Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Szwecja

Okładka książki Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Szwecja Agnieszka Mielech
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Szwecja
Agnieszka Mielech Wydawnictwo: Wilga Cykl: Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata (tom 3) Seria: Emi i Tajny Klub Superdziewczyn literatura dziecięca
literatura dziecięca
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata (tom 3)
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn
Wilga
2022-03-23
2022-03-23
dla dzieci Emi i Tajny Klub Superdziewczyn Szwecja podróż

Wyróżniona opinia i

przeczytanych książek 794 napisanych opinii 792

Byłam w innej Szwecji. I zupełnie inaczej odebrałam Sztokholm. To jest piękne, że każdy widzi świat inaczej!

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Ogólnie ok, czyta się szybko, ale denerwuje mnie, że wycieczka niby jest tania, a na prawo i lewo wydają pieniądze na bilety np. Do lunaparku, hotel, restauracje.... Nie można wciskać dzieciom kitu, że każdego na to stać

Przygody Emi i założonego przez nią Klubu Superdziewczyn czytamy od lat i właściwie można powiedzieć, że ta seria nie ma przed nami tajemnic. Moja dziesięcioletnia córka dorastała wraz z Emi i w miarę ukazywania się kolejnych tomów rozwijała się w niej pasja do podróży, ciekawość świata i zwyczajów różnych kultur. Podczas lektury spotykała się z zagadnieniami i problemami, których często nie mielibyśmy okazji ani nawet możliwości poruszyć. A tu proszę. Podane na tacy w sposób łatwy do ogarnięcia i tak interesujący, że informacje zawarte w książkach Agnieszki Mielech wchodzą do głowy niewiadomo kiedy. I wierzcie, dziecko potrafi zaskoczyć (i zachwycić) tą wiedzą w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Dlatego zawsze, głównie za tę sprytnie przemyconą w poszczególnych częściach serii wartość merytoryczną jestem wdzięczna Autorce i każdy kolejny tom witam z radością.
Tym razem, ku mojemu szczeremu zachwytowi poznajemy Szwecję. Kraje skandynawskie są tak interesujące i wciąż mało rozreklamowane, że aż się prosi zgłębić ich tradycje i poznać najciekawsze osobliwości. Nasi młodzi bohaterowie jadą do Szwecji dzięki mamie Emi, która skończywszy studia w ramach prezentu wybiera wycieczkę do tego właśnie kraju. I chociaż początkowo jechać ma tylko rodzina Gacków, to po dynamicznej interwencji Klubu i zdobyciu odpowiednich zgód i funduszy tworzy się jedenastoosobowa, ciekawa świata i nowych wrażeń grupa podróżników, która pewnego wiosennego dnia wyrusza na wielkie zwiedzanie.
Będzie o zasadzie 3K, bardzo przydatnej zresztą, o świecie uwielbianej przez dzieciaki Astrid Lindgren i wiecznie żywych postaciach z jej książek, cynamonowych bułeczkach, olbrzymich kanapkach, łosiach i zasadzie fika, którą i my postanowiłyśmy wcielić w życie, a która polega na celebrowaniu małych przyjemności. Będzie o zabytkach Sztokholmu, muzeum zespołu Abba, parku rozrywki, a nawet o znanej większości dorosłych sadze Millenium. Będą szwedzkie zwroty, nowe słówka i wiele, wiele atrakcji. Oczywiście Emi i przyjaciele nie byliby sobą, gdyby w całym zwiedzaniu nie natknęli się na zagadkę do rozwiązania, która zmusi ich do obserwacji i zakończy się bardzo…zapachowo.
Przygody Emi i Tajnego Klubu Superdziewczyn czyta się jednym tchem. Tyle ciekawostek i nowości oraz przydatnych stricte przewodnikowych informacji nie znalazłyśmy jeszcze w żadnej literaturze dziecięcej. To przykład na to, że książka dla dzieci może nie tylko bawić i budzić ciekawość, ale także uczyć. Jest bardzo ładnie wydana dzięki Wydawnictwu Wilga. Grubsza, ma twardą, kolorową okładkę, która aż zachęca do dołączenia się do przygód. Już na pierwszych stronach przypominajka kto jest kim ) ale my to przecież doskonale wiemy) oraz najważniejsze informacje dotyczące miejsca odwiedzanego przez Klub Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka oraz Lucka. (To akurat nam się mega przydało!). W środku dużo tekstu drukowanego większą czcionką, więc nawet mniej zaprawiony w boju czytelnik da radę. Czarno – białe, liczne ilustracje Magdaleny Babińskiej, tak charakterystyczne dla Emi, które nie mogłyby już być inne. Na końcu słowniczek przydatnych szwedzkich zwrotów i wyrażeń. Lektura skierowana głównie do dziewczynek, ale znam chłopców, którzy przeczytali i bardzo sobie chwalili, zwłaszcza za występujących tam Franka i Lucka. Polecamy ogromnie dzieciakom 9+. Nigdy więcej nudy!

Gdzie najchętniej wybralibyście się na wycieczkę? Do Nowego Jorku, Kalifornii, czy może Szwecji? 😁

Najnowszy tom przygód Emi i jej Tajnego Klubu opowiada właśnie o wyprawie do Szwecji 🤩 Ten kierunek został wybrany podczas przyjęcia z okazji ukończenia studiów mamy Emi, na którym każda osoba związana z Klubem miała przygotować przebranie oraz danie związane z wybranym przez siebie krajem 😊
Oczywiście zebranie odpowiednich funduszy na tę wyprawę musiało trochę potrwać, ale to nie jest coś, co zatrzyma Klub przed kolejną przygodą 😊

Po dotarciu na miejsce zarówno członkowie klubu, jak i ich rodzice zaczęli zwiedzać wybrane atrakcje. Dorośli mogli m.in. przejść szlak związany z kryminalną serią Millennium, a młodsi zwiedzili muzeum poświęcone Astrid Lindgren, niezwykły park rozrywki i inne miejsca, z których słynie Szwecja 😁
Podróżnicy zauważyli też dziewczynę, która w stroju Pippi wciąż zjawiała się w tym samych, co oni miejscach... Czy ich śledziła? Taka zagadka jeszcze bardziej uatrakcyjniła wyjazd Tajnego Klubu 😊

"Dookoła świata" to pełna przygód i ciekawostek seria książek dla młodszych czytelników. Na razie wyszły trzy tomy, ale wraz z córką zastanawiamy się gdzie Emi pojedzie następnym razem, jakie przeciwności Klub będzie musiał pokonać i co zobaczy u celu swej podróży.

Polecamy gorąco!!

W trzeciej części Emi, poświęconej podróżom, razem z paczką przyjaciół odwiedzamy kolejny kraj. Jest to Szwecja, słynąca z Abby i mojej ukochanej Pippi Pończoszanki.
Wyprawa obfituje w nowe doznania. Przyjaciele zwiedzają Wille Śmiesznotkę, wspólnie wędkują i bawią się w największym szwedzkim parku rozrywki.
Nie zabraknie również nowej tajnej misji poprzedzonej tajemniczym zniknięciem zapasów.

Zabawna, pouczająca, ale bez moralizatorskiego tonu lektura, idealna dla ciekawych świata młodych ludzi.
Rozbudza chęć do podróży, odkrywania nowych zakątków świata i zwyczajów tam panujących.
Córka uwielbia całą serię, a cześć o Szwecji stała się jej ulubioną.

Nie zabraknie również nowej tajnej misji poprzedzonej tajemniczym...

Tajny Klub Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka wyrusza w podróż do Szwecji. Mamy możliwość towarzyszyć im w tej podróży i dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat tego kraju. Nie obejdzie się bez zagadki, która nie da im spokoju do ostatniego dnia wycieczki. To sobowtór Pippi Pończoszanki sprawi, że będą ją podejrzewali m.in. o zaginięcie zapasów. Zwiedzimy z nimi muzea, największy szwedzki park rozrywki, dowiemy się wielu interesujących informacji na temat łosi, które w większej ilości zamieszkują ten kraj.
Książeczka jest małym przewodnikiem po Szwecji i jest to świetna forma przekazania wiedzy dzieciom, których interesuje temat krajów świata. Na samym początku znajdziemy zbiór informacji o Szwecji, miejscach, które warto zwiedzić, a na końcu mały słowniczek, w którym jest kilka zwrotów po szwedzku.
To było moje pierwsze spotkanie z Emi i Tajnym Klubem Superdziewczyn, moich dziewczynek również, i uważam je za udane. Co prawda nie spodziewałam się czarno białych ilustracji, ale to nie przeszkadzało w pozytywnym odbiorze przygód Emi, jej koleżanek i kolegów. Emi zwraca się bezpośrednio do czytelnika i jest to przyjemna forma, ponieważ ma się wrażenie, że przyjaciółka opowiada nam o swoich przygodach. Poruszony jest temat ekologii, która jest bardzo ważna w tym skandynawskim kraju. Historia ta uczy, że z każdym problemem, większym czy mniejszym, można sobie poradzić. Jestem mile zaskoczona, iż książeczka Emi ma pozytywne przesłanie i uczy.
Z przyjemnością mogę polecić "Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Szwecja". Zainteresuje niejednego młodego czytelnika, a przy wspólnym czytaniu rodzice mogą odświeżyć pewne informacje, czy też dowiedzieć się czegoś nowego. Może historia Emi i jej przyjaciół sprawi, że zapragniecie odwiedzić ten kraj? Oby tak było.

W kolejnej książce Emi wraz z przyjaciółmi wyruszają w podróż aż do Szwecji. Będą odkrywać kiszone śledzie, spotykają sobowtóra Pippi Pończoszanki, zwiedzą wiele wspaniałych miejsc. Jednak to nie wszystko. Ich zapasy znikają i nikt nie wie, jak to się stało. Pora na kolejne śledztwo. Do czego ono doprowadzi? Co odkryją? Jakie przygody czekają na nich w Szwecji?

To trzeci tom z nowej serii o Emi, w której wraz z przyjaciółmi odwiedzają różne zakątki świata. Tak jak poprzednie dwa, tak i ten okazał się świetny. Nie tylko bawi, ale i uczy. Wraz z bohaterami dziecko wyrusza do Szwecji, poznaje różne zabytki, historię i wiele ciekawostek, a przy tym doskonale się bawi.

Tekst jest ciekawy i zrozumiały dla dziecka, a to sprawia, że z przyjemnością ją czyta.

Ilustracje są ciekawe, czarno białe, przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

W książce znajdziemy mapkę Szwecji, a także słowniczek z wyrażeniami typowymi dla tego miasta.

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Szwecja” to świetna książka, z którą dziecko nie tylko będzie się doskonale bawić, ale również poszerzy swoją wiedzę. My Emi uwielbiamy i z przyjemnością polecamy.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/04/wydawnictwo-wilga-ksiazka-pt-emi-i.html

To trzeci...

Najnowszy tom opowieści o klubie super dzieciaków, których główna siedziba mieści się pod stołem, w pokoju przy ulicy Na Bateryjce 1, przeniesie nas do krainy słynącej z książek Astrid Lindgren, Abby i cynamonowych bułeczek - do Szwecji.

Początkowo rodzinny wyjazd Państwa Gacków, przeradza się w iście Klubową wyprawę. Wszakże Tajny Klub Superdziewczyn już niejedną wycieczkę ma za sobą.

I tym razem dowiemy się wielu ciekawostek, odwiedzimy wspólnie interesujące miejsca, przeżyjemy mnóstwo przygód i...oczywiście przeprowadzą kolejną, tajną misję 😉

Przyznaję, że bardzo lubię tę serię, bo obok przygód grupy przyjaciół dostarcza ona też wielu informacji o różnych zakątkach świata. A ta wyprawa w rytmach piosenek Abby to kolejny, dowodzący tego tom

Słyszeliście o Tajnym Klubie Supedziewczyn?? Ja przyznaję się, że do tej pory miałam tylko okazję o nim słyszeć. Ale wspólnie z córką poznałyśmy przygody tej grupy dziewczyn i jednego chłopaka, którzy postanowili, że będą robić w życiu wszystko na swoich własnych zasadach. Mają swoje tajne bazy, nawołują się w umówiony, tylko im znany sposób, prowadzą dzienniki w których zapisują ważne i oczywiście tajne informacje oraz odznaki. Wspólnie rozwiązują kryminalne zagadki, organizują wycieczki i realizują tajne misje. Szefową tej paczki jest tytułowa Emi, której prawdziwe imię to Stanisława…

Tym razem grupa przyjaciół wybiera się do Szwecji, gdzie spotykają sobowtóra Pippi Pończoszanki. Oczywiście nie obędzie się bez nowej tajnej misji, której celem jest znalezienie rozwiązania znikających zapasów…

Historia ciekawa i niezwykle wciągająca. Zgodnie z hasłem Tajnego Klubu Superdziewczyn podczas lektury nie było czasu na nudy! Porusza problemy aktualne nastolatkom dzięki czemu łatwiej młodym czytelniczkom utożsamić się z bohaterami książki. Cała seria zrzesza ogromną liczbę fanek i fanów, a poza tym doczekała się nawet swojej strony internetowej.

Ogromnie polecamy.

• Martyna