rozwińzwiń

Delisie - 1 - Życie ma smak

Okładka książki Delisie - 1 - Życie ma smak Magdalena Kania, Maciej Kur
Okładka książki Delisie - 1 - Życie ma smak
Magdalena KaniaMaciej Kur Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Delisie (tom 1) komiksy
48 str. 48 min.
Kategoria:
komiksy
Cykl:
Delisie (tom 1)
Wydawnictwo:
Egmont Polska
Data wydania:
2022-03-23
Data 1. wyd. pol.:
2022-03-23
Liczba stron:
48
Czas czytania
48 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328160958
Średnia ocen

7,8 7,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Opowieści z Mirmiłowa. Oferma Wielki Piotr Bednarczyk, Bernard Dumont, Magdalena Kania, Sławomir Kiełbus, Maciej Kur, Tomasz Leśniak, Tomasz Samojlik
Ocena 0,0
Opowieści z Mi... Piotr Bednarczyk, B...
Okładka książki Delisie - 3 - Apetyt na sukces Magdalena Kania, Maciej Kur
Ocena 8,5
Delisie - 3 - ... Magdalena Kania, Ma...
Okładka książki Opowieści z Mirmiłowa. Rozróby i romanse Piotr Bednarczyk, Mieczysław Fijał, Magdalena Kania, Sławomir Kiełbus, Maciej Kur, Tomasz Leśniak, Tomasz Samojlik
Ocena 6,6
Opowieści z Mi... Piotr Bednarczyk, M...
Okładka książki Delisie - 2 - Mniam, mniam, mniam Magdalena Kania, Maciej Kur
Ocena 8,1
Delisie - 2 - ... Magdalena Kania, Ma...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Kumpelki. I kto jest najlepszy? Tom 2 Christophe Cazenove, Philippe Fenech
Ocena 7,3
Kumpelki. I kt... Christophe Cazenove...
Okładka książki Minecraft. Tom pierwszy Sarah Graley, Sfe R. Monster, Stef Purenins
Ocena 7,1
Minecraft. Tom... Sarah Graley, Sfe R...
Okładka książki Emilka Sza. Jak wiele to "nic"? Magdalena Kania, Maciej Kur
Ocena 7,8
Emilka Sza. Ja... Magdalena Kania, Ma...
Okładka książki Pozytywka. Witamy w Pandorii Benedicte Carboneill, Gijé
Ocena 7,3
Pozytywka. Wit... Benedicte Carboneil...

Oceny

Średnia ocen
7,8 / 10
29 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1280
700

Na półkach: , ,

Bardzo uroczy zbiór krótkich historyjek. Przyjemnie się go czyta.

Bardzo uroczy zbiór krótkich historyjek. Przyjemnie się go czyta.

Pokaż mimo to

avatar
4678
3733

Na półkach: ,

Niezłe, choć ilośc bohaterów przeraża i maci w głowie.

Niezłe, choć ilośc bohaterów przeraża i maci w głowie.

Pokaż mimo to

avatar
364
264

Na półkach:

Pomysł - boki zrywać.
Rysunki - zabawa na całego.
Dialogi - nawet dorosły się uśmieje.

Po prostu super koncepcja na odstresowanie.

Pomysł - boki zrywać.
Rysunki - zabawa na całego.
Dialogi - nawet dorosły się uśmieje.

Po prostu super koncepcja na odstresowanie.

Pokaż mimo to

avatar
18
16

Na półkach:

swietny komiks! Polecam!

swietny komiks! Polecam!

Pokaż mimo to

avatar
491
158

Na półkach: ,

Lekki i przyjemny komiks, piękna kreska. Krótkie zabawne historie. Humor nie jest głupi i prostacki, a autorzy często puszczają do nas oko. Czekam na kolejne części.

Lekki i przyjemny komiks, piękna kreska. Krótkie zabawne historie. Humor nie jest głupi i prostacki, a autorzy często puszczają do nas oko. Czekam na kolejne części.

Pokaż mimo to

avatar
1171
1140

Na półkach:

Widząc duet Meago-Kur, który stworzył świetny oraz potrzebny komiks zatytułowany Emilka Sza, o którym pisałem TUTAJ, od razu sięgnąłem po pierwszy tom serii Delisie. Nastawiłem się na komiks bardziej humorystyczny, co sugerował nie tylko opis czy okładka, ale również prezentowane plansze. I nie myliłem się. Mamy tutaj do czynienia z pozycją lekką, przyjemną w odbiorze, humorystyczną, ale z jedną poważną wadą. Po jej lekturze człowiek potrafi zrobić się piekielnie głodny :)

Nie są to słowa rzucone na wiatr, bo gdy dotarłem do niespełna połowy pierwszego tomu w brzuchu odpaliła mi się istna orkiestra. Zatem przez resztę komiksu musiałem czymś zagryzać lekturę, aby burczenie żołądka nie zagłuszało mi własnych myśli. Bowiem jedzenie jest tutaj na każdym kroku począwszy od nazwy krainy Deliland, gdzie znajduje się miasto Alakart, w którym żyją główne bohaterki serii, noszące nazwy potraw. Zatem nazywają się np. Ramen, Spaghetti czy Pho.

Jeśli idzie o konstrukcję świata, postaci czy samą fabułę to mamy tutaj do czynienia głównie ze sprawdzonymi kliszami. Czy to źle? Ani trochę. Jest to prosta, humorystyczna historia, pełna klasycznych zagrywek znanych choćby z serii Garfield albo innych satyrycznych frankonów. Zatem miłośnicy tego typu literatury błyskawicznie się tutaj odnajdą. Ogólnie uważam za rewelacyjny pomysł naśladowanie takich komiksów humorystycznych, bowiem łatwiej trafić nimi do polskiego czytelnika. Wizualnie natrafia na coś znajomego i potem dziwi się, że to rodzima produkcja. Dobry sposób na walkę ze stereotypami.

O fabule w zasadzie nie ma co mówić, bo to jest zbiór humorystycznych anegdotek. Nie ma tutaj jednej głównej osi fabularnej i mi to bardzo pasowało. Ot masa żartów sytuacyjnych oraz przede wszystkim słownych, nabijanie się ze stereotypów czy nawiązania do popkultury. Spieszę donieść jednak autorom, że żart o tym jakoby żeńska wersja pogromców duchów nigdy nie miała się przyjąć jest już niekatulany. Ghostbusters: Afterlife idealnie pokazał jak należy to robić, wymazując raz na zawsze herezję z 2016 roku :) Zatem jeśli lubicie komiksy humorystyczne na modłę francuskich twórców, to szybko pokochacie Delisie. Tylko lepiej czytać je zakąszając czymś zdrowym :)

Widząc duet Meago-Kur, który stworzył świetny oraz potrzebny komiks zatytułowany Emilka Sza, o którym pisałem TUTAJ, od razu sięgnąłem po pierwszy tom serii Delisie. Nastawiłem się na komiks bardziej humorystyczny, co sugerował nie tylko opis czy okładka, ale również prezentowane plansze. I nie myliłem się. Mamy tutaj do czynienia z pozycją lekką, przyjemną w odbiorze,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2196
2020

Na półkach:

Akcja Delisie #1: Życie ma smak przenosi nas do niezwykłej krainy Deliland, gdzie wszystko w jakiś sposób powiązane jest z jedzeniem. Począwszy od kształtu budynków przez imiona postaci, kończąc na ich wyglądzie. W tym kulinarnym świecie żyje pewna rodzina Makaronów, która od lat zajmuje się prowadzeniem restauracji Pasta Cafe. To właśnie oni są bohaterami, których losy będziemy śledzić i tym samym lepiej poznawać ich (nie)zwykłą codzienność w tej niezwykłej krainie.

Pod względem struktury fabularnej mamy tutaj do czynienia z komiksem składającym się z różnych historyjek. Większość z nich to krótkie (jednostronicowe) epizody, stawiające głównie na lekki i przyjemny w odbiorze humor. Scenarzysta (Maciej Kur) zadbał jednak o to, aby w albumie pojawiły się również trochę dłuższe i zróżnicowane rozdziały, które dostarczą czytelnikowi bardziej złożonych treści. Twórca na kolejnych stronach dość dobrze miesza wspomniany humor z ukazaniem różnorakich problemów niezwykłych bohaterów, którzy muszą borykać się z różnorakimi kłopotami i emocjami. Wszystko to zostało tak skrojone, żeby trafić głównie w gusta najmłodszego czytelnika. Lekka treść komiksu jest jednak na tyle rozrywkowa, że z niekłamaną satysfakcją lekturze albumu może się również oddać ktoś o wiele starszy.

Żywiołowi bohaterowie o różnych charakterach oraz zwariowana warstwa humorystyczna pokazuje swoją siłę dzięki świetnie dopasowanej oprawie wizualnej. Cartoonowe rysunki Magdaleny „Meago” Kani nie tylko mocno przyciągają uwagę, ale również znacząco podbijają klimat niektórych scen i stają się podstawą wielu żartów sytuacyjnych. Artystka naprawdę „wyśmienicie” wizualizuje kulinarny świat i tamtejszych bohaterów, tak aby jak najlepiej pasowali oni pod swoje imiona.

https://popkulturowykociolek.pl/recenzja-komiksu-delisie-tom-1/

Akcja Delisie #1: Życie ma smak przenosi nas do niezwykłej krainy Deliland, gdzie wszystko w jakiś sposób powiązane jest z jedzeniem. Począwszy od kształtu budynków przez imiona postaci, kończąc na ich wyglądzie. W tym kulinarnym świecie żyje pewna rodzina Makaronów, która od lat zajmuje się prowadzeniem restauracji Pasta Cafe. To właśnie oni są bohaterami, których losy...

więcej Pokaż mimo to

avatar
576
307

Na półkach: ,

Fantastyczny komiks, do którego nie siadajcie na głodniaka. ;) Słodycz się z niego wylewa, kawai do kwadratu i już nie mogę doczekać się kolejnych części.

Fantastyczny komiks, do którego nie siadajcie na głodniaka. ;) Słodycz się z niego wylewa, kawai do kwadratu i już nie mogę doczekać się kolejnych części.

Pokaż mimo to

avatar
6142
3443

Na półkach:

Wielu świetnych polskich twórców zaczynało karierę od podbicia zagranicznego rynku. Seria Delisie, która ukazała się w marcu tego roku najpierw ukazała się w Kanadzie i byłam bardzo ciekawa jej wyglądu. Zwłaszcza, że kanadyjskie studio zainteresowało się nie tylko komiksem, ale też możliwością wypuszczenia różnorodnych gadżetów. Po lekturze muszę przyznać, że ten komiks ma potencjał i szkoda, że nie od Polski zaczyna podbój świata, ale w sumie nie ma to większego znaczenia. Ważne, że ciekawa rzecz trafi do młodych czytelników i być może niedługo doczekamy się różnorodnych maskotek. Postaci ponoć jest koło 200, więc może czekać nas niezła kolekcja laleczek. To ma naprawdę duże zalety, bo można dobrać sobie taką, która reprezentuje ulubioną bohaterkę. Cieszy mnie to, że w zagranicznych mediach można znaleźć spore zainteresowanie tą serią. A to przecież dopiero początek.
Moja przygoda z komiksem zaczęła się dość przypadkowo. Spodobały mi się rysunki i akcja. Na resztę nie zwróciłam uwagi. Muszę przyznać, że „Delisie” było dla mnie szokiem, kiedy spojrzałam na scenarzystę, który nie kojarzył mi się ze słodkimi opowieściami. Maciej Kur zdecydowanie bardziej kojarzył mi się z takimi komiksami jak Kajko i Kokosz oraz Lilem i Putem. Później dopiero uzmysłowiłam sobie, że przecież ma na koncie także „Emilkę Sza” i „Sylwia Sylwester jest niecałopełnista”, czyli te genderowo dziewczęce klimaty jednak są obecne w jego twórczości. Tytuł „Delisie” można prosto przetłumaczyć jako delikatesy albo raczej smakołyki. I właśnie o nich jest ten album nakreślony wprawną ręką Magdaleny Kani.
Autorzy zabierają nas do świata takiego troszkę znanego z serialu animowanego „Truskawkowe ciasto”. Różnica polega na tematyce oraz docelowym odbiorcy. Też tu mamy postacie reprezentujące potrawy, ale są one bardziej zróżnicowane wiekowo. Można powiedzieć, że gdyby inne imiona to byłyby zwyczajnymi postaciami pozwalającymi przyjrzeć nam się osobom o różnorodnych charakterach i zainteresowaniach. Akcja toczy się wokół restauracji rodziny Kluseczki. Każda z dziewczyn jest tu inna, ma odmienne talenty i bohaterki mają okazję zrozumieć, że czasami to, co im wydaje się ciężką pracą dla innych może być miłym spędzeniem czasu. Pod warunkiem, że uwielbiają to robić.
Życie bohaterek jest pełne wyzwań. Muszą przygotowywać to, co robią najlepiej, budować dobre relacje, umiejętnie podchodzić do nowych wyzwań i oczekiwań klientów oraz tego, co niesie ze sobą życie, czyli całego mnóstwa awarii. Ponad to Maciej Kur świetnie przetwarza tu różne baśniowe motywy. Mamy tu chatkę z piernika i wspomnienie Jasia i Małgosi. Tropów oczywiście jest więcej i zabawę z odkrywaniem ich pozostawiam Wam.
Komiks „Delisie” składa się z krótkich humorystycznych historyjek, w czym troszkę przypominają wcześniejsze prace Macieja Kura. Tym razem autorzy zabierają nas do świata, który zarówno treściowo, jak i graficznie wyróżnia sią. Akcja bardzo barwna, a sama strona graficzna przyciąga wzrok zarówno bogactwem postaci, jak ich żywiołowością i pokazywanymi emocjami. Te rysunki troszeczkę przypominają mangę: mamy tu duże oczy i nietypowe włosy, które są odzwierciedleniem imienia bohaterki. Patrząc na komiks widzimy, że seria powstała z myślą o najmłodszych czytelnikach. Mamy tu bardzo delikatne, wręcz cukierkowe ilustracje, ale to nie znaczy, że jest tak niepoważnie. Wręcz przeciwnie. Poruszane problemy są niesamowicie ważne. Do tego osobowości mamy tu aprawdę ciekawe, a do tego nie zabraknie tu „smaczków”, które docenią też starsi fani komiksów. W opowieściach znajdziemy sporą dawkę humoru i ciekawej akcji, chociaż ta pozornie toczy się wokół jedzenia.
„Delisie” to kolejny projekt duetu Meago i Kur. W komiksie widać świetne zgranie twórców. Pięknie wzajemnie się uzupełniają podsuwając najmłodszym czytelnikom zabawne i pouczające przygody bohaterek mających duże poczucie humoru oraz sporą dozę dystansu.
Meago, czyli Magdalena Kania ma świetną kreskę oraz bardzo dobrze na prostych rysunkach przedstawia mimikę i czasami, aby skupić uwagę na bohaterach "Delisie" to przygody niezwykłych dziewczyn mieszkających w fantastycznym, bajkowym świecie. Do tego wszystkie postacie są tu dziewczynami będących uosobieniem jakiejś potrawy lub dania. Wyszło to naprawdę bardzo ciekawie, chociaż sam pomysł nie jest oryginalny, bo -jak już wspomniałam- było już coś takiego, ale tamta wersja zdecydowanie jest dla maluchów, a tu mamy nie tylko więcej bohaterek, ale też ciekawsze osobowości i bardziej zróżnicowane postacie. Ciekawa lektura dla uczniów nauczania początkowego.

Wielu świetnych polskich twórców zaczynało karierę od podbicia zagranicznego rynku. Seria Delisie, która ukazała się w marcu tego roku najpierw ukazała się w Kanadzie i byłam bardzo ciekawa jej wyglądu. Zwłaszcza, że kanadyjskie studio zainteresowało się nie tylko komiksem, ale też możliwością wypuszczenia różnorodnych gadżetów. Po lekturze muszę przyznać, że ten komiks ma...

więcej Pokaż mimo to

avatar
815
129

Na półkach:

Wyczekiwana przeze mnie propozycja od autorów wspaniałej Emilki Sza – komiksu, który zrobił na mnie (i na wielu innych czytelnikach) piorunujące wrażenie. Po kultowej już Emilce Sza to kolejny dowód na nieograniczoną pomysłowość autorów. Brawo! Historyjki są niezwykle zabawne (będąca ciągle w opozycji Tiramisu rządzi!),a przy tym nie popadają w banał. Kolejny raz polscy twórcy udowadniają, że stanowią pierwszą ligę w obrazkowych historiach. Nie wiem tylko co się stało z nasyceniem kolorów w tym wydaniu. Oczekiwałbym raczej wyraźnych, ostrych barw zamiast mlecznej, stonowanej palety schowanej jakby za mgłą. Mam wrażenie, że to raczej kwestia techniczna wydawcy, która w żadnym razie nie umniejsza frajdy z obcowania z Delisiami. POLECAM!
Więcej na blogu Zwykłej Matki

Wyczekiwana przeze mnie propozycja od autorów wspaniałej Emilki Sza – komiksu, który zrobił na mnie (i na wielu innych czytelnikach) piorunujące wrażenie. Po kultowej już Emilce Sza to kolejny dowód na nieograniczoną pomysłowość autorów. Brawo! Historyjki są niezwykle zabawne (będąca ciągle w opozycji Tiramisu rządzi!),a przy tym nie popadają w banał. Kolejny raz polscy...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    34
  • Chcę przeczytać
    12
  • Posiadam
    5
  • 2022
    5
  • Komiksy
    4
  • Teraz czytam
    2
  • Komiks
    2
  • Komiksy [KUPIONE]
    1
  • Lit. polska
    1
  • Serie
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Delisie - 1 - Życie ma smak


Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Thorgal Saga: Wendigo. Tom 02 Fred Duval, Corentin Rouge
Ocena 7,0
Thorgal Saga: ... Fred Duval, Corenti...
Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...

Przeczytaj także