Gdy przemówią miasta

Okładka książki Gdy przemówią miasta Katarzyna M. Jurkowska
Okładka książki Gdy przemówią miasta
Katarzyna M. Jurkowska Wydawnictwo: Katarzyna M. Jurkowska Cykl: Gdy ucichną miasta (tom 2) fantasy, science fiction
Gdy ucichną miasta (tom 2)
Katarzyna M. Jurkowska
2022-06-24
2022-06-24
postapokalipsa dystopia powieść dla młodzieży young adult tajemnica koniec świata miłość przygoda

Co tam się dzieje!? :O wow

Co tam się dzieje!? :O wow

Fajna kontynuacja i ciut lepsza od pierwszej części. Wszystko się ze sobą kleiło.

8,5/10

wow wow wow! Jakie to jest dobre! zaraz zabieram się za trzeci tom i żałuję że nie ma ich w wersji papierowej. Byłoby świetnie widzieć tą serię na półce.

Ciekawi Was temat apokalipsy? Wyobrażacie sobie jakby to było gdyby świat drastycznie się zmienił? Przeczytajcie tą serię i dowiedzcie się jak poradziła sobie i przeżyła Ula. Niech Was nie zniechęcają użyte polskie imiona bądź prawdziwe miasta. Gdy uda Wam się przeczytać choćby sto stron to myślę że wciągniecie się w to , tak bardzo jak ja. A wyobrażanie sobie realnych miejsc jest dodatkowym smaczkiem.

Żałuję że ta seria jest tak mało znana bo jest naprawdę ciekawie wymyślona i poprowadzona. Nie przeczytałam do tej pory nic podobnego więc jest to dla mnie miłe zaskoczonie.

8,5/10

Dla mnie super, jak ktoś lubi takie postapokaliptyczne tematy to mocno polecam. Jak niewiele książek do tej pory, te przeczytałam prawie jednym tchem i całe szczęście, że zaczęłam całą serię czytać dopiero teraz, bo chyba by mnie rozniosło gdybym została na długo z takim zakończeniem.

Jedna rzecz jest najgorsza w tej książce! To, że na następną trzeba czekać do kwietnia 🤦‍♀️. Dawno nie czytałam tak świetnej książki w takiej tematyce, druga część zaczyna się jeszcze lepiej niż pierwsza.
Początek i koniec trzymają w takim napięciu, że czytając ledwo mogłam usiedzieć! Bardzo podoba mi się Ula z Alkiem, lubię w książkach takie pary które zaczynają od wielkiej niechęci w stosunku do siebie…
REWELACJA, polecam! I zazdroszczę tym co nie czytali.

Dobrze napisana kontynuacja. Oczywiście zryczalam się jak bóbr w pewnym momencie...
Nie mogę doczekać się 3 części :)

Nie mogę doczekać się 3 części :)

To jedna z tych książek po przeczytaniu której jest mi przykro że to już koniec. Następny tom za rok i co teraz? Bardzo dobry drugi tom ale jeszcze wyżej zawieszona poprzeczka. Jak kolejna część dorówna pomysłowości jaka już poznaliśmy to będzie jednen z lepszych sf-ow post Apo jaki czytałem.

Na Legimi nareszcie dostępna jest kontynuacja powieści "Gdy ucichną miasta" K. M. Jurkowskiej! Bierzcie i czytajcie.
Dlaczego warto?
1. Silna bohaterka (również dosłownie!) Ula jest mutantką, ale na jej barkach nie spoczywają losy całego świata. Po prostu chce przetrwać.
2. Enemies to lovers! Lubię, kiedy z niechęci między bohaterami subtelnie zaczyna się rozwijać inne uczucie.
3. Polskie realia (w świecie trudnej przyszłości). Jeżeli macie ochotę na książkę postapokaliptyczną, której akcja nie rozgrywa się w jakiejś wersji Stanów Zjednoczonych, to śmiało sięgnijcie po tę powieść.

4. Zwroty akcji i szczęka zbierana z podłogi. Kilka razy książka mnie tak zaskoczyła, że nie wierzyłam do końca w to, co przeczytałam.
5. Kosogłosowy vibe. Ta powieść przypadnie do gustu miłośnikom Katniss Everdeen i spółki.
6. "Gdy przemówią miasta" to książka jeszcze lepsza niż tom pierwszy, który i tak wysoko zawiesił poprzeczkę.

8,5
Z niecierpliwością czekam na trzeci tom przygód Uli.

Dlaczego warto?

Długo przeze mnie wyczekiwana kontynuacja przygód Uli z książki „Gdy ucichną miasta". E-booka kupiłem praktycznie zaraz jak 24-go czerwca ukazał się na Legimi. Niestety czuję się trochę zawiedziony, może jednak niesłusznie?
Pierwsza część będąca debiutem autorki bardzo mi się podobała ,po drugiej zaś spodziewałem się czegoś znacznie lepszego. Niestety lepsza nie była, może nawet nieco gorsza choć ocenilem ją na tyle samo punktów. Może to zatem pierwszej części powinienem podnieść punktację? Tak zrobię 
Jakkolwiek jedna rzecz na pewno jest lepsza, brak denerwujących opisów w środku napiętej akcji co strasznie denerwowało mnie w pierwszej części i za to autorce bardzo dziękuję.
W poprzednim tomie wszystko jednak było nowością, sama bohaterka, jej przeżycia a przede wszystkim nadnaturalne zdolności spowodowane mutacją. W drugiej części już tego niema, jedyne co jest nowego to sposób w jaki Ula przeżyła zawalenie tunelu, który sama wysadziła pod koniec pierwszego tomu zresztą sposób dość karkołomny moim zdaniem ale niech będzie w końcu to SF. Oczywiście wiele się wyjaśnia jeśli chodzi o znajomych, rodzinę i ukochanego Uli pojawiają się nowe interesujące postacie ale nie jest to niestety specjalnie ekscytujące. Całe szczęście, sądząc po kilku ostatnich zdaniach książki tak właśnie zapowiada się następny tom.
Jak by nie było zarówno ta część jak i poprzednia dobrze się czyta i obie są super ciekawe tym bardziej, że okazało się, iż napisane bardzo na czasie bowiem na całość zawartych w nich wydarzeń mają wpływ różne wirusy a to przecież niemalże nasza rzeczywistość. Pierwsza część zaś została napisana jeszcze przed Covidem. Widać autorka miała niesamowitego „nosa" a to przecież niemalże esencjonalne w książkach Sci-Fi i jestem pod ogromnym wrażeniem tego zmysłu Pani Jurkowskiej .
Dlatego też wszystkim gorąco polecam a sam z niecierpliwością czekam na następną część.

,, Świat, który znikł za gruzami zawalonego tunelu, przestał istnieć. Odrodził się w nowym, zaskakującym kształcie, a wstęp do niego mają nieliczni ocalali z pożogi.``
Ten krótki opis idealnie oddaje rzeczywistość na którą się natkniemy po rozpoczęciu książki. Zagubienie, niewiedza, strach . Trochę czasu minęło od kiedy skończyłam czytać pierwszy tom i miałam wrażenie, że wraz z Ulą odzyskuję wspomnienia, klocki układanki wpadały na swoje miejsce a nam pozostało oswajanie się z nowym światem. Światem równie fascynującym jak w poprzednim tomie jednak bardzo odmiennym. Wyciszonym ale przez to wcale nie mniej strasznym . Można powiedzieć – cisza przed burzą.
Zmiany nie nastąpiły tylko w otaczającej nas rzeczywistości. Przygotujcie się na ,,nową`` Ulę, która mimo tego, że odmieniona nadal wzbudza moją ogromną sympatię i mnóstwo empatii. I mimo, że znamy ją coraz lepiej (w końcu za nami już dwie książki przygód) uważam, że nadal skrywa tajemnice. Czy to możliwe, że jest ich jeszcze więcej ?
W tym okrutnym postapo świecie nie zabraknie promyczka nadziei. Nie zabraknie wzruszeń. Łez radości, smutku i goryczy. Autorka w swoim stylu zapewnia całą gamę emocji, przygód. Mam wrażenie, że sposób przekazywania emocji jest jeszcze lepszy, jeszcze głębiej w nas trafia.
Nie mogę też nie wspomnieć o tym, że Pani Jurkowska jest mistrzynią dramatycznych zakończeń! Jeżeli myślałaś/łeś , że pierwszy tom rozwalił Ci głowę to poczekaj .. Pani autorko, tak nie można! Tak jak poprzednio będę czekać z niecierpliwością na to co dalej.
Chcę więcej!

• Przeczytane 2023
  • Brak Legimi A
  • W planach ebook
  • Postapo
  • Nowe serie kontynuacja

Dodaj cytat z książki Gdy przemówią miasta