Zapach miłości tom 7

2022-08-15
Amelia Lipko
komedia seinen obyczaj romans

Zapach miłości #7 ♡

Nadszedł nareszcie odpowiedni moment, aby Natori przedstawił swojej rodzinie, urokliwą i bardzo ambitną Asako.
Kobieta przed pierwszym spotkaniem jest oczywiście nieco podenerwowana, bo chciałaby wypaść jak najlepiej przed bliskimi ukochanego, ale czy zwykły uśmiech oraz bycie szczerą wystarczą, by jego rodzina przyjęła ją z otwartymi rękami?

Dużymi krokami zbliżamy się do końca serii i jest mi z tego powodu niesamowicie przykro.
Był to kolejny świetnie napisany tomik, w którym ponownie poruszono bardzo ważne kwestie.
Dodatkowo sam rozdział o wizycie Asako w rodzinnej miejscowości jej chłopaka mocno mnie wzruszył.
Ile ja bym dała, aby poznać osobiście całą rodzinkę głównego bohatera.
Mama Koutarou, Kanade Natori jest wspaniałą, ciepłą oraz dobrotliwą kobietą, którą chce się mocno przytulić i nigdy więcej nie puszczać.
To samo mogłabym napisać w przypadku jej córki, która jest zdecydowanym przeciwieństwem brata Asako.
Tak troskliwej, energicznej, ciekawskiej dziewczyny chyba jeszcze w życiu nie spotkałam.
Tata Koutarou również jest super gościem - biję od niego ciepło, chociaż początkowo myślałam, że tak nie będzie, pozory widocznie mogą mylić ^^'
Cała rodzinka była przekochana i bez wyrzutów sumienia przyznam, że o wiele łatwiej było mi ich polubić niż rodzinę naszej przeuroczej księgowej.
Po prostu urzekli mnie swoją charyzmą, dobrocią i troską okazywaną w praktycznie każdym momencie.
Bardzo podobał mi się też sam fakt, że rodzina utrzymuje się z hodowli herbaty.
Jeśli miałabym ich określić w zaledwie czterech słowach, to napisałabym, że są to
osoby o złotych sercach.

Naprawdę kolejny raz nalegam, jeśli jeszcze nie zaznajomiliście się z tą serią, to koniecznie ją nadróbcie. Z pewnością się nie zawiedziecie ♡

Ps. Tak między nami jest to moja ulubiona okładka - dosłownie przepadałam w niej, gdy tylko ją ujrzałam. Ten niesamowicie intrygujący sposób, w jaki Natori patrzy na zakłopotaną Asako, kocham ♡
Uwielbiam ich, ponieważ to nieliczna zakochana para, przy której definitywnie między nimi można wyczuć chemię 🤭

Zapach miłości #7 ♡

Dużymi...

W 7 tomie Asako w końcu poznaję rodzinę Natoriego i Jego młodsza siostra od razu „zakochuję się” w przyszłej szwagierce. Dowiadujemy się również , że mama bohatera jest niewidoma , ale bohaterce to nie przeszkadza i naprawdę łapią kontakt , a na koniec spotkania mama Natoriego przytula Asako. Świetna też była scenka jak siostra bohatera chciała się wykąpać z Asako by mogły jeszcze pogadać i ta się zgodziła , a Natori wkurzony , bo On się jeszcze nie kąpał z Asako:D

2020

PopKulturowy Kociołek:

Miłość to wspaniałe uczucie umiejące przełamywać wszystkie możliwe bariery. Z czasem jednak płomienne uczucie troszeczkę słabnie i wtedy trzeba zmierzyć się z pojawiającymi się mniejszymi lub większymi kłopotami. Tego typu treści można właśnie znaleźć w tomie siódmym. Po tym, jak Asako i Kôtarô postanowili wspólnie zamieszkać, zaczynają ich dotykać problemy ciągłego przebywania na tej samej małej powierzchni. Każdy bowiem ma swoje własne (dla innych mogące wydawać się dziwne) przyzwyczajenia, które trzeba albo zaakceptować, albo mozolnie próbować zmienić. Nie to jest jednak najważniejszą częścią tomiku. Asako w końcu otrzyma okazję poznania rodziny swojego partnera. Biorąc pod uwagę jej nieśmiałość i brak pewności siebie, oznaczać to będzie dla niej masę stresu, dla czytelnika zaś serię dramatyczno-humorystycznych zdarzeń.

Autorka kolejny raz bardzo realistycznie podchodzi do zaprezentowanych tutaj treści. Każde nawet najdrobniejsze wydarzenie jest na tyle dobrze opisane, że może się z nim utożsamić każdy, kto doświadczył w swoim życiu jakiegoś poważniejszego związku. Z ogromną satysfakcją śledzi się również powolny rozwój głównej bohaterki. Asako nie jest już tą samą ” szarą myszką” jak na początku serii, chociaż nadal musi ona zwalczać swoje kompleksy.

PopKulturowy Kociołek:

*Opinia zbiorcza, tomy 1-7*
Nie przepadam za romansami, średnio lubię wątki romantyczne w książkach/komiksach. Do zabrania się za "Zapach Miłości" zachęciły mnie opinie że nie jest to byle jaki głupi romansik a dobra manga o budowaniu relacji między sobą. Dałam szansę i się nie zawiodłam. Komiks bardzo dobrze pokazuje jak budować relacje w związku mimo że początek zapowiedział się trochę dziwnie bo tutaj zaczyna się od.. wąchania. Przyznaję że miałam do tego mieszane uczucia ale im dalej tym lepiej. Czuć chemię między Koutarou i Asako, postacie poboczne są świetne napisane, historia ma dobre tempo i fabułę mimo że opowiada o szarym codziennym życiu. Wciągnęło mnie to i również poprawiło humor. Wąchanie w sumie jest takim dodatkiem do tego związku, pokazaniem że każdy ma swoje dziwactwa, kompleksy które dla drugiej osoby nie będą problemem a czymś wyjątkowym. Również pojawiają się tu sceny erotyczne ale są wyważone i przyjemne z odrobiną pikanterii. Kreska jest bardzo ładna, delikatna, bardzo szczegółowa jeśli chodzi o postacie.
Naprawdę świetna manga, jedna z lepszych w tym gatunku mimo że wiele ich nie czytałam. Nie spodziewałam się że przy tym tytule będę aż tak dobrze się bawić. Przyjemne zaskoczenie.

*Opinia zbiorcza, tomy 1-7*

ZAPACH RELACJI

Now woman, scent of a woman
A man don't add up to much, next to a woman
A man can't ever forget the taste of a woman
A man is half the test, a man is half the best
A man can't understand the reasons why
- Cheap Trick

Był już „Zapach kobiety”, teraz jest „Zapach miłości”. Okej, nadal to głównie zapach kobiety, ale o jakim innym zapachu można by pisać? No dobrze, autorka rozpisuje się też o aromatach mydeł i tym podobnych kwestiach, ale i tak to woń ciała jest siłą nośną tej serii. Z niej wszystko się bierze, do niej wszystko zmierza i trzeba przyznać, że wątek ten uchwycony został wręcz doskonale, a ściśle związana z nim kreacja związku dwojga ludzi dojrzałych, choć wciąż młodych, wypada równie znakomicie.

Asako i Natori kontynuują swój związek. Jak spędzą Golden Week – długi, dziesięciodniowy okres świąteczny, który na nich czeka? I jakie lenistwo ma na myśli Natori? Potem nadchodzi czas by poznać… jego rodzinę. Jacy okażą się rodzice i siostra mężczyzny? I co gdy na scenie pojawi się… powód do zazdrości?

ZAPACH RELACJI

Now woman, scent of a woman