Łzy księżycowej meduzy

Okładka książki Łzy księżycowej meduzy
Hibari Momojiri Wydawnictwo: Waneko Seria: Jednotomówki Waneko komiksy
komiksy
Jednotomówki Waneko
Tsukiyo no kurage wa koi ni naku
Waneko
2022-03-02
2022-03-02
2018-12-10
Karolina Dwornik
Fantasy Romans +18 Nagość Seks; Shounen-ai/yaoi

Taka na raz. :)

Taka na raz. :)

Sousuke to pociągający i pochodzący z zamożnej rodziny chłopak, który po śmierci dziadka, otrzymuje w spadku małą meduzę. Przyglądając się jej, Sousuke zapada w sen, a po obudzeniu zauważa przed sobą urodziwego młodzieńca o imieniu Mitsuki, który pragnie odwdzięczyć mu się za ocalenie.

🥀Ta historia całkowicie złapała mnie za serce... Przeurocze przedstawienie postaci, pięknie budowana relacja i kreska, od której nie można oderwać wzroku! Kibicowałam głównym bohaterom, ponieważ ich położenie było naprawdę problematyczne.

Kreska jest przyjemna, a bohaterowie cudowni! Ja jestem zakochana!

Skręca, skręca i jeszcze raz skręca xDDD osobiście kocham jak wykręci na druga stronę i tak kilka razy xDD głupie i erotyczne i dlatego tak idealne do odmóżdżenia się

Czemu taki koniec? Czemu? To była już przesada. Poza tym manga była całkiem w porządku, chociaż meduza zamieniająca się w mężczyznę pod dziwnymi warunkami? Zdecydowanie specyficzna historia, która mogła być lepsza. Chociaż mogłam się napatrzeć na Sosuke, bo ładnie narysowana postać, przyznaję.

Chyba słowo urocza i słodka w pełni opisują tę mangę. Nie doszukamy się tu żadnych górnolotnych czy ukrytych życiowych problemów. Czyta się szybko i całkiem przyjemnie a w dodatku naprawdę ładna kreska.

Całkiem urocza manga BL. Nie jest to nic wybitnego, ale bardzo przyjemnie się ją czytało, a kreska jest prześliczna.

Kupiłam, przeczytałam i od razu wystawiłam na vinted.
Jedno z najgorszych yaoi jakie czytałam, już po opisie wiedziałam, że będzie słabe i miałam rację
Pomysł meduzy zmieniającej się w człowieka i romans z nim jest po prostu głupi, a jeszcze głupsze jest zachowanie tego człowieka po przemianie - zachowaniem przypominało mi dziecko, niedoświadczone, nie potrafiące się zachować, uczące się wszystkiego
Manga miała tylko jeden romantyczny/uroczy moment, reszta to żenada
+ pedofilska końcówka OHYDA

Kupiłam, przeczytałam i od razu wystawiłam na vinted.

Pierwotnie oceniłam ten tytuł na oczko wyżej, ale po namyśle zmniejszam ocenę.
Na pozór jest to tytuł poprawny w swojej kategorii, i niczym nie wyróżniający się na tle innych średniaków. Jednak pod niektórymi względami autorkę "trochę" poniosła wyobraźnia i to, niestety, poniosła w złym kierunku. Nie wiem, jak inni, ale dla mnie zaciągnięcie do łóżka osoby/istoty która nie wie, co to seks, podchodzi nie tylko pod kryminał, ale jest też po prostu obrzydliwe. Takie wykorzystanie życiowej nieporadności.
Wiem, to "tylko manga" i jako taka powinna być traktowana jako czysta fikcja literacka - zwłaszcza, że to fantastyka - ale jakoś nie potrafię przejść do porządku dziennego nad zaserwowanymi nam przez autorkę pomysłami.
Daję 3/10 tylko dla tego, że kreska była poprawna, a i w tym gatunku czytałam rzeczy gorsze/bardziej obrzydliwe. Ale nadal - to nie jest rekomendacja.

Pierwotnie oceniłam ten tytuł na oczko wyżej, ale po namyśle zmniejszam ocenę.

1931

Gdyby nie końcówka, jakoś by się udało to strawić.

Gdyby nie końcówka, jakoś by się udało to strawić.

Wzruszająca historia. Kreska delikatna, postacie są słodkie. Polecam :)

Wzruszająca historia. Kreska delikatna, postacie są słodkie. Polecam :)

• Mangi
  • Manga