Zapach miłości tom 2

2021-12-15
2021-12-15
Amelia Lipko
komedia seinen romans obyczaj

To piękna historia dwóch normalnych osób, które wchodzą w bliską relację i rozwijają swój kiełkujący związek. Rozgrzewających serce scen nie brakuje, ale nie są one najważniejsze.

Już 3 tomy tej mangi dostarczyły mi więcej informacji na temat prywatnego życia bohaterów. Dodatkowo poznałam już rodzinę Asako, a także kolegów z pracy zarówno Asako, jak i Natoriego. Również im autorka poświęca całkiem sporo czasu.

Tym, co mnie urzekło w tej mandze, jest zwyczajność.
Często w romansach daje się odczuć sztuczność relacji, która nijak się ma do rzeczywistości. A tutaj autorka serwuje nam spotkanie ze zwykłymi, randomowymi osobami, które mają swoje słabości i powoli je odkrywają.

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Mimo , że 1 tom oceniłem na 6 to po jakimś czasie postanowiłem wrócić do tej serii i sprawdzić 2 tom i powiem szczerze , że ten tom jest o wiele lepszy od 1. Na plus to , że nie ma aż tylu scen z wąchaniem. Oraz to , że autorka bardziej się skupiła na relacji głównych bohaterów. Mamy też rozbudowaną postać asystentki bohatera , która podejrzewa , że coś łączy bohaterów , ale nie udaję jej się tego udowodnić. Poznajemy także rodzinę bohaterki. I kobieta mówi mamie o swoim ukochanym , a potem mówi młodszemu bratu , który udaję , że wszystko gra , ale chcę sprawdzić faceta siostry i uważa go za kobieciarza. A jak się poznają(bohaterowie idą na kolację do restauracji , gdzie chłopak pracuję) robi wszystko żeby go rozgryźć i niby na koniec się do niego przekonuję , ale wciąż jest czujny i nie opuszcza gardy , a bohater się go trochę boi:D

Zapach miłości 2 ♡.

Q: Ulubione ciasto? 🍰

Asako Yaeshima jest zapracowaną, dorosłą kobietą, która od młodości ma problem z kłopotliwym poceniem się.

By pozbyć się nieprzyjemnej woni, kupuje różnego rodzaju mydełka z ulubionej firmy, w której sama pracuje.

Wszystko co do tej pory znała, diametralnie zmieniło się za sprawą Koutarou Natoriego...

Dzięki niemu Asako nabrała pewności siebie, zaczęła pokonywać swoje największe wady oraz dostrzegać zalety.

Ale co się stanie, jeśli na ich ścieżce pokaże się ktoś nowy?

Korisu Ichise jest współpracowniczką Natoriego.
Wymyśla świetne kosmetyki, które mogłyby być kiedyś przez niego zaakceptowane.
Dziewczyna wierzy, że może się to udać, a Koutarou temu nie zaprzecza.
Widzi w niej potencjał, dlatego ją bardzo docenia.

Główna bohaterka nie przepada za nową znajomą.
Ma obawy, że popsuje to jej związek i Natori się od niej oddali.

Ale czy na pewno?

Drugi tom serii wydaję mi się, że był troszkę nudniejszy.
Pomimo tego muszę przyznać, że nie jest to tak bardzo romantyczna seria za jaką można ją uważać.
Fakt faktem - pojawiają się tam pikantne sceny, ale autorka dobrze to przedstawiła.
Porusza dużo ważnych tematów i przeplata je z codziennymi perypetiami.

Relację między Natorim, a Asako pomału się zmieniają.
Ich więź jest coraz bardziej silniejsza.
Są dla siebie wsparciem i doceniają spędzone ze sobą chwilę

To urocza historia, którą albo się polubi lub znienawidzi.

Sami musicie zdecydować, po której stronie jesteście.

Ja nadal będę czytać ♡

Zapach miłości 2 ♡.

Q: Ulubione ciasto? 🍰

Dzięki niemu Asako nabrała...

2028

Główną bohaterką opowieści jest 26-letnia Asako Yaeshima, pracująca w dziale finansowym wielkiej firmy kosmetycznej Lliadrop. Kobieta od najmłodszych lat boryka się z obfitym poceniem się, co powoduje, że ma wielki kompleks swojego zapachu. Kiedy tylko może stosuje ona kosmetyki/środki mające zniwelować „zapach” jej ciała. Pewnego dnia pochłonięta oglądaniem nowych produktów firmy, nagle zostaje „obwąchana” przez nieznanego sobie faceta. Okazuje się nim być Koutarou Natorie pracownik Działu Rozwoju Produktów, którzy stworzył jej ulubione mydełka. Mężczyzna twierdzi, że został zniewolony jej zapachem i pragnie się nim rozkoszować, co ma pomóc w stworzeniu nowych produktów. Asako zgadza się na jego szalony pomysł i zostaje jego „zapachową” inspiracją. Ich relacja stopniowo zaczyna się jednak przeobrażać w coś poważniejszego, co diametralnie zmieni życie ich obojga.

Sam zarys historii może wydawać się trochę „dziwny”. Upajanie się zapachem innego człowieka (szczególnie kiedy się go nie zna) podpada pod pewne specyficzne fetysze (ale kto co lubi). Na całe szczęście autorka tytułu nie miała zamiaru mocno brnąć w perwersyjną dziwną stronę mangi i szybko przeobraża ona ją w bardziej konwencjonalną historię miłosną. Z każdym kolejnym przeczytanym rozdziałem/stroną czytelnik ma okazję obserwować zmiany w zachowaniu głównych bohaterów. Postępujący rozwój ich związku czasem opiera się na śmiesznych momentach, kiedy indziej ukazując bardzo przyziemne i częste problemy par. Pojawiają się więc tutaj dobrze połączone elementy komedii, romansu i dramatu. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze całkiem zgrabne ukazanie przez autorkę postępującego rozwoju głównych bohaterów. Najlepiej widać to w ewolucji Asako, która z „szarej myszki” zaczyna przemieniać się w piękną kobietę, która stopniowo pozbywa się swoich kompleksów. Na plus można również zaliczyć kilka interesujących postaci pobocznych, które co prawda stanowią tylko tło dla głównej pary, ale i tak potrafią urozmaicić pewne fragmenty historii.

Pora poznać resztę

Może się wydawać, że ten tomik skupia się głównie na postacią drugoplanowych ale nie do końca tak jest.

Nasza główna para nadal gra główne skrzypce i to ich kreację i relacja razem z humorem serii stanowią jak dla mnie jej główne walory. Jedyne co mi przeszkadzało w pewnym monecie to hipokryzja zachowania Asako. Nie chce dawać w tej recenzji spoilerów ale według mnie zachowanie naszej głównej bohaterki nie składa się z tym co mówi o niej jej brat na końcu, chyba, że według autorki to wszystko wina pewnych substancji spożytych przez naszą protagonistę. To mogłoby być jedyne wytłumaczenie w które mogę uwierzyć w przebieg tej sytuacji.

Mimo tej jednej głupotki czekam już na kolejny tomik. Prenumerata już jest, widzimy się za miesiąc.

Pora poznać resztę

Ich steig dir nach
Gleich hab ich dich
Jetzt hab ich dich

- Rammstein

Trudno nie pokochać mangi takiej, jak „Zapach miłości”. Nie ważne, czy jesteście facetami, którzy boją się romantycznych historii, czy kobietami, które nie mają ochoty na erotyczną treść, choć romans i erotyka występują w tej serii dość obficie, wykonanie całości jest tak znakomite, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. I da się porywać tej zabawnej, ale jednak całkiem poważniej i dojrzałej opowieści o miłości i zapachu kobiecego ciała.

Nasza bohaterka, Asako, uroczo zwana Capidełkiem, próbuje żyć zmagając się z nadmierną potliwością. Stała się inspiracją kreatora zapachów, znalazła miłość, ale… właśnie, przecież koło niego kręcą się inne kobiety! A w szczególności jedna, Ichise, której Asako ma okazję się przyjrzeć dzięki kontroli wydatków w miejscu pracy. Wszystko wskazuje, że dziewczynę i ukochanego Capidełka łączą tylko zawodowe relacje, ale do czasu…

WILGOTNE PRZYGODY CAPIDEŁKA

Ich geh dir hinterher
Ich finde dich
Ich steig dir nach
Du riechst so...

2 tom jest trochę nudniejszy od 1 ale i tak polecam go kupić, jest mniej pikantnych scen. Bardziej w nim poznajemy bohaterów.

• Manga
  • Mangi