Ella w teatrze

2022-02-09
48 min.
książki dla dzieci teatr

Okładka książki Dzik Dzikus Marta Kurczewska, Krzysztof Łapiński
Dzik Dzikus Marta Kurczewska, K...
Okładka książki Ostatnia owca Ulrich Hub, Jörg Mühle
Ostatnia owca Ulrich Hub, Jörg Mü...
Okładka książki Bułeczka i miłość Lisen Adbåge, Sara Ohlsson
Bułeczka i miłość Lisen Adbåge, Sara ...

Ella to nasze odkrycie 2023 roku! Zwariowany humor, szkoła z perspektywy grupki dzieci i ich zmęczonego życiem nauczyciela, który tym razem zmuszony jest zorganizować jasełka. Nie ma tu morału,, ale jest za to czysta radość:) Zabawna, ciepła historia, będziecie rechotać i czytać po kilka razy ulubione fragmenty:)

Pamiętacie Elle, bardzo pomysłową pierwszoklasistkę i jej zwariowaną klasę?

„Ella w teatrze” to już druga książka z serii o tej przezabawnej grupie przyjaciół😊. Tak jak w poprzedniej części, także i tu humor nas nie opuszcza i utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie niczym ogromna temperatura w najbardziej upalny dzień lata😊.

Sytuacja w klasie się zmieniła bo ulubiony nauczyciel wszystkich dzieci wyjechał w podróż poślubną i nie ma go w szkole. W zastępstwie przyszedł inny belfer, który ma dziwne poczucie humoru i nie za bardzo potrafi dogadać się z całą klasą. Za namową pani dyrektor i obiecanej podwyżki😊, najfajniejszy nauczyciel świata wraca i dostaje od razu ważne zadanie. Cała klasa ma przygotować przedstawienie świąteczne z okazji Bożego Narodzenia.

Jak sobie wszyscy poradzą? I czy belfer zdoła okiełznać tak szaloną klasę żeby dobrze przygotować ich do występów? I gdzie ich zabierze w ramach tych przygotowań? Reszty nie mogę zdradzić. Gorąco zachęcam żebyście sięgnęli po książkę . Zapewniam was, że Ella na pewno poprawi wam humor.

Bardzo podoba mi się, że narratorem w całej książce jest nasza bohaterka, co nadaje czytanej historii dodatkowy plus. Rewelacyjne ilustracje Katarzyny Koczubiej-Pogwizd dopełniają całość i idealnie ukazują nam bohaterów. Dodatkowym atutem przy czytaniu Elli są krótkie rozdziały, w sam raz dla młodszych czytelników, którzy zaczynają samodzielną przygodę z czytaniem.

@bajkowy.zawrot.glowy

Pamiętacie Elle, bardzo pomysłową pierwszoklasistkę i jej zwariowaną klasę?

Sytuacja w klasie się zmieniła bo ulubiony...

Jeśli nie mieliście okazji przeczytać opowieści o Elli to gorąco polecam Wam nadrobić. Kolejna część opisująca poczynania dziewczynki oraz jej szkolnych przyjaciół i nauczyciela z pewnością przypadnie Wam do gustu. Nie jest to kontynuacja, ale jeśli lubicie się śmiać to naprawdę warto sięgnąć po książkę "Ella i szantażysta".

W tej książce nauczyciel niesfornej i pomysłowej klasy postanawia przygotować z uczniami przedstawienie z okazji Bożego Narodzenia. Ogrom przygotowań jak i wizyta w teatrze, aby dzieci zaznajomiły się że sztuką i lepiej przygotowały się do występu nie idzie oczywiście zgodnie z planem.

A jak wyjdzie sam spektakl? O tym musicie już przekonać się sami.

Pełna humoru, wpadek, kłopotów i nieporozumień książka, opisująca przygody uczniów pierwszej klasy to prawdziwa gratka dla dzieci.

Gwarantuję mnóstwo śmiechu i dobrą zabawę

W tej książce nauczyciel niesfornej i pomysłowej...

“Ella w teatrze” autorstwa Timo Parvela z ilustracjami Katarzyny Koczubiej-Pogwizd to lutowa premiera od Wydawnictwa Dwukropek. Jest to druga część serii o Elli, a właściwie o jej klasie. Nie miałam do czynienia z częścią pierwszą, jednak nie jest to zbyt rozbudowana powieść. Ot, króciutka historyjka dla dzieci, które chcą przeczytać coś szybkiego, niezobowiązującego, a przy okazji zabawnego.
Klasa Elli otrzymuje bardzo ważne zadanie - musi zorganizować przedstawienie szkolne. Jest to temat, który sprawia, że nauczyciel ma ochotę wyrwać sobie z głowy wszystkie włosy. W celach inspiracji zabiera dzieci do teatru. Tam wszystko wymyka się spod kontroli. Nauczyciel zdaje sobie sprawę, że kłopotem będzie wystawienie coś bardzo wymagającego. Stawia zatem na standardowe, a przy tym bardzo łatwe jasełka.

Cóż, szczerze powiedziawszy to nie jestem pewna, co mam Wam napisać. Nie wiem, czy to kwestia tego, że książka była bardzo krótka, mało rozbudowana, czy to przez to, że nie czytałam pierwszej części, czy może to kwestia innego poczucia humoru, ale totalnie nie wczułam się w tę książkę, nie odczułam żadnych emocji, po prostu nic. Klasa Elli wydała mi się mało zabawna, to wszystko było jakoś takie… nijakie. Nie jestem więc w stanie Wam polecić tej książki, ponieważ sama nie jestem do niej przekonana. Nie zachwyciła mnie, po prostu.

Klasa Elli z powodu wyjazdu ich wychowawcy, objęta została zastępstwem. Nowy nauczyciel mimo usilnych prób okiełznania dzieci poddał się, wyszedł z sali i już nigdy tam nie wrócił. Wrócił za to za namową dyrektorki ukochany Pan nauczyciel. Od razu zostało postawione przed nim wyzwanie- zorganizowanie klasowego przedstawienia na Boże Narodzenie. Cóż robić, jeśli dzieci o wystawianiu spektakli nie wiedzą zupełnie nic? Najlepszym pomysłem jest zaczęcie od podstaw i zabranie ich do teatru na prawdziwe przedstawienie! Pan szybko tego pożałował, bo już w szatni dzieci pokazały na co je stać, a to był dopiero początek! Zabawa w głuchy telefon czy nieplanowany udział Pata w teatralnym spektaklu to mistrzostwo!

Czy to zwiastun klęski szkolnego przedstawienia? Uda się ono, nie uda? Skąd wziąć stroje na jasełka, skoro na licytacji zupełnie przez przypadek Pan z dziećmi zgarnął taczki i pięć łopat zamiast anielskich skrzydeł?

Ojjj będzie śmiesznie i bardzo zaskakująco! Takie przedstawienie to dopiero prawdziwy teatr!
Uwielbiam przygody Elli i jej całej klasy! Oni gwarantują niepohamowane wybuchy śmiechu u dzieci, jak i dorosłych. Rozbawienie u tych drugich może występować w nieco innych momentach, ale tylko dorośli zrozumieją dlaczego. To uniwersalna książka, przy której humor od razu się poprawia. Taka mała w swym formacie, niepozorna, a jednak potrafi zaskoczyć nie tylko dobrym żartem, ale także szaloną akcją, która w wykonaniu uczniów jest nie do podrobienia! Wszystkie dzieci są sympatyczne a ich psoty i zabawne dialogi tylko dodają im uroku.

Książka podzielona jest na krótkie rozdziały, nadaje się więc do czytania na raty.

Doszły mnie słuchy, że to nie jest ostatni tom i ta wiadomość szalenie mi się podoba! Chcę więcej! Mam nadzieję, że nie będę musiała zbyt długo czekać.

Teatr to miejsce, które rozwija wrażliwość i kreatywność, które prowokuje do myślenia i samodzielnego interpretowania zdarzeń. Teatr bawi i uczy. My z ogromną przyjemnością odkrywamy teatr dla dzieci, czerpiąc z jego różnorodności. A Wy lubicie chodzić z dziećmi do teatru?

Dziś chcę Wam zaproponować niezwykły spektakl. Pełen nieskrępowanego dowcipu, sięgający granic absurdu i karykatury, ale w najlepszym wydaniu. Bo „Ella w teatrze” to książka, która idealnie nadaje się do przeniesienia na scenę teatralną w formie spektaklu, który wywoływałby spazmatyczne wybuchy niepohamowanego śmiechu u dzieci i dorosłych. Taka właśnie jest ta książka – to 48 stron komicznej opowieści o nieprzeciętnie figlujących dzieciakach i ich potyczkach z nauczycielami. Irracjonalne, przezabawne gagi sypią się w niej jak z rękawa, a każde kolejne zdanie zwiastuje kolejną dawkę humoru.

Fabuła jest nieskomplikowana. Otóż nieujarzmioną klasę Elli próbuje okiełznać nauczyciel na zastępstwie. Powiedzieć, że nie jest to proste, to jakby nic nie powiedzieć 😉 Na szczęście w porę powraca wychowawca klasy (nieco wymięty, acz oczytany) i przystępuje do misji niemożliwej – postanawia wystawić ze swoimi wychowankami przedstawienie. Wybór pada na jasełka, ale cóż to będą za jasełka! Poprzedzi je jednak wizyta w prawdziwym teatrze, która przebiegnie… No, będzie się działo!

Niedługa, nieco ilustrowana książka idealnie sprawdzi się w przypadku dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Nie tylko zapewni im sporo rozrywki, przyjemności z samodzielnego czytania, ale i pokaże, że szkoła nie jest taka sztywna i też może być fajna. Tą czystą, nieco szaloną historię wysnuł w swojej głowie fiński pisarz Timo Pravela, a uzupełniła ją ilustracjami Katarzyna Koczubiej-Pogwizd, wydało zaś po polsku Wydawnictwo Dwukropek.

Wydanie jest estetyczne, w wygodnym poręcznym formacie (można przemycić do szkoły, by pochichrać się ze znajomymi na przerwie z niecodziennego podejścia do szkolnego życia Elli i jej kolegów i koleżanek z klasy),w twardej okładce (co by się w tym plecaku nie zniszczyła).

• Do biblioteki
  • Dla dzieci
  • Dla Dzieci
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Ella w teatrze