Mów do mnie szeptem

Okładka książki Mów do mnie szeptem Klaudia Leszczyńska
Okładka książki Mów do mnie szeptem
Klaudia Leszczyńska Wydawnictwo: Klaudia Leszczyńska, Wydawnictwo Żywioł literatura obyczajowa, romans
Klaudia Leszczyńska, Wydawnictwo Żywioł
2023-12-01
2023-12-01
Agegap Różnicawieku Romans Muzyka Onstarszy

Kochani bardzo polubiłam pióro autorki, a tą historię zamówiłam u Mikiego na gwiazdę ;-)
Przecudowna historia!!!
To opis, który znajdziecie na okładce książki - nie napiszę własnej wersji, ponieważ ten jest idealny. Sami przeczytajcie.

Przypadkowe spotkanie, zakazane uczucie i niepohamowane pragnienie, by być blisko...

Ona – zagubiona nastolatka, która samotnie mierzy się z odejściem ojca i alkoholizmem matki.
On – były muzyk, który prowadzi własne studio nagrań.

Między Alex i Chrisem iskrzy od pierwszego wejrzenia. Niespodziewane uczucie przyciąga ich i przeraża jednocześnie, wzbudzając wątpliwości, co do przyszłości ich relacji...

"- Mów do mnie szeptem. Uwielbiam, kiedy wyznajesz mi miłość.
- Muszę to wykrzyczeć całemu światu, bo nie jestem w stanie być cicho.
- Nie - przerwałam mu. - Mów szeptem. To jest wtedy tylko dla nas. Nasze. Nie musi być nikogo więcej..."

Poznaj historię wielkiej miłości dwojga ludzi, którzy musieli mierzyć się z przeciwnościami losu. Dzieliło ich dziewiętnaście lat, a łączyło zbyt wiele, by ta różnica wieku miała jakiekolwiek znaczenie.

To jest tak piękna historia, że ciężko mi to opisać. Jedna z najpiękniej napisanych historii o miłości. Jest w niej tyle emocji, że chusteczki były mi potrzebne i jestem lekko niewyspana. Tak, zarwałam dwie noce dla tej książki.
Mimo, że jest o pięknej miłości to nie brakuje tu momentów, które łamią serce. Najbardziej dotyczy to Alex i jej życia za nim poznała Chrisa. Do jej matki strzelałabym jak myśliwi do kaczek. Nikt nie powinien przeżywać tego co ona i tak cierpieć. Mimo wszystkiego co ją spotkało, to była wrażliwa i zaradna, nad wyraz dojrzała.
Między Alex i Chrisem jest dziewiętnaście lat różnicy, ale czy miłość pyta o metrykę?
Spotkali się przypadkiem i nie mogli o sobie zapomnieć. Każde z nich miało świadomość ile lat ich dzieli i opierali się temu co rodziło się im sercach.
Klaudia przepięknie pokazała tą miłość i dylematy z nią związane. Część rozdziałów należy do Chrisa, a część do Alex, więc na zmianę możemy obserwować ich relacje, wewnętrzną walkę, rodzącą się miłość i to jak mierzą się z kłodami, które rzucają im inni pod nogi, a także oni sami.
Nie jest to jednak tylko i wyłącznie romans, ta historia mówi też o przyjaźni, alkoholizmie, śmierci, żałobie, a także o tym jak nisko może upaść człowiek.

Kochani jeśli jeszcze nie czytaliście tej historii to gorąco wam ją polecam!!!

Przecudowna historia!!!

Ona – zagubiona nastolatka, która samotnie mierzy się...

Dzień dobry kochani. Muszę powiedzieć, że obecną historią jestem zachwycony niż od wszystkich, które obecnie przeczytałem. Nie będę zdradzać całej fabuły, bo książka musi was zaintrygować, a także zainteresować.
Serdecznie zapraszam.

Autorka: Klaudia Leszczyńska.
Tytuł: Mów Do Mnie Szeptem.
Wydawnictwo: Klaudia Leszczyńska. Wydawnictwo Żywioł.
Przeczytano stron: 550.

Opinia:

Mów Do Mnie Szeptem. Co się tutaj działo, to jest nie do opisania. Ale ta historia jest Sztos.
Alex i Chris zakochali się w sobie. Gdy się w sobie zakochali to dzieliła ich ogromna różnica wieku. Ale pamiętajcie o jednym: W miłości wiek nie gra roli. Różnica wieku była ogromnie duża. Ale zakochani nie zwracali na to uwagi. Musieli zmierzyć się przeciwnościami losu, bo na ich drodze do szczęścia pojawili się źli ludzie. Zazdrość wśród ludzi zawsze była, jest i przez cały czas będzie. Natomiast ja nie zdradzę wam całej historii. Jeśli jesteście ciekawi to polecam czytać z całą stanowczością.
Moja ocena to 2000/2000 punktów. Nie może być inaczej.
Powtarzam wam to kolejny raz.
Czytajcie fajne książki, bo farto. Ta nie tylko jest fajna, lecz świetna zabawa. Oczywiście bez dwóch zdań.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie. 😯💗

Serdecznie zapraszam.

Autorka: Klaudia Leszczyńska.
Tytuł: Mów Do Mnie Szeptem.
Wydawnictwo: Klaudia Leszczyńska. Wydawnictwo Żywioł.
Przeczytano stron: 550....

Niesamowicie dobrze napisana historia. Pełna emocji więc szykujcie chusteczki. Niebanalna wzruszająca i mądra. Jest pełna miłości, lekko napisana choć porusza trudne tematy. Potrafi też trzymać w napięciu i bawić do łez. Jest tam wszystko czego potrzebujecie, gwarantuje. Pomimo objętości bardzo szybko się czyta, jest jak dobry film który stanowczo zbyt prędko się kończy. Polecam

MÓW DO MNIE SZEPTEM
@klaudialeszczynskaautorka
@wydawnictwo.zywiol

Czy kiedy kogoś poznajemy a potem kochamy wiek ma znaczenie?

Niby nie, ale jednak, ma się wrażenie że jest się ciagle wytykanym palcami, spekulacje, dlaczego ona/on tak młodzi są ze starszą osobą.
Jak zapewne się domyślacie wielu by powiedziało że dla kasy.Ale nie w tym przypadku. Kiedy Alex I Chris pierwszy raz się spotykają, ich pierwsze wrażenie, to że są dla siebie stworzeni. Tylko czy młodziutka siedemnastoletnia dziewczyna może ułożyć sobie życie z dziewiętnaście lat starszym mężczyznom?

Ostrzegam, sięgając po tą historię nie spodziewajcie się różu, cukierków czy chociażby rycerza na białym koniu. To co przeżyła do tej pory Alex, zanim spotkała Chrisa, sprawiło, że cierpiałam wraz nią. Bo nikt nigdy nie powinien być tak traktowany i musieć żyć i patrzeć na to co ona. Kiedy go spotkała, jej świat na nowo się zawalił, bo jak można odzyskać by za chwilę stracić osobę, która chyba jako jedyna kochała nas najbardziej na świecie. I na dokładkę musiała jeszcze zmierzyć się z piękną miłością i jeszcze gorszym odrzuceniem.
Jest to historia, która poruszy Wasze serca, w której nic nie jest proste, a wiek jest tu tylko cyferką.
Świetna, bardzo Wam polecam.

MÓW DO MNIE SZEPTEM
@klaudialeszczynskaautorka
@wydawnictwo.zywiol

Czy kiedy kogoś poznajemy a potem kochamy wiek ma znaczenie?

ᴋsɪᴀ̨ᴢ̇ᴋᴀ sᴛᴀɴᴏᴡɪ ᴡᴢɴᴏᴡɪᴇɴɪᴇ ᴅʏʟᴏɢɪɪ „ᴅᴢɪᴇᴡɪᴇ̨ᴛɴᴀśᴄɪᴇ”, ᴀ ᴄʜᴏᴄ́ ᴡᴄɪᴀ̨ᴢ̇ ᴘᴏʀᴜsᴢᴀ ᴛʀᴜᴅɴᴇ ᴛᴇᴍᴀᴛʏ, ɴɪᴇ ᴘᴏᴛʀᴀғɪᴌᴀ ᴍɴɪᴇ ᴛᴀᴋ ɢᴌᴇ̨ʙᴏᴋᴏ ᴘᴏʀᴜsᴢʏᴄ́ ᴊᴀᴋ ᴘᴏᴘʀᴢᴇᴅɴɪᴇ ᴅᴢɪᴇᴌᴏ ᴀᴜᴛᴏʀᴋɪ.
ᴀʟᴇx,ᴍᴌᴏᴅᴀ sɪᴇᴅᴇᴍɴᴀsᴛᴏʟᴀᴛᴋᴀ,ᴊᴜᴢ̇ ᴢᴀʟᴇᴅᴡɪᴇ ᴡ ᴡɪᴇᴋᴜ ᴅᴡᴜɴᴀsᴛᴜ ʟᴀᴛ ᴡᴘᴀᴅᴌᴀ ᴡ ᴡɪʀ ᴛʀᴜᴅɴᴏśᴄ́ɪ ᴢ̇ʏᴄɪᴏᴡʏᴄʜ,ᴢ ᴋᴛᴏ́ʀʏᴍɪ ᴍᴜsɪ sɪᴇ̨ ᴢᴍᴀɢᴀᴄ́ ᴡ ᴘᴏᴊᴇᴅʏɴᴋᴇ̨.ᴏᴊᴄɪᴇᴄ ᴏᴘᴜśᴄɪᴌ ᴊᴀ̨ ɪ ᴊᴇᴊ ᴍᴀᴛᴋᴇ̨ ᴘᴏᴢᴏsᴛᴀᴡɪᴀᴊᴀ̨ᴄ ᴍᴌᴏᴅᴀ̨ ᴅᴢɪᴇᴡᴄᴢʏɴᴇ̨ ᴢ ᴍᴀᴛᴋᴀ̨,ᴋᴛᴏ́ʀᴀ ᴍᴀ ɴᴀᴌᴏ́ɢ ᴀʟᴋᴏʜᴏʟᴏᴡʏ.ᴏᴅ ᴛᴀᴋ ᴍᴌᴏᴅᴇɢᴏ ᴡɪᴇᴋᴜ ᴀʟᴇx ᴍᴜsɪᴀᴌᴀ ɴᴀᴜᴄᴢʏᴄ́ sɪᴇ̨ ʀᴀᴅᴢɪᴄ́ sᴏʙɪᴇ sᴀᴍᴇᴍᴜ ᴡ ᴛʀᴜᴅɴʏᴄʜ ᴄʜᴡɪʟᴀᴄʜ,ɴɪᴇ ᴘᴏsɪᴀᴅᴀᴊᴀ̨ᴄ ᴢ̇ᴀᴅɴᴇɢᴏ ᴡsᴘᴀʀᴄɪᴀ.
ʟᴏs ʀᴢᴜᴄɪᴌ ᴊᴇᴊ ɴᴏᴡᴇ ᴡʏᴢᴡᴀɴɪᴇ,ᴄᴢʏ ᴜᴅᴀ sɪᴇ̨ ᴊᴇᴊ ᴢ ɴɪᴍ ᴘᴏʀᴀᴅᴢɪᴄ́? ɢᴅʏ ᴡ ᴊᴇᴊ ᴢ̇ʏᴄɪᴜ ᴘᴏᴊᴀᴡɪᴌ sɪᴇ̨ ᴄʜʀɪs, ᴍᴇ̨ᴢ̇ᴄᴢʏᴢɴᴀ ᴡ ᴡɪᴇᴋᴜ 36 ʟᴀᴛ, ᴋᴛᴏ́ʀʏ ʀᴇᴡᴏʟᴜᴄᴊᴏɴɪᴢᴜᴊᴇ ᴊᴇᴊ ᴢ̇ʏᴄɪᴇ.ᴛᴏ ᴏɴ ᴄʜᴄᴇ ᴘᴏᴋᴀᴢᴀᴄ́ ᴊᴇᴊ ᴢ̇ʏᴄɪᴇ,ᴋᴛᴏ́ʀᴇɢᴏ ᴅᴏᴛᴀ̨ᴅ ɴɪᴇ ᴢᴀᴢɴᴀᴌᴀ.ᴄᴢʏ ᴘᴏᴍɪᴍᴏ ᴅᴏśᴡɪᴀᴅᴄᴢᴇɴɪᴀ ᴜᴄᴢᴜᴄ́,ᴋᴛᴏ́ʀʏᴄʜ ᴛᴀᴋ ʙᴀʀᴅᴢᴏ ᴘʀᴀɢɴᴇ̨ᴌᴀ ᴜᴅᴀ ᴊᴇᴊ sɪᴇ̨ ʙʏᴄ́ sᴢᴄᴢᴇ̨śʟɪᴡᴀ̨?
ᴘᴏ ᴅᴌᴜɢɪᴄʜ ᴘɪᴇ̨ᴄɪᴜ ʟᴀᴛᴀᴄʜ ɴɪᴇᴏʙᴇᴄɴᴏśᴄɪ, ɴɪᴇsᴘᴏᴅᴢɪᴇᴡᴀɴʏ ᴘᴏᴡʀᴏ́ᴛ ᴏᴊᴄᴀ ʀᴢᴜᴄᴀ ᴄɪᴇɴ́ ɴᴀ ᴅᴏᴛʏᴄʜᴄᴢᴀsᴏᴡᴇ ᴡʏᴊᴀśɴɪᴇɴɪᴀ ɪ ᴘᴏᴜᴋᴌᴀᴅᴀɴᴇ ᴢ̇ʏᴄɪᴇ ᴀʟᴇx. ᴅᴢɪᴇᴡᴄᴢʏɴᴀ sᴛᴀɴᴇ̨ᴌᴀ ᴛᴡᴀʀᴢᴀ̨ ᴡ ᴛᴡᴀʀᴢ ᴢ ᴅᴇᴄʏᴢᴊᴀᴍɪ, ᴋᴛᴏ́ʀᴇ ᴍᴏɢᴀ̨ ᴏᴅᴍɪᴇɴɪᴄ́ ᴡsᴢʏsᴛᴋᴏ. ɴɪᴇᴘʀᴢᴇᴡɪᴅʏᴡᴀʟɴᴇ ᴢᴡʀᴏᴛʏ ᴢᴅᴀʀᴢᴇɴ́ sᴘʀᴀᴡɪᴀᴊᴀ̨, ᴢ̇ᴇ ᴊᴇᴊ ᴄᴏᴅᴢɪᴇɴɴᴏśᴄ́ sᴛᴀᴊᴇ sɪᴇ̨ sᴋᴏᴍᴘʟɪᴋᴏᴡᴀɴʏᴍ ʟᴀʙɪʀʏɴᴛᴇᴍ, ᴀ ᴡ ᴜᴍʏśʟᴇ ᴍᴌᴏᴅᴇᴊ ᴋᴏʙɪᴇᴛʏ ʀᴏᴢᴡɪᴊᴀ sɪᴇ̨ ᴘʀᴀᴡᴅᴢɪᴡʏ ᴍᴇ̨ᴛʟɪᴋ. ᴄᴢᴀʀɴᴇ ᴍʏśʟɪ ɴᴀᴡɪᴇᴅᴢᴀᴊᴀ̨ ᴊᴀ̨, ᴀ ᴘʀᴢʏsᴢᴌᴏśᴄ́ ᴜᴋᴀᴢᴜᴊᴇ sɪᴇ̨ ᴊᴀᴋᴏ ɴɪᴇᴘᴇᴡɴᴀ ɪ ᴘᴇᴌɴᴀ ɴɪᴇᴡɪᴀᴅᴏᴍʏᴄʜ.
ᴄᴢʏ ᴀʟᴇx ᴢᴅᴏᴌᴀ ᴢɴᴀʟᴇᴢ́ᴄ́ sᴘᴏsᴏ́ʙ, ʙʏ ᴘʀᴢᴇᴍᴏ́ᴄ ɴᴀɢᴌᴇ ᴢᴀᴋʀᴇ̨ᴛʏ ʟᴏsᴜ? ᴄᴢʏ ᴏᴅᴡᴀᴢ̇ʏ sɪᴇ̨ ᴢᴀᴜғᴀᴄ́ ᴍᴇ̨ᴢ̇ᴄᴢʏᴢ́ɴɪᴇ, ᴋᴛᴏ́ʀʏ ᴊᴇsᴛ ᴏ ᴋɪʟᴋᴀ ʟᴀᴛ sᴛᴀʀsᴢʏ ᴏᴅ ɴɪᴇᴊ ɪ ᴡᴘʀᴏᴡᴀᴅᴢɪᴌ ʀᴇᴡᴏʟᴜᴄᴊᴇ̨ ᴅᴏ ᴊᴇᴊ ᴅᴏᴛʏᴄʜᴄᴢᴀsᴏᴡᴇɢᴏ ᴢ̇ʏᴄɪᴀ? ᴊᴀᴋ ᴘᴏʀᴀᴅᴢɪ sᴏʙɪᴇ ᴢ ᴄɪᴇ̨ᴢ̇ᴀʀᴇᴍ, ᴋᴛᴏ́ʀʏ ɴɪᴇsᴘᴏᴅᴢɪᴇᴡᴀɴɪᴇ ᴢʀᴢᴜᴄɪᴌ sɪᴇ̨ ɴᴀ ᴊᴇᴊ ʙᴀʀᴋɪ?
ᴀᴜᴛᴏʀᴄᴇ ᴜᴅᴀᴌᴏ sɪᴇ̨ sᴛᴡᴏʀᴢʏᴄ́ ʜɪsᴛᴏʀɪᴇ̨ ᴅᴡᴏ́ᴊᴋɪ ʙᴏʜᴀᴛᴇʀᴏ́ᴡ, ᴀʟᴇx ɪ ᴄʜʀɪsᴀ, ᴋᴛᴏ́ʀʏᴄʜ ᴢ̇ʏᴄɪᴏᴡᴇ śᴄɪᴇᴢ̇ᴋɪ ᴋʀᴢʏᴢ̇ᴜᴊᴀ̨ sɪᴇ̨ ᴡ ɴɪᴇᴏᴄᴢᴇᴋɪᴡᴀɴʏ sᴘᴏsᴏ́ʙ. ᴢᴀɢᴜʙɪᴏɴᴀ ɴᴀsᴛᴏʟᴀᴛᴋᴀ ɪ ʙʏᴌʏ ᴍᴜᴢʏᴋ ᴘʀᴏᴡᴀᴅᴢᴀ̨ᴄʏ ᴡᴌᴀsɴᴇ sᴛᴜᴅɪᴏ ɴᴀɢʀᴀɴ́ ᴛᴏ ᴘᴏsᴛᴀᴄɪᴇ, ᴋᴛᴏ́ʀᴇ ɴᴀ ᴘᴏᴢᴏ́ʀ ᴘʀᴢʏᴄɪᴀ̨ɢᴀᴊᴀ̨ sɪᴇ̨ ɴᴀᴡᴢᴀᴊᴇᴍ, ᴊᴇᴅɴᴀᴋᴢ̇ᴇ ᴡ ᴍᴏɪᴍ ᴏᴅᴄᴢᴜᴄɪᴜ ʙʀᴀᴋᴏᴡᴀᴌᴏ ᴛᴇᴊ ɪsᴋʀʏ, ᴛᴇᴊ ᴍᴀɢɪᴄᴢɴᴇᴊ ᴄʜᴇᴍɪɪ, ᴋᴛᴏ́ʀᴀ̨ ᴜᴅᴀᴌᴏ sɪᴇ̨ ᴜᴢʏsᴋᴀᴄ́ ᴡ ᴘᴏᴘʀᴢᴇᴅɴɪᴇᴊ ᴋsɪᴀ̨ᴢ̇ᴄᴇ.
ᴢᴀʙʀᴀᴋᴌᴏ ᴍɪ ᴊᴇᴅɴᴀᴋ ᴘᴜᴇɴᴛʏ. ᴘᴜɴᴋᴛᴜ ᴋᴜʟᴍɪɴᴀᴄʏᴊɴᴇɢᴏ. ᴀᴋᴄᴊɪ. ʙᴏᴡɪᴇᴍ ᴋsɪᴀ̨ᴢ̇ᴋᴀ ᴏᴘɪᴇʀᴀ sɪᴇ̨ ᴡᴌᴀśᴄɪᴡɪᴇ ɴᴀ ᴍᴏɴᴏʟᴏɢᴀᴄʜ ʙᴏʜᴀᴛᴇʀᴋɪ, ᴊᴇᴊ ɴɪᴇsᴢᴄᴢᴇ̨śʟɪᴡʏᴍ ᴢ̇ʏᴄɪᴜ, ʀᴏ́ᴡɴᴏ ᴡ ᴘᴏᴌᴏᴡɪᴇ ᴢᴀᴄᴢʏɴᴀ sɪᴇ̨ ʀᴏᴍᴀɴᴛʏᴄᴢɴᴀ ᴀᴋᴄᴊᴀ ᴢ ᴄʜʀɪsᴇᴍ
ʙʏᴄ́ ᴍᴏᴢ̇ᴇ ᴛᴏ sᴜʙɪᴇᴋᴛʏᴡɴᴀ ᴋᴡᴇsᴛɪᴀ, ᴀʟᴇ "ᴍᴏ́ᴡ ᴅᴏ ᴍɴɪᴇ sᴢᴇᴘᴛᴇᴍ" ɴɪᴇ ᴡᴢʙᴜᴅᴢɪᴌᴀ ᴡᴇ ᴍɴɪᴇ ᴛᴀᴋɪᴇɢᴏ ᴢᴀᴀɴɢᴀᴢ̇ᴏᴡᴀɴɪᴀ ɪ ғᴀsᴄʏɴᴀᴄᴊɪ ᴊᴀᴋ ᴡᴄᴢᴇśɴɪᴇᴊsᴢᴀ ᴘᴏᴡɪᴇśᴄ́ ᴀᴜᴛᴏʀᴋɪ.
ᴊᴇᴅɴᴀᴋ ɴɪᴇ ᴢᴍɪᴇɴɪᴀ ᴛᴏ ғᴀᴋᴛᴜ, ᴢ̇ᴇ ɴᴀᴅᴀʟ ʙᴇ̨ᴅᴇ̨ ᴢ ɴɪᴇᴄɪᴇʀᴘʟɪᴡᴏśᴄɪᴀ̨ ᴏᴄᴢᴇᴋɪᴡᴀᴄ́ ᴋᴏʟᴇᴊɴʏᴄʜ ᴅᴢɪᴇᴌ ᴋʟᴀᴜᴅɪɪ,ᴋᴛᴏ́ʀᴇ ᴘʀᴢʏɴɪᴏsᴀ̨ ᴍɪ ᴛᴏ, ᴄᴏ ᴛᴀᴋ ʙᴀʀᴅᴢᴏ ᴜᴡɪᴇʟʙɪᴀᴍ ᴡ ᴊᴇᴊ ᴛᴡᴏ́ʀᴄᴢᴏśᴄɪ. ᴋᴀᴢ̇ᴅʏ ᴀᴜᴛᴏʀ ᴍᴀ sᴡᴏᴊᴇ ᴜɴɪᴋᴀʟɴᴇ ᴅᴢɪᴇᴌᴀ, ᴀ "ᴍᴏ́ᴡ ᴅᴏ ᴍɴɪᴇ sᴢᴇᴘᴛᴇᴍ" ᴍɪᴍᴏ ᴘᴇᴡɴʏᴄʜ ɴɪᴇᴅᴏᴄɪᴀ̨ɢɴɪᴇ̨ᴄ́ ɴɪᴇ ᴢᴀᴋᴌᴏ́ᴄᴀ ᴍᴏᴊᴇɢᴏ ᴏɢᴏ́ʟɴᴇɢᴏ ᴘᴏᴅᴢɪᴡᴜ ᴅʟᴀ ᴛᴀʟᴇɴᴛᴜ ɪ ᴘɪᴏ́ʀᴀ ᴛᴇᴊ ᴜᴛᴀʟᴇɴᴛᴏᴡᴀɴᴇᴊ ᴘɪsᴀʀᴋɪ.

Kiedy on był dorosły i dobrze się bawił, ona uczyła się raczkować. Dziewiętnaście lat. To szmat czasu, jednak czy miłość pyta o wiek?
Spotkali się przypadkiem, kiedy ona- siedemnastoletnia dziewczyna, Alex, przyszła do klubu, aby uciec od codziennej, szarej rzeczywistości, z meliny, którą jej matka zrobiła z ich mieszkania, on- trzydziestosześcioletni mężczyzna, Chris uratował ją przed nachalnym mężczyzną. Następnie odprowadził ją do domu a ona się otworzyła się przed nim... Może trochę za bardzo.
Trudno zaprzeczyć faktowi, że wpadli sobie w oko, jednak, gdy okazało się, jaka dzieli ich różnica wiekowa mężczyzna chciał się z tego wycofać, niestety, a może stety coś go ciągnęło do tej młodej kobiety i nie pozwalało odpuścić.

Czy miłość jest w stanie przezwyciężyć wszystko?
Ja jestem zdania, że TAK! Co na to bohaterzy tej historii?
Aby odnaleźć odpowiedź na to pytanie, koniecznie przeczytaj tę wspaniałą historię.

Ta historia ma wiele wątków, od różnicy wieku między partnerami, poprzez miłość, przyjaźń, alkoholizm, śmierć, czy traumę. Zawiera również wiele pikantnych scen, dlatego uważam, że jest odpowiednia dla dorosłej osoby. Nie mniej jednak to cudowna historia, z którą spędziłam bardzo miło czas.
Żałuję, że ja jestem już po tej lekturze i zazdroszczę tym, który będą dopiero poznawać Alex i Chrisa.

Lubisz dobre romanse z dużą dawką pikanterii?
Ta książka jest stworzona dla Ciebie!

Z przyjemnością polecam!

Dziękuję Klaudii Leszczyńskiej oraz Wydawnictwu Żywioł za e-booka do recenzji.

Współpraca reklamowa @wydawnictwożywioł

Przychodzę dzisiaj do Was z recenzją książki Klaudii Leszczyńskiej "Mów do mnie szeptem".

Jak dowiedziałam się z informacji od autorki, która została umieszczona na końcu książki — kilka lat wcześniej została ona wydana przez Klaudię własnym sumptem pod zupełnie innym tytułem i w dość okrojonej wersji. Sama nie miałam okazji zapoznać się z poprzednią wersją, dlatego siadając do lektury, wiedziałam o niej tylko tyle, co wyczytałam z opisu książki.

Główną bohaterką tej historii jest Alex Spencer — siedemnastoletnia dziewczyna, która mieszka z matką alkoholiczką. Jej ojciec wyjechał bez słowa pięć lat wcześniej i nie utrzymywał z nią kontaktu, chociaż niegdyś zapewniał ją, że jest dla niego najważniejsza na świecie. Alex jest rozgoryczona swoim życiem i niesprawiedliwością losu, a jedynym światełkiem, który rozjaśnia jej mrok, jest jej przyjaciółka Elizabeth.

Pewnego dnia na jej życiowej drodze staje jednak trzydziestosześcioletni Chris Turner — były muzyk, który prowadzi swoje własne studio nagrań. Kiedy podczas koncertu odbywającego się w klubie jego znajomego, Alex zostaje zaczepiona przez nachalnego motocyklistę, to właśnie Chris ratuje ją z opresji. Od tej chwili między bohaterami zaczyna iskrzyć. Jednak wiek dziewczyny wzbudza w Turnerze dość poważne wątpliwości, ponieważ jest ona od niego o dziewiętnaście lat młodsza. Czy mimo różnicy wieku Chris i Alex będą kontynuować swoją znajomość? Czy mężczyzna okaże się tym, który wesprze Alex nawet w najtrudniejszych życiowych chwilach? Czy ich ewentualny związek będzie miał w ogóle rację bytu? Po odpowiedzi na te pytania odsyłam Was do lektury.

Muszę przyznać, że chociaż w realnym świecie tak duże różnice wieku budzą we mnie lekki niepokój, w książkach zupełnie mi to nie przeszkadza, o ile nie okazuje się, że starszy z bohaterów bawi się uczuciami nastolatki, aby ją wykorzystać i zostawić. A jak było w przypadku "Mów do mnie szeptem"?

Historia stworzona przez Klaudię Leszczyńską jest tą, która zdecydowanie pozostaje w pamięci czytelnika na dłużej. Jest pełna skrajnych emocji i przeciwności losu. Skłania czytelnika do refleksji, ale przede wszystkim jest niezwykle wzruszająca i poruszająca. Chociaż doskonale wiem, że jest to opowieść o fikcyjnych postaciach, podczas czytania czułam, jakbym poznawała historię, która wydarzyła się naprawdę. Płakałam, śmiałam się i przeżywałam wszystkie inne emocje razem z nimi, tak jakby byli moimi dobrymi znajomymi, mieszkającymi tuż obok.

Bardzo podobało mi się to, że w przeciwieństwie do pierwotnej wersji, tutaj obie części zostały zebrane w jedną całość, dzięki czemu mogłam poznać, całą historię za jednym razem, przez co, nawet jeżeli po przeczytaniu pierwszej odsłony odczuwałam malutki niedosyt, mogłam od razu zagłębić się w dalszych losach bohaterów.

Myślę, że "Mów do mnie szeptem" to książka, która warto przeczytać, nawet jeżeli age gap nie jest motywem, który specjalnie przypada komuś do gustu, ponieważ różnica wieku między bohaterami nie jest specjalnie odczuwalna i szczerze powiedziawszy, gdyby sami zainteresowani co jakiś czas nie przypominali mi o tym fakcie, zupełnie bym o nim zapomniała. Jest to historia, która porusza bardzo wiele ważnych, a często bagatelizowanych spraw, jak chociażby dojście do siebie po stracie czy brak akceptacji ze strony społeczeństwa. Jednak uprzedzam, że w książce występuje dość sporo obrazowych scen zbliżeń, więc jeżeli ktoś ich w książkach nie lubi, musi przygotować się na to, że nie da się ich ot, tak przeskoczyć. Jednak uważam, że warto się przemóc, bo historia Alex i Chrisa naprawdę zasługuje na uwagę.

Współpraca reklamowa @wydawnictwożywioł

"Mów do mnie szeptem" - Klaudia Leszczyńska
9/10

Nie czytałam pierwszego wydania, które jednocześnie było debiutem Klaudii, więc w sumie nie wiedziałam czego spodziewać mogę się po tej książce. No ale tam gdzie różnica wieku, tam jestem też ja 🤭

"Mów do mnie szeptem" (wcześniej "Dziewiętnaście) to historia 17letniej zagubionej dziewczyny i 36letniego mężczyzny, który od pierwszej chwili gdy tylko ją zobaczył, postanowił ją chronić przed krzywdami jakie mogą jej grozić.

Dzięki temu, że w tym wydaniu została dodana perspektywa Chrisa, możemy lepiej wczuć się w tą powieść, i zobaczyć jak wyglądała ich relacja z punktu widzenia obojga bohaterów. Bardzo się cieszę, że autorka zdecydowała się ją tu umieścić, bo jak wiecie jestem fanką męskiej perspektywy 🤭
Ta historia nie należy do lekkich i łatwych, bo i droga jaką musieli przejść Alex i Chris była skomplikowana i wystawiona na próbę. Dylematy i rozterki, walka z przeciwnościami czy stereotypy związane z dużą różnicą wieku nie ułatwiały sytuacji, a jednak z drugiej strony ta historia jest piękna, pokazując jak piękna i silna potrafi być miłość.
Niezwykle emocjonalna historia, w której były momenty gdy serce mi stawało.

Mam tylko dwa zastrzeżenia, a raczej drobne uwagi, a mianowicie, zbyt często podkreślane jest, że bohaterów dzieli 19 lat różnicy wieku. Jest też sporo scen zbliżeń, które wiem, że mogą przytłoczyć. Ja sama w pewnym momencie sceny 🌶️ kartkowałam. Gdyby było ich nieco mniej, książka nie straciłaby na jakości, ale no niektóre były zbędne.

Niemniej jednak nie przeszkadzało mi to wysoko ocenić tą książkę, dlatego, że sama historia wywarła na mnie duże wrażenie, sprawiła, że na koniec z oczu poleciały mi łzy, no i będę ją długo wspominać.
Polecam ❤️

[Książka pochodzi z mojej prywatnej kolekcji]

"Mów do mnie szeptem" - Klaudia Leszczyńska
9/10

Siedemnastoletnia Alexandra od lat stara utrzymać się na powierzchni. Odkąd ojciec zostawił ją i matkę jej życie to równia pochyła. Matka pod wpływem żalu i nieodpowiedniego towarzystwa przeistoczyła się w alkoholiczkę, nie dbając kompletnie o dziewczynę. Pozostawiona sama sobie stara się jak może aby opłacić rachunki, mieć na jedzenie- po prostu przetrwać. Kiedy jej rówieśniczki korzystają z uroków życia nastolatki, Alex chowa się w swoim pokoju przed gośćmi swojej matki. Dziewczyna robi wszystko aby nikt nie dowiedział się o jej sytuacji w domu ponieważ to sprowadziłoby na nią jeszcze większe kłopoty. Po kolejnej kłótni z matką przypadkowo znajduje schronienie w barze. Tam odtwarza swoje życie, płacze nad co utracone oraz próbuje zaplanować ciąg dalszy swojego życia, choć perspektywy nie są atrakcyjne. W takim stanie zastaje ja Chris. To przed nim Alex po raz pierwszy pęka i zaczyna mu się zwierzać. Oboje mają masę wątpliwości co do ich znajomości, walka między rozumem a sercem jest zażarta, a szepty wokół nie pomagają.

Klaudia Leszczyńska kilka lat temu wydała dylogie Dziewiętnaście. Książki zebrały bardzo dobre opinie a ja czytałam je kilka razy i z każdym razem zapierały dech w piersi. W grudniu autorka powróciła ze wznowieniem tych książek. Wydane zostały pod nowym tytułem Mów do mnie szeptem i umieszone w jednym tomie. I o jeżu kolczasty uwierzcie mi co to jest za książka. Ja osobiście uważałam, że te książki nie potrzebują ulepszeń i jaka ja byłam głupia. Zanim dotarła do mnie papierowa wersja, zdążyłam przeczytać ebook na Legimi dwa razy pod rząd. Klaudia zrobiła z tej historii sztos. Tam dodała tu ujęła, wprowadziła narrację Chrisa i bum mamy hit.

Mów do mnie szeptem nie jest przypudrowaną historią miłosną. Jest w niej masę emocji i przeżyć, które mogliśmy spotkać w naszym życiu i to pozwala nam identyfikować się z bohaterami. Porzucenie, zawód, strata, złamane serce, beznadzieja tak głęboka że aż przeraża. To wszystko przeplecione jest walką o siebie i o miłość- wielką, prawdziwą i szczerą jednak kłująca w oczy społeczeństwo . Walka we dwoje przeciw całemu światu zawsze jest ciężka i nie zawsze z tych wojen wychodzi się cało.

Klaudia porusza także problem alkoholizmu i uwierzcie tu też nie jest nic przypudrowane. Autorka pokazuje każdy najgorszy i brzydki aspekt tej choroby oraz jak to wpływa na rodzinę i jakie to ma konsekwencje przez lata.

Książka poruszy was głęboko, będziecie chcieli nią rzucać, wypłaczecie na niej nie jedną łzę ale warto.

„Mów szeptem. To jest wtedy tylko dla nas. Nasze. Nie musi być nikogo więcej…”.

▪️Tytuł: Mów do mnie szeptem
▪️Autor: Klaudia Leszczyńska @klaudialeszczynskaautorka
▪️Wydawnictwo: Żywioły @wydawnictwo.zywiol
▪️Premiera: 01.12.2023 r.
(Współpraca reklamowa @klaudialeszczynskaautorka)
▪️▪️▪️

Czy są tutaj fani prawdziwych wyciskaczy łez? "Mów do mnie szeptem" jest skuteczniejsza niż siekana cebula. Tutaj zapałka między zębami, ani okularki do pływania nie pomogą. Klaudia Leszczyńska poruszy serca każdego czytelnika historią pełną wzruszeń od pierwszej strony. A na sam koniec zadaje ostateczny cios, który powali nawet tych najtwardszych.

Alex jest nastolatką, którą niegdyś zostawił ojciec pod wyłączną opieką matki alkoholiczki. Kiedy jej rówieśniczki szaleją za chłopakami i najmodniejszymi ciuchami, ona chowa się za drzwiami swoich czterech ścian własnego pokoju ukrywając się przed kobietą, która niszczy jej życie. Pewnego dnia, w klubie podchodzi do niej starszy mężczyzna zainteresowany jej pochmurnym samopoczuciem, wzbudzając w niej od pierwszego wejrzenia poczucie bezpieczeństwa jakie utraciła wraz z odejściem swojego taty. Chociaż od początku spostrzegła, że dzieli ich widoczna różnica wieku, nie spodziewała się, że wyniesie ona aż 19 lat.

"Wszystko zależało od tego, co zrobię, a mój zdrowy rozsądek został całkowicie wyparty przez pożądanie. To było niemoralne i zakazane, ale nie umiałem się obronić przed tym uczuciem".

Coś co rodzi się między bohaterami, dla wielu może wydawać się niemoralne, zakazane. Dla ich samych jest to coś jednocześnie kuszącego ale i niebezpiecznego. Oboje są pełni wątpliwości i pożądania? Co wygra, obawy czy niewytłumaczalne przyciąganie?

„Obudził strach, który tkwił głęboko we mnie, odkąd ją poznałem. Poddałem się temu i przegrałem… Byłem słaby. Alex nie zasługiwała na tak kiepskiego mężczyznę”.

"Mów do mnie szeptem" to książka, w której na pewno zakochają się również fani dużej różnicy wieku. Alex jest jeszcze nastolatką a Chris dorosłym, dojrzałym mężczyzną z własnym studiem nagrań. Pod względem wieku dzieli ich przepaść, ale im dłużej się poznają tym jeszcze silniej ich do siebie ciągnie. Chris jest jak jej ojciec, którego straciła. Jest uosobieniem bezpieczeństwa, stanowi dla niej oparcie, które utraciła. Między nimi rodzi się uczucie jakiego nie potrafią spowolnić. Relacja, jaką stworzyli jest czymś wyjątkowym co może zrodzić się pomiędzy ludźmi pomimo ich wieku. Miłość nie wybiera ❤️

"Uosabiał wszystkie cechy, za którymi tęskniłam od dnia, gdy mój ojciec odszedł. Przez ten krótki, spędzony wspólnie czas poczułam to, czego nie zaznałam w domu: bezpieczeństwo, zainteresowanie i ciepło.. Chris wydawał się taki… stały. Rozważny. Opiekuńczy".

Sięgając po powyższą książkę decydujecie się na długą i wyczerpującą historię o dwójce ludzi, którzy pragną być ze sobą pomimo wieku. To nie tylko parę rozdziałów przedstawiających jak się poznają, zakochują, a potem wiodą dalsze życie. Autorka opowiedziała o wiele więcej poruszając tematy o prawdziwej przyjaźni i rodzicielstwie. Poprzednie wydanie książki było dylogią, teraz otrzymujemy wszystko razem w pakiecie. To ogromny bonus, dzięki któremu w pełni możemy poznać losy bohaterów bez niedopowiedzeń. My zdążyłyśmy ich szczerze pokochać i zaakceptować w takiej formie, nie chcąc nic zmieniać ❤️ Chociaż nie byli parą idealną i wiedzą nad czym musieli by popracować 😁🙈 polecamy powyższy tytuł, będąc pewne, że na pewno Was poruszy ❤️

Klaudia Leszczyńska - strona autorska pięknie dziękujemy za dotychczasową współpracę a także powierzone nam zaufanie 🥰

Książka dostępna na stronie:

„Mów szeptem. To jest wtedy tylko dla nas. Nasze. Nie musi być nikogo więcej…”.

▪️Tytuł: Mów do mnie szeptem
▪️Autor: Klaudia Leszczyńska @klaudialeszczynskaautorka
▪️Wydawnictwo: Żywioły @wydawnictwo.zywiol
▪️Premiera: 01.12.2023 r.
(Współpraca reklamowa @klaudialeszczynskaautorka)
▪️▪️▪️

Czy są tutaj fani prawdziwych wyciskaczy łez? "Mów do mnie szeptem" jest...

• Bez serii
  • Czytam Polskich Autorów!

Dodaj cytat z książki Mów do mnie szeptem