rozwińzwiń

Wojna w Zatoce Perskiej

Okładka książki Wojna w Zatoce Perskiej Władysław Żernik
Okładka książki Wojna w Zatoce Perskiej
Władysław Żernik Wydawnictwo: Novae Res kryminał, sensacja, thriller
406 str. 6 godz. 46 min.
Kategoria:
kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo:
Novae Res
Data wydania:
2022-05-23
Data 1. wyd. pol.:
2022-05-23
Liczba stron:
406
Czas czytania
6 godz. 46 min.
Język:
polski
ISBN:
9788382198355
Średnia ocen

6,5 6,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,5 / 10
8 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
353
332

Na półkach:

„Wojna w Zatoce Perskiej” to powieść szpiegowska, a ten gatunek literacki nie jest moim ulubionym. Ale czasami warto oderwać się od tych ulubionych i przeczytać cos innego. To książka głównie dla osób interesujących się polityka i historią międzynarodową, ale również dla osób, chcących poszerzyć swoje wiadomości w tym temacie, poznać przyczyny agresji i poznać zasady działania KGB. Oparta jest na prawdziwych wydarzeniach, konflikcie w Zatoce Perskiej, którego źródłem była agresja Iraku na Kuwejt. Rozpoczęła się 2 sierpnia 1990 roku, a zakończyła wiosną 1991 roku. Książka pokazuje zmagania różnych służb specjalnych, agentów, handlarzy bronią i innych cwaniaków, próbujących coś ugrać dla siebie w tym czasie. “Wszelkie konflikty międzynarodowe, szczególnie zbrojne, są bowiem wymarzoną okazją do robienia szemranych interesów.” Stany Zjednoczone i Rosja jak zwykle walczą o osiągnięcie wpływów na świecie i korzyści.
Głównymi bohaterami jest handlarz bronią John Pulawski, Nancy Pierce oraz as wywiadu KGB Walery Kriuczkow „Kędzierzawy”. Fabuła prowadzona jest z perspektywy Johna. Otoczony jest różnymi osobami, nie wie komu może zaufać, kto jest szczery, kto nie. Choć John Pulawski nie jest bohaterem pozytywnym, robi szemrane interesy, to jednak jest tak przedstawiany, że można go polubić i mu kibicować. Jest lojalny wobec przyjaciół, ma swój kodeks postępowania, nie są mu obce skrupuły i uczucia.
Fabuła ma dużo zwrotów akcji, postacie mają swoje tajemnice, nikt nie jest taki, jakim początkowo się wydaje. Książka ma ponad 400 stron i trzeba uważnie czytać, aby poznać zasady działania różnych siatek szpiegowskich.
Książka została otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

„Wojna w Zatoce Perskiej” to powieść szpiegowska, a ten gatunek literacki nie jest moim ulubionym. Ale czasami warto oderwać się od tych ulubionych i przeczytać cos innego. To książka głównie dla osób interesujących się polityka i historią międzynarodową, ale również dla osób, chcących poszerzyć swoje wiadomości w tym temacie, poznać przyczyny agresji i poznać zasady...

więcej Pokaż mimo to

avatar
429
36

Na półkach:

“Wojna w Zatoce Perskiej” Władysław Żernik

I wojna w Zatoce Perskiej to konflikt zbrojny zapoczątkowany 2 sierpnia 1990 roku zbrojnym najazdem Iraku na Kuwejt, który zakończył się wyzwoleniem Kuwejtu przez międzynarodową koalicję wiosną 1991 roku, w ramach operacji wojskowej Pustynna Burza. To właśnie te wydarzenia stały się tłem powieści szpiegowskiej napisanej przez Władysława Żernika. Muszę przyznać, że lubię kiedy autorzy osadzają akcję książki wokół znanego, historycznego zdarzenia. To zawsze okazja do zdobycia nowej wiedzy i często skłania mnie to do poszukiwania informacji o prawdziwym przebiegu zdarzeń. Tak też zrobiłem przed przystąpieniem do czytania tej książki, co było dobrym posunięciem. Polecałbym to zrobić każdemu, gdyż osoby niezorientowane w temacie tego konfliktu zbrojnego mogą nie odnaleźć się w całości.

Handlarz bronią John Pulawski wraz z przyjaciółmi zostają wmieszani w wydarzenia, których konsekwencje mogą zaważyć na losach świata. Po raz kolejny ścierają się interesy Stanów Zjednoczonych i Związku Radzieckiego, a CIA i KGB walczą o wpływy na świecie. Bezkompromisowe negocjacje, krwawe strzelaniny i nieustanne zagrożenie ze strony terrorystów… Kto mówi prawdę, a komu pod żadnym pozorem nie można ufać? Ilu potrzeba ofiar, by poznać odpowiedź na to pytanie?

Cała historia bardzo przypadła mi do gustu. Lubię od czasu do czasu sięgnąć po jakąś dobrą książkę szpiegowską, która wciągnie mnie w wir wydarzeń i nie odpuści aż do końca. Tak też było w tym przypadku. Historia zawarta jest bardzo dynamiczna, przepełniona wieloma nagłymi zwrotami akcji. Prowadzona głównie z perspektywy Johna Pulawskiego, którego polubiłem. Wielkim plusem książki, jest to, że nie jest banalna i przewidywalna. Wiele razy myślałem, że wszystko już wiem, a kilka stron później moje teorie i podejrzenia upadały. Ostatecznie sam nie wiedziałem, któremu bohaterowi mogę ufać, a któremu nie. Autor bardzo sprytnie wodzi czytelnika za nos.

Jestem pod wielkim podziwem stylu Władysława Żernika. Naprawdę solidnie i przyjemnie napisana książka. W połączeniu z ciekawą i dynamiczną akcją, tworzy to naprawdę mocną pozycję wśród powieści szpiegowskich. Jestem również ciekawy drugiej części, na pewno po nią sięgnę. Tą część bardzo polecam.

Książkę otrzymałem z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl

“Wojna w Zatoce Perskiej” Władysław Żernik

I wojna w Zatoce Perskiej to konflikt zbrojny zapoczątkowany 2 sierpnia 1990 roku zbrojnym najazdem Iraku na Kuwejt, który zakończył się wyzwoleniem Kuwejtu przez międzynarodową koalicję wiosną 1991 roku, w ramach operacji wojskowej Pustynna Burza. To właśnie te wydarzenia stały się tłem powieści szpiegowskiej napisanej przez...

więcej Pokaż mimo to

avatar
340
304

Na półkach:

Dwa mocarstwa jakimi są Stany Zjednoczone i Rosja nieustannie walczą o osiągnięcie największych światowych wpływów. Agenci CIA i KGB niemal na każdym kroku konfrontują się i dopuszczają zbrodni by wyeliminować przeciwników. W tym wszystkim odnajduje się on, John Puławski, handlarz bronią.
To na jego osobie głównie skupił się aktor. Poznajemy go w momencie kiedy leży w szpitalu po ciężkim wypadku. Inny pacjent, mężczyzna, który go odwiedza poznaje jego notatki. Zapisy, w których John przedstawił całą historię jaka miała miejsce w kilku krajach, gdzie wiele osób niepotrzebnie poniosło śmierć. Gdzie służby dopuszczały się niezliczonej ilości podstępów by osiągnąć przewagę.
Tylko co jeśli w tym wszystkim pojawia się miłość ?
Tak naprawdę to chyba właśnie to uczucie uświadamia co tak naprawdę jest najważniejsze.
Naprawdę sporo dzieje się w tej historii. Strzelaniny, morderstwa, pościgi, a wszystko przedstawione w wielu lokacjach. Mimo, że główny bohater od początku wzbudził moja sympatię to jednak coś mi nie zagrało. Może to też nie do końca mój klimat? Z prozaicznych rzeczy, które sobie uświadomiłam czytając ten tytuł to fakt, że płynniej czyta mi się książki podzielone jednak na rozdziały. Tutaj mamy je zaledwie trzy. Oczywiście pojawiają się przerwy i akapity, ale jednak ma się wrażenie, że to niekończący się słowotok.
Myślę, że o wiele bardziej ten tytuł spodoba się osobom, które interesują się historią świata, polityka i stosunkami międzynarodowymi. Pojawiało się tutaj sporo odniesień do tych tematów. Ja akurat niekoniecznie przepadam za takimi wątkami w książkach, które nie są sprawdzonymi reportażami.

Dwa mocarstwa jakimi są Stany Zjednoczone i Rosja nieustannie walczą o osiągnięcie największych światowych wpływów. Agenci CIA i KGB niemal na każdym kroku konfrontują się i dopuszczają zbrodni by wyeliminować przeciwników. W tym wszystkim odnajduje się on, John Puławski, handlarz bronią.
To na jego osobie głównie skupił się aktor. Poznajemy go w momencie kiedy leży w...

więcej Pokaż mimo to

avatar
372
171

Na półkach: ,

Reklama nie kłamie. Naprawdę jest to fascynująca powieść szpiegowska. Zawsze mówię, że nie przepadam za tego rodzaju literaturą, a potem ją czytam. Książka jest dobra. Trzyma w napięciu,
mimo że czasem akcja się dłuży, a za chwilę wyrwa nas z butów.

Poznajemy handlarza bronią, a nie jest to zbyt oczywisty główny bohater. Przede wszystkim lubimy go, kibicujemy mu, zapominamy czym się tak naprawdę zajmuje. Ciekawe jest także to, że czytając tę książkę, zapominałam, że napisał ją Polak. Cały czas czułam jakbym czytała amerykańskiego pisarza. Myślę, że miejsca akcji miały z tym wiele wspólnego, ponieważ nasi bohaterzy podróżują po całym świecie, w latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. A o Polsce przypomina tylko nazwisko naszego bohatera- Pulawski i powiedzonka, których nikt poza nim nie rozumie.

Jest to pierwsza część książki, zaraz biorę się za kolejną, bo warto. Polecam serdecznie.

Reklama nie kłamie. Naprawdę jest to fascynująca powieść szpiegowska. Zawsze mówię, że nie przepadam za tego rodzaju literaturą, a potem ją czytam. Książka jest dobra. Trzyma w napięciu,
mimo że czasem akcja się dłuży, a za chwilę wyrwa nas z butów.

Poznajemy handlarza bronią, a nie jest to zbyt oczywisty główny bohater. Przede wszystkim lubimy go, kibicujemy mu,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1140
950

Na półkach:

Bardzo lubię sięgać po książki nieznanych dla mnie autorów. Z tego też powodu nieustannie jestem ciekawa pozycji, które są debiutami lub też wydane przez twórców, z książkami których nie miałam wcześniej styczności. Wydawnictwo Novae Res znane jest przede wszystkim z tego, że wydaje sporo nowych twórców i dzięki temu można poznać nowe nazwiska na literackiej mapie kraju. W ostatnim czasie miałam okazję zapoznać się z pozycją ,,Wojna w Zatoce Perskiej", którą napisał Władysław Żernik. Nie czytałam wcześniej nic o tej tematyce, więc postanowiłam dać szansę tej pozycji. Czy było warto?
Do szpitala trafił jeden z mężczyzn, który uległ wypadkowi i nie było wiadomo kiedy uda mu się z niego wyjść. Oprócz tego trwała akcja związana z umacnianiem swojej pozycji między Stanami Zjednoczonymi a Związkiem Radzieckim. Jak można było przypuszczać, w związku z tym wszystkie chwyty były dozwolone co prowadziło do niekoniecznie czystych zagrań z obu stron. Komu ostatecznie udało się wygrać? Czy mężczyzna przebywający w szpitalu miał z niego wyjść?

Na pewno pod względem fabularyzowanej treści jest to nietuzinkowa lektura, z którą warto zapoznać się w jakiś wolniejszy dzień. Już od samego początku sporo się dzieje, a ze względu na nieczyste zagrywki naprawdę sporo może się zdarzyć. Pozycja jest obszerna, jednak czyta się ją sprawnie. Zaliczenie powieści do gatunku literatury sensacyjnej było dobrym posunięciem, gdyż na nudę pod względem tempa akcji na pewno nie można narzekać.

Bardzo lubię sięgać po książki nieznanych dla mnie autorów. Z tego też powodu nieustannie jestem ciekawa pozycji, które są debiutami lub też wydane przez twórców, z książkami których nie miałam wcześniej styczności. Wydawnictwo Novae Res znane jest przede wszystkim z tego, że wydaje sporo nowych twórców i dzięki temu można poznać nowe nazwiska na literackiej mapie kraju. W...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    12
  • Przeczytane
    8
  • Posiadam
    2
  • - Ostrowiec
    1
  • 01 2022
    1
  • Sztukater.pl
    1
  • Sensacja/kryminał nowe
    1
  • Kindle
    1

Cytaty

Więcej
Władysław Żernik Wojna w Zatoce Perskiej Zobacz więcej
Władysław Żernik Wojna w Zatoce Perskiej Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także