Śpij dobrze, pingwinku!

Okładka książki Śpij dobrze, pingwinku! Amanda Wood
Okładka książki Śpij dobrze, pingwinku!
Amanda Wood Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Czytanki-Wyciszanki opowieści dla młodszych dzieci
24 str. 24 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Czytanki-Wyciszanki
Zielona Sowa
2021-09-15
2021-09-15
24 min.
Pingwin Na dobranoc Zwierzęta Usypianie

Prześliczna książeczka na dobranoc dla naszych przedszkolaków.
Jest mniejszego formatu, z twardą okładką.
Należy do serii Czytanki-wyciszanki czyli urocze historie do poduszki.
Wewnątrz znajdują się piękne akwarelowe ilustracje w postaci kolażu z oryginalnymi fotografiami pingwinka w roli głównej.
To jest kolejna część z serii po ,, Śpij dobrze, lamo!’’ i ,, Śpij dobrze małpko!’’.

Opowiadanie zaczyna się tak…
Za siedmioma snami,
za siedmioma marzeniami
żył sobie mały pingwinek.

Pingwinek mieszkał w dalekiej, mroźnej i śnieżnej krainie.
Przeważnie siedział na wielkich stopach swojego tatusia, ukryty w jego pierzastym puchu. Było mu tam bardzo dobrze, bezpiecznie i ciepło.
W miarę czasu pingwinek rósł i wyszedł spod opiekuńczych skrzydeł rodziców.
Zaczął poruszać się samodzielnie. Człapał, podskakiwał, podrygiwał w pląsach, machając wdzięcznie skrzydełkami. Rodzice byli dumni z synka, że tak świetnie sobie radzi.
Rósł z każdym dniem coraz więcej. Już nie mieścił się na stopach taty. A jedzenia zaczęło ewidentnie brakować. Świeżych rybek z połowu mamy też było wciąż za mało.
Rodzice postanowili udać się razem na połów na pełne morze. Oczywiście malucha nie chcieli zabrać ze sobą, ze względu na grożące niebezpieczeństwo. Skierowali go do pingwiniego przedszkola.
Ten pomysł pingwinkowi kompletnie nie przypasował. Nie , bo nie! On chce do mamy!
Inne pingwinki zapraszały go do zabawy, stojąc w rządku. Żaden argument do niego nie docierał.
Został sam jeden smutny na pustym śnieżnym placu.
Do czasu aż rozszalała się wichura, śnieżyca, nic dookoła nie było widać.

Czy ktoś wyciągnął przysłowiową przyjacielską dłoń do samotnego , przemokniętego zmarźlaka?
Gdzie pingwinek znalazł schronienie?
Czy przykra pogoda ustała i zrobiło się cicho?
Czy rodzice małego pingwinka wrócili wieczorem z połowu?

Tego wszystkiego dowiecie się z tej wspaniałej lektury.
Miłego czytania i oglądania ilustracji!

Prześliczna książeczka na dobranoc dla naszych przedszkolaków.
Jest mniejszego formatu, z twardą okładką.
Należy do serii Czytanki-wyciszanki czyli urocze historie do poduszki.
To jest kolejna część z serii po ,, Śpij dobrze, lamo!’’ i ,, Śpij dobrze...

Ach te pingwinki, psotne stworzenia. Ciekawa, z morałem, jednak, jak dla mnie, pobudzająca, nie wyciszająca to historia.

• Dla szkrabów
  • Dziecionkowe
  • Dla Dziecka
  • Przygodowe
  • Zwierzęta
  • Dla A 💗 i N 💗
  • Dziecięce
  • Książki

Dodaj cytat z książki Śpij dobrze, pingwinku!