Biznes w Chinach

Okładka książki Biznes w Chinach Jacek Bartosiak, Bogdan Góralczyk, Radosław Pyffel
Okładka książki Biznes w Chinach
Jacek BartosiakBogdan Góralczyk Wydawnictwo: MT Biznes biznes, finanse
biznes, finanse
MT Biznes
2021-11-21
2021-11-21
Chiny biznes przedsiębiorczość różnice kulturowe

Okładka książki Układ Sił 34/2022 Marek Budzisz, Bogdan Góralczyk, Sławosz Grześkowiak, Łukasz Lewkowicz, Radosław Pyffel, Witold Repetowicz, Tomasz Rydelek
Układ Sił 34/2022 Marek Budzisz, Bogd...
Okładka książki Układ Sił 17/2020 Jacek Bartosiak, Rafał Brzeski, Marek Budzisz, Grzegorz Lindenberg, Radosław Pyffel, Witold Repetowicz, Peter Zeihan
Układ Sił 17/2020 Jacek Bartosiak, Ra...
Okładka książki Układ Sił 7/2018 Rafał Brzeski, Piotr Plebaniak, Radosław Pyffel, Witold Repetowicz, Jakub Wiech, Jan Wójcik, Peter Zeihan
Układ Sił 7/2018 Rafał Brzeski, Piot...
Okładka książki Chińska ruletka. Olimpiada i co dalej? Joanna Kowalska-Iszkowska, Radosław Pyffel
Chińska ruletk... Joanna Kowalska-Isz...

Biznes w Chinach jest książką wyjątkową, chyba pierwszą na naszym rynku łączącą wiedzę praktyczną jak teoretyczną na temat biznesu w Chinach. Jest to 100 procentowy produkt Made in Poland opisujące świat 100 procentowy Made in China.
Autorem owej pozycji jest Radosław Pyffel - człowiek ,który pomimo spokojnego usposobienia; (przynajmniej taki mi się wydaje jako regularny odbiorca jego kanału na You Tube czy innych jego wystapień jako ekspert Instytut Sobieskiego czy Nowej Konfederacji),jest postrzegany ambiwalentnie, dla jednych jest , wybitnym znawcą Chin dla drugich chińskim szpiegiem, człowiekiem PIS-u a jeszcze dla innych "Mistrzem Banału". Dla mnie osobiście jest to osoba która ma cenną wiedzę i ma swój punkt widzenia, czasami inną optykę a to powoduje, że zawsze warto go wysłuchać.
Wracając jednak do książki, autor w swojej książce niczym wyborny malarz pokazuje nam różne odcieni Chin a farbami są tu osoby które znają Chiny od lat 89 do czasów współczesnych. Są to Polacy mieszkający, pracujący, zajmujący się naukowo lub w przeszłości związani z państwem środka. Mamy tu osoby znane jak np. prof. Góralczyk czy dr Bartosiak lub osoby znane tylko w kręgu specjalistów Grzegorz Zwolinski nasz Elon Musk:) czy Krzysztof Domarecki właściciel Seleny. Dużym plusem tej książki jest to że jest ona dla każdego: biznesmena którego interesuje rynek Azjatycki ( dzięki niej może się np. dowiedzieć że słynne Chiny ten mityczny 1,5 mld rynek jest nie dla każdego i sam pomysł nie wystarczy),zwykłej osoby zainteresowanej kulturą Chin czy osoby chcącej spędzić miło czas z interesującą książka (bardzo ciekawe historie i osoby).
Bardzo ciekawym pytaniem, zadawanym przez autora swoim rozmówcom było pytanie (które sam sobie zadawałem widząc niebywały gospodarczy sukces Chin w ostatnich 30 latach) :co można przenieść na grunt polski z Chin, co ułatwiło by nam rozwój?
Jakby tego było mało oprawa graficzna książki nie odbiega od samych rozmów jest na najwyższym poziomie. Pomysł z kolorami biało czerwonymi oraz chińskie przyszlowia lub złote myśli rozpoczynające każdą rozmowę to strzał w 10.
Brawo Polecam naprawdę warto. !

Bardzo ciekawe wywiady zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych, dla ciekawskich, dla laików i dla zapaleńców sinologii. Polecam

Książka ta jest bardzo interesującym zbiorem rozmów z 20 praktykami jeśli chodzi o współpracę z Chinami i wpływ jaki to państwo ma na otaczający świat. Różne perspektywy i skale działalności pozwalają czytelnikowi zapoznać się zarówno z wyścigiem w kosmosie jak i z faktem, że producent jedzonej przez niego szynki od dawna już ma chińskiego właściciela. Zróżnicowani rozmówcy pozwalają również uchwycić niesamowite tempo zmian zachodzących za wielkim murem.

Przy tym wszystkim książkę bardzo ładnie wydano.

Zdecydowanie polecam!

• Do kupienia