Ella i wykończyciel

2022-11-09
2022-11-09
48 min.
Iwona Kiuru

Okładka książki Świąteczny kalendarz Gabrysi Katarzyna Bukiert, Anna Włodarkiewicz
Świąteczny kal... Katarzyna Bukiert, ...
Okładka książki Co lubią uczucia? Tina Oziewicz, Aleksandra Zając
Co lubią uczucia? Tina Oziewicz, Alek...
Okładka książki Zbój Joanna Jagiełło, Marcin Minor
Zbój Joanna Jagiełło, Ma...

Ella i jej szalona oraz wyjątkowa grupa przyjaciół znowu nie dają o sobie zapomnieć. To już czwarta część ich ekscytujących przygód i perypetii.

W końcu nadeszły upragnione wakacje, na które cała klasa tak bardzo czekała. Ella razem ze swoimi towarzyszami wybierają się wspólnie na kolonie. Na miejscu okazuje się, że wita ich nie kto inny jak ich najwspanialszy nauczyciel. Wszyscy ogromnie się cieszą, poza samym panem. Nagle pojawia się duży problem. Na kolonii grasuje wykończyciel z Zachodu, który jednocześnie naucza i morduje😊. Przyjaciele stają po raz kolejny przed ogromnych wyzwaniem. Muszą ochronić swojego nauczyciela i uratować go przed strasznym zbrodniarzem. Czy dzieciakom uda się przeprowadzić sprawnie całą akcję? I do czego będzie im potrzebny baran, ketchup, sznurek i prześcieradło? Tego już dowiecie się z książki!

Ponownie Timo Parvela oddaje w ręce młodych czytelników rewelacyjną, pełną humoru książkę. Okazuje się, że nawet w czasie wakacji, Ella wraz ze swoimi wiernymi druhami musi stać na straży i pilnować swojego nauczyciela. Pomysłów wciąż im nie brakuje, co nadaje książce specyficznego klimatu. Ilustracje Katarzyny Koczubiej-Pogwizd jak zawsze idealnie dopełniają całości. Perfekcyjnie oddała klimat postaci łącząc ilustrację z charakterem danej osoby.

Dajcie się wciągnąć Elli w jej kolorowy i zwariowany świat. Gwarantuje, że ubawicie się po pachy i pokochacie te szalone dzieciaki bez reszty.

@bajkowy.zawrot.glowy

„Ella i wykończyciel” to już czwarty tom serii stworzonej przez Tima Parvelego, której bohaterami są nietuzinkowe, zupełnie nieprzeciętne dzieciaki z pierwszej klasy i ich ukochany nauczyciel.

Są wakacje, więc wydawałoby się, że zmęczony pracą nauczyciel będzie mógł odsapnąć i odpocząć od gagatków ze swojej klasy, jednak… Złudne to były nadzieje, gdyż oto po 10 dniach od zakończenia roku szkolnego niezmiernie szczęśliwi rodzice odprowadzili swe pociechy do autokaru, którym miały udać się na obóz. Z relacji dzieci wynika, że nauczyciela niezwykle ucieszyło to spotkanie 😉

Tym razem powinien być jednak wdzięczny, że dzieci były przy nim, bo okazało się, że grozi mu niebezpieczeństwo, bo na obozie grasuje wykończyciel i najwyraźniej ostrzy zęby nie tylko na dzieciaki, ale i na ich opiekuna… Na szczęście bestia zostaje unicestwiona i wszystko kończy się dobrze 😊

Seria o Elli i jej rówieśnikach to idealna recepta na poprawę humoru. Przewrotna, abstrakcyjna, szalona i nietuzinkowa. Jestem pewna, że nikt nie będzie w stanie oprzeć się dowcipowi autora i raz po raz będzie wybuchał głośnym śmiechem lub przecierał oczy ze zdumienia.

To lekka, krótka i totalnie oderwana od rzeczywistości historyjka w kilku krótkich rozdziałach, doprawiona zabawnymi i również dynamicznymi ilustracjami Katarzyny Koczubiej-Pogwizd. Wydana w niewielkim formacie sprawdzi się idealnie na wyjazdach, a dzięki twardej okładce nie ulegnie zniszczeniu nawet w ekstremalnych warunkach (nawet takich, jakich doświadczyli jej bohaterowie).

Uwielbiamy!

Zwariowany humor, szkoła z perspektywy grupki dzieci i ich zmęczonego losem nauczyciela, który tym razem zmuszony jest pojechać z dziećmi na wakacje. Bez morału, czysta radość:) Radosna, ciepła historia, będziecie rechotać:)

• Dla Dzieci

Dodaj cytat z książki Ella i wykończyciel