Kobiece everesty

Self Publishing
2022-03-08
2022-03-08
#kobiety #wywiady #psychologia

„Kobiece everesty” to spisane przez Małgorzatę Wasilewską 23 rozmowy jakie przeprowadziła z różnymi kobietami na temat zmian. Zmian jakie przeprowadziły w swoim życiu aby być szczęśliwą i spełniać marzenia. Bohaterkami są między innymi aktywistki, bizneswomen, stewardessa, podróżniczki, pisarka.
Nie miały łatwo w życiu: alkohol, mobbing, depresja, choroba-nowotwór, przemoc domowa fizyczna oraz psychiczna, rozwody, rozstania, utrata dziecka, nieplanowana ciąża. Jednak podniosły się i postanowiły zawalczyć o siebie.
Są niezależne i w pierwszej kolejności mogą liczyć same na siebie w każdej sytuacji. Spełniają swoje marzenia. Pokonują wszelkie ograniczenia, bo one są spowodowane przez strach, który jest tylko w naszych głowach. Strach zawsze nam towarzyszy. Motywuje nas do działania, boimy się ale próbujemy. Gorzej jest z naszymi wewnętrznymi lękami. Bo to one powodują, że przestajemy wierzyć, że może nam się udać wszystko zmienić, przestajemy wierzyć w siebie i po prostu odpuszczamy walkę o marzenia, o naszą przyszłość.
Nie wolno rezygnować z wejścia na swój „everest”, nie wolno się poddawać kiedy inni rzucają nam kłody pod nogi bo nagroda jaka nas czeka jest wspaniała, a widok z góry urzekający. Wynagradza nam wszelkie trudy tej niesamowitej podróży przez życie. Trzeba podejmować odważne decyzje aby nie stać w miejscu i brać za nie odpowiedzialności. Wiara to podstawa nie tylko ta duchowa ale również w siebie. Pokochanie siebie jaką się jest a nie jaką chcą nas widzieć inni. Bo ludzie zawsze i wszędzie oceniają innych, nie znają ich historii, którą życie pisze, nie próbują nawet zrozumieć podjętych decyzji, zmian, podejścia do życia. Nie dostosowywać się do innych to niech inni dostosują się do Ciebie.
Ciężką pracą można osiągnąć wszystko czego pragniemy, o czym marzymy, nie poddawać się kiedy potkniemy się w tej wspinaczce na szczyt. Należy wstać, uśmiechnąć się i iść dalej na przekór wszystkim oraz wszystkiemu, bo „zmiana wyzwala potencjał i energię, a stąd już tylko krok do bycia szczęśliwym”. I cieszyć się z każdego nowego dnia.
Wspaniała książka dająca dużo nadziei na lepsze jutro, pełna wiary, że zmienić można wszystko trzeba tylko chcieć. POLECAM!!!
Czytam dla przyjemności dziękuje za udział w Book Tourze.

Książkę miałam okazję przeczytać dzięki Book Tourowi zorganizowanemu przez bloga "Czytam dla przyjemności". Muszę przyznać, że dawno nie czytałam tak świetnej książki. Gratuluję autorce pomysłu. Umieszczone są w niej historie kobiet które dokonały dużych zmian w swoim życiu. I które nie bały się tego zrobić. Przedstawione są w formie rozmowy (wywiadu) autorki z 23 kobietami. Szczególnie podobały mi się autentyczność i szczerość kobiet które opowiadają o sobie. Podziwiam je za to, że dokonały nowego wyboru i potrafiły porzucić swoje dotychczasowe zwykłe życie. Czytając książkę mogłam sobie wyobrazić, że siedzę z tymi kobietami przy kawie a one snują swoje historie. Czytając te powieści byłam pełna podziwu i z przejęciem czytałam o sukcesach i porażkach tych wyjątkowych kobiet. Autorka przedstawiła nam kobiety nie tylko z pierwszych stron gazet ale również takie które spotykamy w naszym zwyczajnym życiu mijając je na ulicy. Książka ta skłania czytelniczki do działania, wywołuje refleksje oraz moc emocji podczas czytania. To piękna i motywującą książka którą z całego serca polecam. Mnie samą wiele wskazówek z tej książki mocno zmotywowało.

🌼„Od tamtej chwili wiem jedno: nie liczy się nic poza zdrowiem. Wszystko można naprawić. Najważniejsze, żeby było zdrowie, szacunek i miłość”.
Agnieszka Maj- Syguła

🌿„Żaden sukces nie przychodzi, tak po prostu. Wymaga próbowania, często kończy się potknięciem, po którym trzeba wstać, otrzepać kolana i próbować dalej”.
Danuta Sowińska

🌼„Byłam przekonana, że chcę żyć w zgodzie z sobą sama, czyli z moimi wartościami, chcę wkładać energię w sprawy, które mają sens- swój misyjny charakter”.
Alicja Gotowczyc

🌿„Cenna jest świadomość, że nikt inny nie może cię zniszczyć, możesz to zrobić tylko ty sama.(…) w życiu nie wolno robić dwóch rzeczy: rezygnować z marzeń i marnować swoich darów”.
Ilona (Felicjańska) Montana

Z wielkim szacunkiem przeczytałam 23 historie cudownych kobiet. Autorka w niesamowity sposób przeprowadziła rozmowy z wybranymi bohaterkami. Każda wypowiedź jest inna, i każda zdecydowanie inspirująca. W trakcie czytania lektury zaznaczyła 50! złotych myśli, które w chwilach słabości, zamierzam sobie przypominać. Myślę, że wspólnym mianownikiem wszystkich rozmów jest szczerość… i to taka, aż do bólu. Drugą rzeczą, którą dostrzegłam w 📖 jest moc kobiecej intuicji, która zadziałała w odpowiednim momencie. I chociaż życie daje nam często cytryny, to podążanie za głosem serca przynosi korzyści i… szampana.
I jak powiedziała pani Barbara PacentrilliI: „Nie należy się bać. Bo strach obezwładnia i nie pozwala żyć”.👏👏👏

„Kobiece Everesty” z pewnością skłaniają do refleksji i do… działania. Cudowna, kobieca, motywująca lektura, którą szczerze polecam.

Kłaniam się w pas autorce i dziękuję za książkę! Wiele z niej wzięłam sobie mocno do serca💚.

Agnieszka Maj- Syguła

Danuta Sowińska

🌼„Byłam przekonana, że chcę żyć w...

Książkę mogłam przeczytać dzięki zorganizowanemu BOOK TOUROWI czytam dla przyjemności. Bardzo dziękuję
23 historie kobiet każda wyjątkowa jedyna jak bardzo podobne do moich. Bardzo dobrze mi się czytało polecam każdej kobiecie i nie tylko.

,,Kobiece everesty" przeczytałam dzięki BT organizowanym przez Czytam dla przyjemności.Skusił mnie tytuł i...drogowskazy na okładce.Książka napisana w formie wywiadów.23 zwykłe-niezwykłe kobiety mówią o swoim życiu .O zmianach jakie w nim zaszły lub jakich musiały dokonać.O trudnych decyzjach,ale też i radościach i satysfakcji.Zmiany,które zachodziły w ich życiu i w nich samych często były bolesne,ale w końcowym rezultacie dawały szczęście i spełnienie.Życiowe zakręty żadnej z nich nie złamały,a wręcz przeciwnie dodały odwagi ,pewności siebie i skrzydeł.Książka skłania do refleksji, daje cenne rady i motywację.Skoro ona mogła to dlaczego nie ja.Rozmówczynie autorki weszły na swoje szczyty drogą trudną mrówczą pracą,ale są z siebie dumne.Pokazują jak można realizować swoje cele i marzenia.Polecam książkę każdej kobiecie,która chce zmienić siebie i swój świat.Nic nie przychodzi łatwo,ale bohaterki wywiadów pokazują ,że warto poszukać swoje drogi i drogi do siebie.

Świetna książka! Historia każdej bohaterki niesie wartościowy przekaz. Pokazuje, że wyjście ze swojej strefy komfortu jest czasem nieuniknione, ale za to satysfakcja z osiągniętego celu - ogromna! Na pewno motywuje i zachęca do refleksji, czy zmiana jest na pewno tak straszna, jak ją malują ;) Czasem po prostu warto zaryzykować!
Bardzo polecam, książka wciąga, a czytając nie wiadomo kiedy zlatuje czas.

Bardzo polecam, książka wciąga, a czytając...

23 szczere rozmowy z kobietami, które miały odwagę i determinację zmienić w swoim życiu bardzo dużo lub prawie wszystko. Rozmówczynie udowadniają, że nic nie przychodzi łatwo jednak kiedy zamierzony cel zostaje osiągnięty satysfakcja jest ogromna.
Historie przytoczone w książce mają motywować ale z drugiej strony udowadniają jak wiele lęku przed zmianami jest w każdej z nas. Żyjemy tak jak nas ukształtowało wychowanie i w zgodzie z narzuconymi normami bojąc się wyłamać z ram akceptowanych przez społeczeństwo.
Książka z pewnością warta uwagi !
Dziękuję blogowi Czytam dla przyjemności za możliwość przeczytania książki.

Na półkach: , , , , , ,

Dzisiaj przychodzę do Was z książką nietuzinkową, która ukazała się całkiem 8 marca tego roku. Publikacja „Kobiece Everesty” autorstwa Małgorzaty Wasilewskiej to 23 wywiady z kobietami, które w różnych aspektach i na różne sposoby odmieniły swoje życie.

Są to historie bardzo różne, pełne egzystencjalnych zakrętów, codziennych trosk, ludzkich wzlotów i upadków. Ukazana została w nich kobieca odwaga i determinacja, gdyż rozmówczynie Małgorzaty Wasilewskiej mimo różnorodnych obaw i wewnętrznych lęków ostatecznie zdecydowały się wykonać krok w kierunku nowej, nieznanej przyszłości.

W zamieszczonych w tej książce rozmowach poruszane są bardzo różne tematy, a także bardzo ważne kwestie – czym dla każdej z wypowiadających się pań jest zmiana sama w sobie? Jak ją postrzegają? I co z perspektywy czasu wnosi ona w życie poszczególnych kobiet?

„Kobiece Everesty” niewątpliwie skłaniają do refleksji i otwierają oczy na to, jak bardzo jesteśmy zakładnikami swoich lęków, a także skostniałych schematów, w które wtłacza człowieka, a zwłaszcza kobietę, codzienność.

Rozmowy prowadzone są w sposób bardzo otwarty, a jednocześnie subtelny. Tak aby z wydobyć z interlokutorek to, co najistotniejsze dla tematyki książki nie narażając ich przy tym na konieczność wywnętrzania się będącego w jakikolwiek sposób ponad ich siły.

Niniejsza publikacja może być świetnym motywatorem w kierunku zmian dla czytelnika.

Są to historie o odnajdywaniu siebie, spełnianiu marzeń i życiu pełną piersią… I chociaż droga do tego bywa wyboista to zdecydowane ta gra jest warta świeczki!

Jeśli szukacie książki refleksyjnej, a zarazem optymistycznej i finalnie pełnej nadziei – zawierającej przy tym całe mnóstwo okruchów radości i wewnętrznego szczęścia, z których przecież tak naprawdę składa się ludzkie życie to zapraszam Was do lektury „Kobiecych Everestów” Małgorzaty Wasilewskiej.

Zapoznajcie się z odważnymi, pełnymi pasji kobietami, które podzieliły się z autorką swoimi zwykłymi/niezwykłymi z życia wziętymi opowieściami. Być może odnajdziecie wśród nich także siebie, bo przecież każdy z nas ma do zdobycia własne szczyty – dajcie się zatem zainspirować!

Polecam.

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *

Kobiece everesty są zbiorem wywiadów z kobietami które łączą dwie rzeczy. Po pierwsze miały kiedyś odwagę zaryzykować i zmienić swoje życie. A po drugie wszystkie są w jakiś sposób związane z Gdańskiem. Książkę czyta się bardzo przyjemnie a jednocześnie prowokuje do głębszych rozmyślań dodaje odwagi. Polecam wszystkim zarówno Paniom jak i Panom, szczególnie tym który zastanawiają się jak żyć. Pokazuje, że warto sięgać po marzenia bo marząc i trochę ryzykując można osiągnąć wszystko.

"Kobiece everesty" Małgorzaty Wasilewskiej przeczytałam dzięki BT, który zorganizowała Andżelika Jaczyńska z bloga Czytam dla przyjemności.
"Kobiece everesty" to historia 23 kobiet, takich ja Ty, czy ja.
To historie, które pomogą zmienić nasze myślenie o sobie, o naszym życiu.
To 23 inspiracje, które pomogą nam, że nie musimy z prądem, że czasem warto iść pod prąd, że nie musimy być jednakowi, identyczni.
Możemy zrealizować sowje marzenia i pasje w każdym wieku, i w każdym momencie swojego życia.
Ta książka powinna znaleźć się w biblioteczce każdej kobiety, aby w chwilach zwątpieniach mozna po nią sięgnąć.

"Kobiece everesty" to historia 23 kobiet, takich ja Ty, czy ja.
To historie, które pomogą zmienić nasze myślenie o sobie, o naszym życiu.

• BOOK TOUR 2022
  • Mam do przeczytania