70 zdrowych nawyków. Dobra dieta, świetne samopoczucie i niespożyta energia

Okładka książki 70 zdrowych nawyków. Dobra dieta, świetne samopoczucie i niespożyta energia S. J. Scott
S. J. Scott Wydawnictwo: Sensus poradniki
poradniki
Sensus
2022-03-29
2022-03-29

Wiadomo, że literatura to szeroka dziedzina, w której znajdziemy książki - nie tylko te - opowiadające różnorodne historie wyimaginowanych bohaterów, ale też takie - zawierające w swojej treści, szereg porad, mających na celu wspomożenie prawidłowego codziennego funkcjonowania czytelników. Chociaż najczęściej sięgam jednak po beletrystykę to niekiedy mam ochotę przeczytać jakiś poradnik, by dowiedzieć się, jak mogę poprawić jakiś aspekt swojego życia. Tym razem zdecydowałam się poszerzyć swoją wiedzę na temat zdrowia i nawyków, które mogą wpłynąć na jego zachowanie. E-book autorstwa S.J. Scott'a zatytułowany 70 zdrowych nawyków. Dobra dieta, świetne samopoczucie i niespożyta energia okazał się wyborem idealnym, wręcz strzałem w dziesiątkę.

Autor w sposób zwięzły i rzeczowy przedstawia i opisuje czytelnikom aż siedemdziesiąt zdrowych nawyków, których stosowanie może w znaczący sposób przyczynić się do utrzymania bądź poprawy ich kondycji. Oczywiście nic na nikim nie wymusza i wielokrotnie podkreśla, że wszystkie decyzje warto skonsultować ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu. Bardzo podoba mi się sposób przedstawienia każdego ze zdrowych nawyków. Treściwe i konkretne określenie jego skutków oraz sposobu wcielenia go w życie, sprawia, że wszystko jest zrozumiałe i wydaje się naprawdę łatwe, a wręcz przyjemne w realizacji. Autor nie rozwleka się słownie, przekazuje swoją wiedzę zwięźle oraz, co niezwykle ważne - merytorycznie.

Oczywiście poradniki nie mają głównego bohatera, ani fabuły jednakże są ukierunkowane na konkretne potrzeby czytelników. Poznając każdy z nawyków, przedstawionych nam przez autora, możemy poczuć się ważni, gdyż będziemy mieli świadomość, że ktoś chce nam pomóc, byśmy zadbali o siebie i bardziej zwrócili uwagę na to, jak żyjemy. Siedemdziesiąt nowych nawyków to bardzo dużo, oczywiście nie wprowadzimy ich wszystkich do codzienności od razu jednego dnia, ale każdy możemy realizować stopniowo, na spokojnie i bez żadnego przymusu. Z pewnością po pewnym czasie zauważymy pozytywne konsekwencje wcielenia ich w życie. Są to nawyki bardzo proste, jak picie określonej ilości wody, zażywanie witamin, jedzenie konkretnych owoców, spacerowanie i tym podobne proste czynności, których konsekwentne przestrzeganie może być zbawienne dla naszego organizmu.

Jakkolwiek nie czytam dużo poradników, bo zazwyczaj przytłaczały mnie rozbudowaną treścią i zbyt dużą ilością zbędnych informacji, tak tę publikację uważam za niezwykle ciekawą, pomocną i przystępną w odbiorze. Skupienie się na tym, co najważniejsze i pozostawienie odbiorcom wolnej ręki, co do danej porady, uważam za mocne strony tego poradnika. Wypunktowane i pokrótce opisane nawyki pomogą nam zrozumieć, co jest istotne dla naszego zdrowia, o co warto zadbać bardziej, co ograniczyć, a co zwiększyć w swoim jadłospisie, czy stylu życia, byśmy poczuli się lepiej.

Ogólnie odbieram tę publikację jako wartościową, przydatną i pomocną. Jeśli chcecie się dowiedzieć, co warto w życiu robić dla swojego zdrowia i dobrego samopoczucia, koniecznie zapoznajcie się z treścią tej książki. Szczerze przyznam, że niektóre porady w niej zawarte już praktykuję, innych jeszcze nie zdążyłam sobie przyswoić, jednak niejednokrotnie wracam do treści tego poradnika i stale próbuję zastosować zawarte w nim porady w swojej codzienności.

Na osoby, które zdecydują się zamówić "70 zdrowych nawyków. Dobra dieta, świetne samopoczucie i niespożyta energia" w formie e-booka czeka dodatkowa niespodzianka w postaci dostępu do kolejnej publikacji zawierającej sporą dawkę wiedzy na temat utrzymania zdrowia i odpowiedniego samopoczucia. Niewątpliwie warto wydać kilkanaście złotych, by zrobić dla siebie coś dobrego. Niewątpliwie też lektura tej książki będzie dla wszystkich jej odbiorców pierwszym krokiem ku lepszemu stylowi życia. Życzę wam, by tak właśnie się stało i gorąco polecam ten tytuł, gdyż jest naprawdę wartościowy i potrzebny współczesnemu społeczeństwu.

"70 zdrowych nawyków. Dobra dieta, świetne samopoczucie i niespożyta energia" autorstwa S.J.Scott jest poradnikiem, w którym znajdziemy aż 70 nawyków, które pozwolą nam zachować zdrowie.
Te zdrowe nawyki pozwolą nam nie tylko schudnąć, ale także : zachować stabilny poziom cukru we krwi; zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób serca; zwiększyć poziom dobrego cholesterolu, a zmniejszyć złego; zapobiec przeziębieniom, grypie i zapaleniem zatok; poprawić stan naszej skóry, a także zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwory. A. C. Scooby zachęca nas również, aby nie wprowadzać tych wszystkich nawyków jednocześnie, tylko stopniowo. Wtedy jest najwięcej szans na ich powodzenie. Każdy nawyk to osobny krótki rozdział, w którym znajdziemy plan działania z poradami jak wprowadzać zdrowy nawyk, co jest bardzo czytelne i wygodne.

Nasze życie składa się z nawyków, które często wykonujemy automatycznie. Zdarza się, że nieświadomie sobie szkodzimy, nawet o tym nie wiedząc. S.J. Scott przygotował prosty, ale bogaty w ciekawostki poradnik, w którym opisał siedemdziesiąt zdrowych nawyków (dobra dieta, świetne samopoczucie i niespożyta energia). Wśród opisanych zdrowych nawyków wiele już praktykuję a niektóre były dla mnie nowością, która chętnie wprowadzę do swojej codziennej rutyny.  Nawyki te dotyczą zdrowego odżywiania, akupunktury albo regularnych ćwiczeń jogi. Ta książka to taki mały poradnik pozwalający zrozumieć i wprowadzić w życie pewne zachowania bez większego wysiłku lub dużego nakładu finansowego. Każdy wprowadzany w życie nawyk jest opisany i posiada rozpisany plan działania dzięki czemu, wszytki staję się dziecinnie jasne i proste!

• .2022
  • Posiadam książkę