Zerwane zaręczyny i więzienny slow life

Okładka książki Zerwane zaręczyny i więzienny slow life Miya Taira, Hibiki Yamazaki
Okładka książki Zerwane zaręczyny i więzienny slow life
Miya TairaHibiki Yamazaki Wydawnictwo: Waneko Seria: Jednotomówki Waneko komiksy
komiksy
Jednotomówki Waneko
Waneko
2021-10-27
2021-10-27
Anna Karpiuk
manga seinen komedia fantasy

Jednotomowa komedyjka osadzona w świecie arystokracji. Tytułowa bohaterka psychopatka z rozkazu swojego niedoszłego męża zostaje wtrącona do lochu, co bynajmniej jej nie przeraża. Wręcz przeciwnie... Zrobi wszystko, by winni jej stanu ponieśli sromotną porażkę na królewskim dworze. Pomysł na fabułę kapitalny, jednak wykonanie co najwyżej przeciętne. Wątki pourywane. W akcję wkrada się chaos spowodowany zbyt szybkim wprowadzaniem i usuwaniem nowych postaci. Manga do przeczytania w 20 minut dla zabicia czasu.

Pozory mogą mylić! Czasem lepiej uważać, w kogo się celuje... szczególnie, jeśli to samemu ma się coś za uszami.

Na początku może się wydawać, że to Rachel mimo wszystko jest tą ,,złą" i choć może przesadzona, agresja księcia jest w pełni uzasadniona. Jednak im dalej, tym bardziej wypływa prawdziwy obraz sprawy, gdzie w pewnym momencie nie tylko kibicuje się Rachel, ale idzie stwierdzić, że może jest nawet za delikatna!
Bo ona ma powody, aby się mścić. Oj, ma... Nie tylko za ewidentną zdradę, ale i próbę wrobienia, aby się jej pozbyć, bo narzeczony znalazł sobie inną dziołchę. Dziołchę, która jest tak słodka i niewinna... ta, a słonie potrafią latać! Każdy tu ma coś za uszami i na dobrą sprawę powinien zamknąć przysłowiowego pyska. Bo Rachel ma już dość odgrywania grzecznej panny i pozwalania na robienie z siebie idiotki. Zemsta potrafi być słodka, a przede wszystkim - zabawna!

Świetna komedia, ładna a kreska, a tak rewelacyjnej protagonistki ze świecą szukać! Towarzystwo wokół niej zaś takie, że naprawdę prosili się o karę

„Zerwane zaręczyny i więzienny slow life”
Sam tytuł mówi już bardzo dużo o samej treści książki. Jasno przedstawiając jej fabułę, można zachęcić niektórych do lektury, jednak inni uznają, że będzie to płytka książka (sam opis również mało zachęca). Jednak gdy już się za nią zabierze, można zobaczyć jak inteligentna jest główna postać, ile jest tam różnych osobowości i ciekawych wątków pobocznych oraz dopatrzeć się brakujących scen. Mimo niewątpliwych zalet fabularnych, w mandze znajduje się kilka momentów, gdzie nie wiemy co się dzieje. Np. Rycerz nagle na czymś staje, wywraca się, a jego przeciwnik ucieka. Nie wiemy czy to przez niego, czy ktoś inny był zaangażowany, jak do tego doszło. Mamy wrażenie, że brakuje kadrów. Jest jeszcze jedna sytuacja, która niejako przemawia na niekorzyść tej pozycji - watek zamiany. Ciekawy, ale bardzo pobieżnie pokazany. Nie ma ukazanej zamiany pokojówki w swoją panią (peruka i makijaż) oraz chwilę później ukazane porównania głównej bohaterki (uśmiechniętej i wesołej) ze swoją pokojówką już w przebraniu. Czytelnik ma wtedy wrażenie, że to ów pokojówka była przez ten cały czas główną bohaterką.
Mimo tych dość znaczących wad, fabuła jest na tyle ciekawa i miejscami wielce komiczna, że warto ją przeczytać. Choćby dla pomysłów jak kreatywnie zemścić się na przygłupim, byłym narzeczonym.

„Zerwane zaręczyny i więzienny slow life”

2021

Niekwestionowaną gwiazdą historii (opartej na light novelce) jest Rachel. Niebywale piękna córka księcia, która obok powabnego uroku ma również skrajnie parszywy charakter. Pewnego dnia zostaje ona oskarżona o zbrodnię której nie popełniła i wtrącona do ciemnego, zagraconego lochu. Sytuacja taka dla większości ludzi mogłaby się wydawać przerażająca. Dla Rachel pobyt w celi staje się jednak małym „wypoczynkiem”, z którego ma zamiar korzystać pełnymi garściami. Lochy wcale przecież nie muszą oznaczać niewygodny, kiedy się je stosownie zawczasu przygotuje. Zamknięcie za kratami nie oznacza również, że osoby których nie lubi, mogą czuć się bezpiecznie.

Jeśli chodzi o fabułę mangi, to tak jak zostało to już wspomniane mamy tu do czynienia z prostą i przyjemną w odbiorze komedyjką. Autor stara się przenieść na ograniczoną ilość stron bogaty świat wykreowany w LN i całkiem dobrze mu to wychodzi. Humor tytułu gównie oparty jest tu na sporej ilości dialogów, pojawiających się gagach i dobrze wykreowanych bohaterach. Prym wiedzie oczywiście Rachel, która potrafi miło zaskoczyć czytelnika swoimi poczynaniami i pomimo tego, że robi tu raczej za zły charakter, ciężko jej nie lubić. Jedynym zastrzeżeniem w stosunku do niej jest to, że w kilku scenach trochę zbyt mocno przytłacza ona inne postacie.

Bardzo dobrym uzupełnieniem przyjemnej rozrywkowej historii, jest również świetna oprawa graficzna. Rysunki są bardzo urokliwe, największą uwagę odbiorcy przykuwają świetnie przygotowane projekty postaci. Oprawa rysunkowa, kiedy sytuacja tego wymaga, potrafi być bardzo szczegółowa albo epatować dużą prostotą tym samym jeszcze mocniej podsycając komediowy charakter mangi.

Zerwane zaręczyny i więzienny slow life są więc tytułem, po który powinno się sięgnąć, pragnąc chwili niezobowiązującej rozrywki i nie chcąc angażować się w długą komiksową opowieść.

2081

Bardzo fajnie się to czytało, na zrelaksowanie sie wprost idealne. Komedia pełną para z ciekawymi bohaterami. Wiele specyficznych postaci i ciekawa historia z zawirowaniami. To cos takiego jak seria filmów Kogel Mogel tylko osadzona w pałacowych klimatach xD Najwieksza robote robi w tej mandze glowna bohaterka - Rachel. W sumie to o nia ta cala afera bo zostala wtracona do lochow i potraktowala to jako wakacje ;D Jest ona rozpieszczona, bezczelna, a zarazem przebiegla i demoniczna, no i zawsze wychodzi na swoje ;) Inni bohaterowie tez sa swietni. Najbardziej w pamieci zostaja ksiaze Elliot i rywalka o jego wzgledy- Margaret, brat Rachel i Sykes wraz ze swoja narwana narzeczoną Martina, ktora gotowa jest wszystkich pozabijac z milosci do niego. Koncowka wprost genialna z tą powieścią Rachel oparta na realnych osobach, którą przeczytała Martina i ruszyła z pretensjami do księcia! ^.^ Uśmiałam się na tym do łez ;p

"Zerwane zaręczyny i więzienny slow life" okazały się czymś nieco innym, niż się spodziewałam. Szczególnie zaskoczyła mnie główna bohatera, Rachel, która okazała się postacią pełną niespodzianek. To interesująca kreacja, będąca jednocześnie piekielnie inteligentną, jak i piekielnie piekielną. Zdecydowanie stanowi najmocniejszy punkt mangi. Jej "świta" również jest bardzo barwna. Ich potyczki z resztą świata są rozbrajające.

"Zerwane zaręczyny i więzienny slow life" to przyjemna komedia na raz. Chwila relaksu na odmóżdżenie i oderwanie się od problemów.

Do połowy bardzo przyjemny komiks, ale fragment z kościołem był dla mnie gorszący, a postać kobiety rycerza była żenująca.

Ledwo udało mi się ją przeczytać do końca. Żenująca, nieciekawa, nudna i nic sobą nie reprezentuje. Fabuła nieangażująca.
Tak szybko jak się ją przeczytało, tak samo szybko zapomina się o tym o czym w ogóle była - tak miałki jest to twór.

Książka napisana z humorem i dynamiką. Nie ma przestojów, a główna bohaterka mnie zachwyca. Jest dobrze urodzoną szlachcianką, z niesamowitą bystrością i mistrzowskim planowaniem.

• Manga
  • Mangi
  • Waneko
  • Komiksy

Dodaj cytat z książki Zerwane zaręczyny i więzienny slow life