Chanel. Historia kultowego domu mody

2022-04-20
2013-02-05
9788321352015
Anna Wajcowicz-Narloch

Przepięknie wydana książka! Klasyczna okładka i w środku wiele zdjęć, szkiców. Nie jest przeładowana tekstem, to taki skrót informacji o Chanel i jej projektach, historii. Wystarczające by poznać główne cechy tego domu mody. Momentami tematyka przeplata się dość chaotycznie, ale całość czyta się dobrze. Sposób wydania jest tak cudowny, że to wielka przyjemność posiadać taki album w kolekcji.

Skrótowe przedstawienie historii domu mody Chanel. Czyta się to szybko i lekko, książka jest też dobrze zilustrowana, więc nie musimy się doszukiwać większości opisywanych tu kreacji w czeluściach Internetu. Oczywiście przy tak niewielkiej objętości, nie da się przedstawić wszystkich niuansów, czasami nawet dość ważnych, jednak jest to ciekawe wprowadzenie do historii mody.

Pięknie wydana. Cieszy nie tylko duszę ale też oczy.

W książce znajdziemy ogromną ilość informacji, ciekawostek i smaczków na temat Coco Chanel. Szczerze mówiąc, wiele z nich było dla mnie dużym zaskoczeniem.

Książka przeprowadza nas przez same początki modowe Coco Chanel, opowiada o jej podejściu do wybierania materiałów, ich jakości oraz krojów. Możemy, dowiedzieć się też jak inni ludzie wpływali na jej twórczość oraz poznać kilka smaczków z przeszłości.

Nie może zabraknąć też informacji na temat klasyków, która pewnie większość zWas kojarzy, takich jak torebka 2.55, tweedowy kostium czy perfumy Chanel No 5.

Wszystkie te informacje okraszone zostały dużą ilością pięknych zdjęć i ilustracji.

Książkę czyta się z niesamowitą przyjemnością.
Polecam.

Pięknie wydana. Cieszy nie tylko duszę ale też oczy.

Historia Kultowego Domu Mody CHANEL to przewodnik po życiu i sławie Gabrielle Chanel, znanej światu jako Coco Chanel. Chociaż już wcześniej trochę interesowałam się jej losami, a także oglądałam film o niej, to przyznam, że wiele ciekawostek z książki było dla mnie nowością, a niektóre z faktów wręcz ogromnym zaskoczeniem.
Dowiedziałam się, jakie były jej początki z modą i podejście do jakości, wybieranych materiałów, fasonów. Ponadto, interesujące było to, jak jej przeszłość, a także mężczyźni z jej otoczenia wpływali na jej twórczość.
W książce pojawiła się też geneza produktów, które stały się znakami rozpoznawczymi domu mody Chanel - torebka 2.55, kultowy tweedowy kostium i perfumy Chanel No 5.
Z ogromną ciekawością przewracałam strony i chłonęłam kolejne informacje i podziwiałam ilustracje i zdjęcia. Jeśli tak jak mnie, interesuje Was moda, lubicie minimalizm i klasykę, a tweedowe kostiumy zawróciły Wam w głowie, to ta lektura jest zdecydowanie dla Was! Serdecznie polecam!

Amanda Says

Dowiedziałam się, jakie były jej początki z modą i...

Krótka lektura z dużą liczbą fotografii. Idealna na jeden wieczór :)

Krótka lektura z dużą liczbą fotografii. Idealna na jeden wieczór :)

Kupiłam 5 takich mini-albumów, w przygotowaniu jest więcej, ale ja już ich nie będę kupować, bo jednak ta forma nie do końca mi odpowiada, lubię albo książki do czytania, podane w wygodnej formie, albo albumy, które mają śliski papier, twarde okładki. To jest miks, treści całkiem sporo, a do tego ciekawe ilustracje, tylko niestety wszystko bardzo małe.

Druga sprawa, że ostatnio się już naczytałam historii projektantów i zwyczajnie mi wystarczy, aż tak fascynujące to to nie jest.

Coco Chanel to postać wspaniała, barwna, feministka-konserwatystka, a jednak rebeliantka. Femme fatale, a wciąż nieszczęśliwa albo nie do końca szczęśliwa. Bardzo ją lubię. Jak ktoś nie zna jej historii, to polecam poznać, w zasadzie obojętne z jakiego wydawnictwa, to jest tak samo dobre jak każde inne.

Druga sprawa, że...

„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.”

Wiecie, skąd wzięła się mała czarna, sztuczne perły i buty z noskiem w odmiennym kolorze? Tak, to właśnie dzięki Coco Chanel rewolucjonistka swoich czasów, która wykorzystała odpowiedni moment na to, by dać kobietom wszystko, czego pragnęły, zanim jeszcze same dostrzegły taką potrzebę.

Wykreowała kobiecą siłę, wprowadziła wolność, równość i niewymuszoną elegancję, czerpiąc podstawowe elementy z męskiej garderoby, tworząc własną wizję damskiego ubioru.

Kompendium wiedzy, które Wam przestawiam zawiera przepiękne zdjęcia, ciekawe informacje i smaczki, które z pozoru mogą się wydawać błahe, ale jakże potrzebne, aby wyrysować sobie pełny obraz tej kultowej postaci.

Zna ją każdy, przecież nazwisko jej jest światowe, ale mało kto wie jak to się zaczęło, skąd brała swoje inspiracje, dlaczego tak mocno dążyła w swojej pasji, tworząc przewrót w świecie mody.

Biedna dziewczyna, córka praczki, która wychowywała się w sierocińcu po śmierci matki, wykorzystała dana jej szansę. Tam nauczyła się szyć, zamieniając to w pasję, która wyciągnęła ją na szczyty. Jednak najpierw skupiła się na kapeluszach, które szybko zyskały uznanie arystokracji. Idąc z wiatrem, zyskała większą popularność, przełamywała schematy, ruszyła światem mody, przewracając jego męską obstawę, ukazując siłę kobiecości.

Ta pozycja ukaże nam świat odległy, który dostajemy na tacy, rozkoszując się obrazami, informacjami i historią, która ukazuje sukces marki trwający już 133 lata. To album, który warto poznać, dając się porwać w tamte czasy, spacerując obok Gabrielle „Coco” Chanel, obserwując rodzącą się potęgę.

„Zawsze wyglądaj tak, jakbyś miała spotkać miłość swojego życia lub najgorszego wroga.”

Te słowa mimo upływu lat nadal podbudowują kobiecość i naszą siłę, która momentami bywa zachwiana. To one, dając Ci powera sprawiają, że Twoja pierś wysunie się do przodu, a głowa uniesie wysoko.

Blog o książkach | BookaLove

Moda to dla mnie nie tylko ubrania, ale przede wszystkim forma sztuki, ekspresji, wyrażania siebie. To historia najbardziej znanych luksusowych domów mody, pełna inspiracji i przełomów.

Biografie projektantów, książki, artykuły czy też filmy poświęcone wielkim domom mody są u mnie wysoko na liście zainteresowań. Stąd też w mojej biblioteczce trzy mini albumy o Gucci, Louis Vuitton i Chanel.

Oprócz zdjęć znajdziemy tutaj krótkie historie powstania słynnych marek i ich kultowych produktów, a także informacje o tym jak firmy wyglądają dziś, jaką mają pozycję na rynku i kto je prowadzi.

Ja szczególnie polecam przeczytać o Louis Vuitton. Oprócz tej pozycji znalazłam tylko jedną książkę o marce, a szkoda bo to naprawdę ciekawa historia i mam niedosyt.

Blog o książkach | BookaLove

Krótka, ale jakże treściwa. Książka zachęca do poszerzenia wiedzy o Chanel. Piękne kieszonkowe wydanie, masa zdjęć, idealna na jeden wieczór , polecam zwłaszcza kobietom , zwłaszcza tym które mają mało wiary w siebie.

Świetne fotografie , gdy tylko ja zobaczyłam wiedziałam ,ze muszę ja mieć i się nie pomyliłam , klasyk nad klasykami , kszy powinien przeczytać ta książkę

• Moda
  • Biografia