Wszystkie Twoje Słabości

Antonio Mancini, „kiedyś gwiazda, obecnie mało znany klubowy grajek ; kiedyś bogacz, obecnie dłużnik”. Tak szybko jak dotarł na szczyt muzycznej kariery, tak szybko z niego spadł. Zatracając się w alkoholu i długach, dawał „koncerty” dla garstki widzów w parszywym klubach, do których wcześniej nawet by nie zajrzał. I to w jednym z takich klubów zaczęła się jego przygoda, która rzuciła go w wir policyjnego śledztwa, wielkiej miłości, nowych przyjaźni i wojny z mafią. W jednej chwili z wokalisty, wbrew własnej woli, stał się cynglem na posługach mafiosów. Jego celem została gruba ryba gangsterskiego świata, chroniona przez tłum ochroniarzach. Czy Mancini sprosta zadaniu? Czy pociągnie za spust?

Ja już wiem i.. nie czuję żadnych emocji związanych z zakończeniem. Cała książka zawarta w 294 stronach, toczy się ekstremalnie szybko - w jednej chwili śledzimy karierę muzyka, jego upadek i „awans” na śledczego próbującego rozwiązać zagadkę zabójstwa, a ostatecznie jego rolę w gangsterskich porachunkach. Tylko to tempo, przeskakiwanie między wątki moim zdaniem jest za szybkie. Nie zdążymy poznać motywacji głównego bohatera, tego co nim kieruje i po co w ogóle na początkowych stronach angażuje się w całe to „zamieszanie”.

Sytuacji nie ratują również momentalnie kiepskie dialogi, nieadekwatne do sytuacji czy bezsensowne w moim odczuciu zachowanie głównego bohatera. Powrót do klubu minutę po zabójstwie, że odebrać zapłatę za występ? Pytanie czy ktoś jest zajęty, w momencie jak trzeba przekazać mu informację o śmierci bliskiej osoby i stwierdzenie, że zadzwoni się później? Odrzucona perspektywa ucieczki z kraju przez chęć zemsty, która nie ma żadnego sensownego motywu poza „wielką” przyjaźnią, której nawiązania nawet nie byliśmy świadkiem? Bardziej mi to przeszkadzało niż pozwalało zagłębić się w całą historię.

Gdyby to była któraś z kolei książka autora to oceniłbym ją negatywnie, ale jak na debiut można przymknąć oko na pewne niedociągnięcia. Liczę, że z każdym kolejnym tytułem będzie tylko lepiej.

,, Tempo w jakim przeszedł drogę od ubogiego chłopczyka do bogatej gwiazdy, przerażało wszystkich, włącznie z nim samym.”
Witajcie kochani. Lubicie muzykę? Ja kocham. Tak samo jak debiuty, które są świetnym powiewem świeżości w literaturze. Dziś przychodzę do Was z recenzją audiobooka książki ,,Wszystkie Twoje słabości” autorstwa Krzysztofa Myślińskiego.

Antonio Mancini po nieudanej karierze muzycznej we Włoszech przeprowadza się do Stanów Zjednoczonych aby ponownie wzbić na wyżyny muzycznej estrady, gdzie powraca jako Tom White. Mężczyzna znajduje zatrudnić się w klubie Better Night . Kiedy wydaje się, że wszystko jest na dobrej drodze, niespodziewanie dochodzi do strzelaniny. Przez przypadek Tom zostaje świadkiem zbrodni. Z podsłuchanej przypadkiem rozmowy wszystko wskazuje na działania amerykańskiej mafii. Na miejsce zostaje wezwana policja. Sprawę bada James Garcia. Tom jako jedyny świadek postanawia pomóc policjantowi w rozwiązaniu sprawy. Kto jest mordercą i dlaczego dokonał takiego czynu? Tego dowiecie się sięgając po ,,Wszystkie Twoje słabości”!

Rewelacyjna powieść! Sięgnęłam po nią, ponieważ zaciekawił mnie opis oraz motyw muzyczny. W dodatku uwielbiam wątki mafijne. Bardzo ciekawa fabuła. Nie ukrywam, że autor pozytywnie mnie zaskoczył. Niesamowity styl pisania jak na debiutującego autora. Rewelacyjne zwroty akcji oraz bardzo ciekawie wykreowani bohaterowie. Znajdziemy tu sensację z elementami kryminału. Dziękuję autorowi oraz wydawnictwu Saga Egmont za zaufanie oraz audiobooka do recenzji.

Antonio Mancini...

Antonio Mancini gwiazdor włoskiej estrady miał wszsytko czego dusza pragnęła: talent, pieniądze i piękne kobiety. Wystarczyła jedna chwila by stoczyć się na same dno. Wyjechał do Stanów by tam spróbować odbudować swoją karierę pod pseudonimem Tom White. Lecz rzeczywistość wszystko zweryfikowała. Obecnie mało znany grajek z karcianymi długami.
Podczas jednego z jego występów w klubie z najgorszą reputacją Better Night dochodzi do strzelaniny, w której ginie mafiozo.
Do tego mamy skorumpowaną policję która zamiata wszystko pod dywan, ale znajduje się jeden funkcjonariusz, który jest chętny by wysłuchać Toma i rozwiązać sprawę morderstwa.
Co wyjdzie ze współpracy?
Musicie dowiedzieć się sami ☺️

Książka jest debiutem i to całkiem udanym☺️
Mamy tutaj upadłego muzyka z wątkiem kryminalnym, trochę mafii i mały romans w tle.
Mamy 4 postacie, z różną przeszłością: Toma,który został dobrze wykreowany,
policjanta, piękną kobietę i bezwzględnego mafioza.( Im zabrakło tego charakteru.)
Dla mnie zabrakło też tego czegoś, iskierki która wywołała by wiecej emocji, ale podobała mi się i jestem zadowolona.
Polecam każdemu bo książka naprawdę wciąga

Podczas jednego z jego występów...

Ewidentnie robotę zawalił ktoś w wydawnictwie. Jakbym miał strzelać, to podejrzewałbym składacza, bo redaktor takich rzeczy jak zgubione spacje raczej by nie przepuścił, Word podkreśliłby mu posklejane słowa.
Aleee!
Jeśli chodzi o samą fabułę, to pozycja, przyznać trzeba, dość ciekawa i z ambitnym, gangsterskim pomysłem, momentami zakrawająca o klimaty noir, no i też zręcznie napisana. Wprawdzie byłaby ciekawsza, gdyby książka bardziej przypominała książkę właśnie niż opowiedzone opowiadanie, w którym opowiadający opowiada o tym, co spotkało znane sobie postaci; o ich charakterach; o ich przeszłości i et cetera. Przez to czytanie trochę nuży, mimo że pozycja nie jest specjalnie długa. Też sama końcówka zdaje się dosyć prędko poprowadzona, jakby się autorowi bardzo spieszyło do tego końca lub w ogóle nie miał pomysłu na zakończenie tej historii (Wszak pomoc mu dosłownie wyszła z lasu!).
No ale że to debiut, to chyba powinienem wiele mu wybaczyć i mimo wszystko zapisać w pamięci na przyszłość nazwisko autora.
I tak też pszczołojamnik dziś zrobi.

Aleee!

Drogie #Moliki!
Co powiecie na dobry #kryminał spod pióra debiutanta?
Tytuł: "Wszystkie Twoje Słabości"
Autor: Krzysztof Myśliński
Wydawnictwo: Saga Egmont
Wyczuwamy w niektórych obserwatorach nutę niepewności… Niestety zupełnie niepotrzebnie, bo historia napisana przez Krzysztofa Myślińskiego wciągnie Was w sam środek misternie utkanej fabuły.
Poznamy włoskiego piosenkarza u szczytu sławy. Antonio Mancini, ma wszystko czego dusza zapragnie. Popularność, pieniądze i tabuny wielbicielek. Niestety jedna chwila słabości burzy wszystko. Gwiazdor trafia na samo dno. Upadek okazuje się bolesny ( w końcu Antonio spadł z samego szczytu),ale nie łamie temperamentnego Włocha. Mężczyzna postanawia się odkuć za wszelką cenę. Zmienia więc nazwisko i wyrusza za ocean, by spełnić swój american dream… Amerykańska rzeczywistość jednak nie jest tak różowa jak zakładał. Celebryta musi grywać po melinach. Podczas jednego z występów zamiast planowego zastosowania zasady trzech "Z" ( dla niewtajemniczonych: zagrać koncert, zgarnąć kasę i zapomnieć) , staje się świadkiem morderstwa … Czy wspólnie z policją uda mu się rozwikłać zagadkę kryminalną?
Krzysztof Myśliński, to "świeżak" na rynku kryminalnym. Mimo to z wprawą starego wyjadacza, powoli i bezpardonowo wprowadza czytelnika w sam środek tajemnicy zabójstwa. W tle dźwięczy muzyka, porachunki mafijne zaogniają się, akcja nabiera rozmachu a romans kwitnie. Jednym słowem dla każdego coś miłego...
Język jest lekki, fabuła przemyślana, bohaterowie spójni, akcja dobrze poprowadzona. Nadpobudliwa pod względem czytelniczym Sandra mogłaby sobie życzyć nieco więcej napięcia, dokładniejszych opisów i mniejszej ilości literówek. Ale nie można mieć wszystkiego. Bacząc na znikome doświadczenie autora (debiutant!) , nasza Zdrowo BooKKnięta blogerka, jak na nauczyciela przystało, przymyka oko na te lekkie niedociągnięcia. Ponadto dopuszcza do głosu przeświadczenie, że "młody" dopiero się rozkręca, bo talentu nie można mu odmówić.
Reasumując, polecamy z całego czytelniczego ❤️, bo z tego tygla wydarzeń żaden czytacz nie wyjdzie nieporuszony. Dziękujemy Autorowi za powierzenie nam swojej twórczości w postaci e-booka . Niecierpliwie czekamy na kolejne pozycje spod jego pióra 😉

Drogie #Moliki!
Co powiecie na dobry #kryminał spod pióra debiutanta?
Tytuł: "Wszystkie Twoje Słabości"
Autor: Krzysztof Myśliński
Wydawnictwo: Saga Egmont
Poznamy włoskiego...

Powieść kryminalno-sensacyjna z nutką romansu.. To było dla mnie bardzo intrygujące. Debiut młodego pisarza i to całkiem udany debiut. Bardzo byłam ciekawa tej książki, a niestety trochę ją odkładałam, bo ostatnio lepiej czyta mi się papier niż ebook, jednak dziękuje autorowi @krzysztofmyslinski za możliwość jej przeczytania. Młody włoski muzyk z niezwykle rozwijającą się karierą Antoni Mancini, który w jednej chwili ma wszystko sławę, pieniądze i pełno kobiet wokół siebie. Na swojej drodze spotyka kobietę z którą szybko się żeni i jego życie bardzo się zmienia. Nieprawdopodobne kiedy jesteś na szczycie a jedno zdarzenie spowoduje, że wszystko można utracić i być na samym dnie. Po stracie wszystkiego wyjeżdża rozpoczynając karierę za ocean pod nowym nazwiskiem- Tom White. Tam podczas jednego z występów Toma ginie mężczyzna i staje się on niewygodnym świadkiem, próbującym rozwikłać morderstwo wraz z policją. Co z tego wyniknie? Zapraszam do lektury! Tajemnice, intrygi oraz akcja tocząca się w wolnym tempie daje pewien urok książce. Czasem można się pogubić w wątkach, trzeba się dobrze skupić na czytaniu. Jednak widzę duży potencjał autora, tym bardziej, że jest to młody człowiek stawiający pierwsze kroki w pisarskim świecie i to mnie urzekło.

Antonio Mancini to młody włoski muzyk, który z pozoru ma wszystko. Jego kariera rozwija się bardzo szybko a co za tym idzie sława , pieniądze i piękne kobiety. Kiedy zakochuje się i wbrew rozsądkowi szybko żeni jego życie zmienia się. Cs idzie nie tak a jedno zdarzenie zmieni jego karierę w gruzy. Traci wszystko. Zmienia się nazwisko na Tom White i rozpoczyna karierę w za oceanem. Ale tam nikt o nim nie słyszał. Tak zostaje grajkiem po klubach. Jego życie to wegetacja. Podczas jednego z występów ginie pewien mężczyzna. Tom zostaje niewygodnym świadkiem. Dodatkowo wraz z policjantem Jamsem próbuje rozwikłać sprawę morderstwa. Tylko wszystko idzie nie tak.....

Fabuła książki dobrze przemyślana, sporo tajemnic, intryg, akcja nie jest nudna choć nie toczy się jakoś super szybko. Niektóre zdarzenia są za mało opisane inne trochę niejasne. Akcja dobrze poprowadzona, zabrakło trochę napięcia. Intrygi się pomieszały mi w pewnym momencie i nie wszystko do końca dało się zrozumieć. Całość jest dość spójna mamy nie tylko wątek kryminalny ale i pokazana siłę przyjaźni są szantaże, kłamstwa i nieoczekiwane zwroty akcji. Historia ma kilka nieoczekiwanych zwrotów akcji, czasem jakby to były zupełnie osobne wątki. Trzeba się dobrze wczytać w treść. Autor bardzo dobrze opisał nam świat, w jakim żył nasz główny bohater i ten z jego czasów młodości i początków kariery, po jego upadku i ten z Nowego Yorku. Bohaterowie są dodrze opisani, może nie wyjątkowi ale idealnie się wpasowują w historie. Autor ma świetne pióro i potencjał. Myślę, że następne książki będą bardziej dopracowane. Mam nadzieje, że wersja papierowa nie zawiera błędów w postaci literówek , braku spacji między słowami.

Zakończenie zaskakujące. Epilog wieńczący historie optymistyczny. Polecam

Książka należy do gatunku kryminał, sensacja. Autor połączył historię muzyka z wątkiem kryminalnym, porachunkami mafijnymi i małym romansem w tle. Książka jest też debiutem i myślę, że całkiem udanym. Książkę otrzymałam w formie e-booka i na samym początku było trochę literówek, brakowała spacji. Może nie było to duże utrudnieei ale zawsze spowalnia i może wytrącić z wątku....

Od występów na estradzie po mafijne porachunki 🕵‍♂️

Tom White, to niezwykle utalentowany muzyk, który dawniej miał wszystko. Zdarzyły się jednak rzeczy, które go tego pozbawiły. Wylądował w innym kraju ledwie wiążąc koniec z końcem. Pewnego wieczoru przygrywał w kolejnym barze, by zarobić grosz na jedzenie. Plan był prosty, pójść, zagrać kilkanaście piosenek i odebrać wynagrodzenie. Wydarzyło się jednak, coś, co skomplikowało jego życie jeszcze bardziej niż było. Tom stał się świadkiem morderstwa. I może nie zmieniło by to nic w jego życiu, gdyby po prostu postanowił zapomnieć o tym co widział. Niestety nie potrafił, a na dodatek trafił na innego człowieka zainteresowanego tą sprawą. I tak oboje wplątali się w mafijne porachunki. Jak zakończy się dla nich ta historia?

"Wszystkie Twoje Słabości" to debiut młodego polskiego autora Krzysztofa Myślińskiego. Uważam że jak najbardziej udany! 😊 Książka jest wciągająca i napisana przyjemnym językiem. Polecam wszystkim się z nią zapoznać, a autorowi życzę dalszych sukcesów!

Z książką zapoznałam się w nowej jak dla mnie formie audiobooka. Zawsze myślałam, że to nie dla mnie, że książki papierowe mają w sobie to coś. Okazało się jednak, że aby sięgnąć po książkę papierową, trzeba mieć chwilę by się z nią rozsiąść wygodnie w fotelu. Audiobooka można natomiast słuchać wykonując inne czynności, na przykład sprzątając czy gotując, co jest bardzo wygodne.

Od występów na estradzie po mafijne porachunki 🕵‍♂️

Antonio Mancini, miał wszystko, o czym piosenkarz mógł marzyć: sławę, pieniądze i piękne kobiety. Jedyne czego Antonio nigdy się nie spodziewał, to tego, że jedna chwila, jeden romans za dużo może strącić go z piedestału. Teraz była gwiazda włoskiej estrady stara się zarobić na chleb grając w podrzędnych klubach w Stanach Zjednoczonych pod pseudonimem Tom White. Seria występów w klubie Better Night ma zapewnić mu pieniądze na czynsz i spłatę karcianych długów. Klub ma najgorszą reputację w Nowym Jorku, jednak Tom jest zdesperowany. Pierwszy występ kończy wraz z zabójstwem jednego z szefów mafii, Tom jako świadek chce pomóc policji, która nie jest jednak zainteresowana rozwiązaniem sprawy. Jedynym funkcjonariuszem, który za punkt honoru stawia sobie znalezienie sprawcy, jest James Garcia. Tom nawet nie zdaje sobie sprawy, w jak głębokim bagnie się znalazł. Czy była estradowa gwiazda i policjant mogą rozwiązać sprawę, w która zamieszana jest mafia?

„Wszystkie Twoje Słabości” to debiut literacki Krzysztofa Myślińskiego i to całkiem udany. Przebrzmiała gwiazda muzyki, gapowaty policjant z rodzinnymi problemami i mafia, która nie idzie na skróty to niewątpliwe plusy powieści. Niektóre wątki są schematyczne, ale można to wybaczyć, biorąc pod uwagę młody wiek autora.

Czy „Wszystkie Twoje Słabości” zasługują na uwagę w zalewie rynku czytelniczego przez powieści z wątkiem mafijnym – zdecydowanie tak! Lekkie pióro, całkiem przyzwoity warsztat i ciekawa fabuła, tym „Wszystkie Twoje Słabości” się doskonale bronią.

Polecam wszystkim, którzy w upalne wieczory lubią przeczytać dobry kryminał.

"Wszystkie Twoje Słabości" Krzysztof Myśliński Saga Egmont jest to debiut młodego autora. Fabuła oraz wykreowani bohaterowie zabierają nas w podróż pełną tajemnic,zagadek oraz problemów życia codziennego.

"Pod­jął de­cy­zję. Nie podda się. By­naj­mniej jesz­cze nie teraz."

Tom White kiedyś miał wszystko. Obiecująca kariera muzyczna po kilku nieprzyjemnych incydentach dobiegła końca. Mężczyzna musi postawić wszystko na jedną kartę, wyjazd do Ameryki to jego ostatnia szansa. Niestety nie wszystko idzie po jego myśli. Koncerty w podrzędnych klubach dla pijanej widowni to wszystko na co może liczyć. Podczas jednego występu w klubie Better Night dochodzi do zabójstwa starszego mężczyzny. Tom jest naocznym świadkiem, a usłyszana przez przypadek rozmowa nie wróży nic dobrego. Muzyk jeszcze nie wie, że popadł w ogromne kłopoty. Do tego w rozwikłanie zabójstwa zabiera się James Garcia. Działając w pojedynkę, w tajemnicy przed skorumpowanymi przełożonymi próbuje dociec prawdy. Drogi Toma i Jamesa przecinają się przez przypadek. Nic już nie będzie takie samo. Mężczyźni jeszcze nie wiedzą, że ich życie jest zagrożone. Mafia nie wybacza, nie zostawia niewygodnych świadków.

"Za­bi­ją go, zanim zdąży po­wie­dzieć „śmierć”.Czyli tak dzia­ła mafia – po­my­ślał. – Zabij i daj się zabić. W imię więk­sze­go dobra…"

W jaki układ zostanie wciągnięty Tom i James? Czy mężczyźni doprowadzą śledztwo do końca? Jak skończy się wyjaśnianie tajemnic? Kto ucierpi najbardziej?

" Emo­cje tar­ga­ły nim jak wzbu­rzo­ny wiatr. Umysł łą­czył krop­ki, prze­twa­rza­jąc ko­lej­ne in­for­ma­cje i wąt­pli­wo­ści."

Autor zabiera czytelnika w świat pełen tajemnic. Książkę czyta się szybko i z zaciekawieniem. Takiego obrotu spraw się nie spodziewałam. Do tego temat upadłego muzyka, który miał wszystko i tylko przez własną głupotę to stracił dodatkowo wzbogaciło lekturę.
Jeśli lubicie czytać książki w których nie zabraknie emocji jest to pozycja dla Was. Ja osobiście polecam czekając na dalszy rozwój pisarski autora.

"Pod­jął de­cy­zję. Nie podda się. By­naj­mniej jesz­cze nie teraz."

• Współpraca recenzencka
  • Autorzy Polscy