłam sama wyciągnąć wniosków pod swoje. Brakowało mi przykładów dla poszczególnych talentów. Bardziej przydatny był dla mnie podcast Dominika, który bardzo polecam dla osób, które zrobiły test Gallupa i chcą się więcej dowiedzieć o swoich talentach.

Książka to trochę gallupowa autobiografia autorów. Niestety w ogóle mi się nie spodobała. Nic nie odkryłam, nie dowiedziałam się niczego nowego. Bardzo mi brakowało analizy poszczególnych talentów.

Książka wyszła 3 miesiące po zrobieniu przeze mnie badania Gallupa. Kupiłam trochę z ciekawości, okazała strzałem w dziesiątkę.

Zrobiłam rzetelnie ćwiczenie za ćwiczeniem (również te na wartości oraz aspiracje - były dla mnie wyzwaniem, bo wcześniej nie analizowałam tych zagadnień). Czasem potrzebowałam kilku dni, aby przemyśleć i dokończyć niektóre ćwiczenia, nie jest to książka do połknięcia na raz.

Po nazwaniu moich wartości, dotarło do mnie dlaczego duszę się w obecnej pracy. Ćwiczenia w książce bardzo poukładały mi w głowie, na rozmowach kwalifikacyjnych umiałam nazwać to co dla mnie ważne i podkreślić swoje atuty.

Nie zapeszam, bo rekrutację są w toku, ale tę książkę polecam każdej osobie, która zrobiła badanie gallupa i chce popracować nad talentami :)

Pierwsza w Polsce książka dotycząca badania Gallupa. Kupiłam książkę z ciekawości, bo wiele słyszałam i czytałam w internecie o tym badaniu.
"Czas na Twoje mocne strony" porządkuje informacje i w zasadzie prowadzi krok po kroku od poznania talentów to wykorzystania ich w praktyce. Przeczytałam ją już raz, teraz w planie mam zrobienie badanie Gallupa. Jak już będę miała swoje wyniki to ponownie do niej wrócę, żeby lepiej pracować ze swoimi talentami.

Ksiązka bardzo droga 145 zl za ebook. Czekam na obnizenie ceny po pierwszej fali po publikacji.

Książka bardzo praktyczna dla osób, które wykonały badanie CliftonStrengths, ale dla mnie osobiście trochę za dużo treści o wartościach, aspiracjach itp., nie wszystkie ćwiczenia były też dla mnie interesujące. Każdy, kto zna swoje talenty i chce z nimi pracować, z pewnością znajdzie jednak coś dla siebie. Bardzo na plus - pisanie z perspektywy dwóch osób o zupełnie innych talentach. Moje znacznie pokrywają się z mocnymi stronami Dominika, przez co wiele jego przemyśleń było dla mnie wartościowych, bo opisywało moje talenty. Niektóre fragmenty okazały się dla mnie jednak trudne - np.krótki fragment pisany z perspektywy informatyka musiałam przeczytać kilka razy, żeby załapać, co i jak. Ale to może być zaletą - do każdego czytelnika trafi coś innego. :) Nie jest to jak dla mnie książka do poczytania dla przyjemności z lampką wina w ręku, ale jeśli chcemy zrozumieć swoje talenty i nauczyć się, jak obserwować ich działanie w praktyce - polecam :)

Pierwsza taka książka na naszym rynku. Ciekawy pomysł przedstawienia tego samego tematu z perspektywy dwóch osób. Jednak większość ćwiczeń powielała się z kartami pracy z ścieżki Dominika w Klubie PSC.

• Rozwój osobisty
  • Do kupienia