Dzikie mity. Wierzenia i legendy o naturze

Okładka książki Dzikie mity. Wierzenia i legendy o naturze Claire Cock-Starkey
Okładka książki Dzikie mity. Wierzenia i legendy o naturze
Claire Cock-Starkey Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Media Polska) baśnie, legendy, podania
baśnie, legendy, podania
Lore of the Wild
Słowne (dawniej Burda Media Polska)
2021-10-27
2021-10-27
Mateusz Rulski-Bożek

Cudna książka! Wspaniale ilustrowana i pełna ciekawostek, które będą interesujące nawet dla dorosłego czytelnika. Polecam.

Kocham te ilustracje! ❤️ Treść - fajna. Garść interesujących informacji z mitologii, wierzeń i zwyczajów różnych kultur. Można czytać wyrywkowo. Odpowiednie dla starszych dzieci, ale też jak najbardziej dla dorosłych. ;) Kupiłam sobie tę książkę, bo jest po prostu przepiękna.

Piękne ilustracje i pełno ciekawostek!

Piękne ilustracje i pełno ciekawostek!

Czy wiecie w czyje oczy głęboko spojrzeć, by zobaczyć świat wróżek? Czyj dźwięk odstrasza złe duchy? Lub kto uważany jest za uskrzydloną duszę? A może wiecie, którego krzewu kwiaty mogą sprowadzić niekończący się sen? Jakiej pogody należy się spodziewać, gdy z mokrej trawy wyskoczy żółta żaba? Czy co przyciąga szczęście lub pecha?

Spokojnie, mam książkę, która zna odpowiedzi.

Mieszanka motywów z mitów, które dobrze znamy i o których nigdy nie słyszeliśmy. Tym jest ten tytuł. To jedna z ładniejszych pozycji w mojej biblioteczce (ilustracje Aitch można podziwiać i podziwiać),ale nie tylko wizualnie robi wrażenie. Claire Cock-Starkey zebrała w jednym miejscu wiele piękna oraz brudu wierzeń odnośnie natury. „Dzikie mity" to więc miniaturowa (choć sam format książki miniaturowy zdecydowanie nie jest) skarbnica wiedzy. Docelowo jest to tytuł przeznaczony dla młodszych, więc znajdziemy tutaj jedynie podstawy, ale tyle wystarczy, by skraść serce czytelnika. Jestem pewna, że ludzie niezależnie od wieku chcieliby mieć coś takiego w swojej biblioteczce. Ja jestem oczarowana i przewiduję wiele powrotów do niego. Nie mogę więc Wam go nie polecić. Wręcz zalecić!

Pisząc te słowa staram się być konkretna, ale moje serce odczuwa tak wielkie ciepło, że z ochotą pisałabym jedynie o ochach i achach, które dane informacje we mnie wzbudziły. I zachwycałabym się wciąż i wciąż ilustracjami, które tworzą naprawdę fajny klimat. Zamiast oczu mam dwa serduszka, gdy tylko spoglądam na półkę, gdzie książkę umieściłam i niech będzie to dla Was najlepszą rekomendacją.

Psst, jeśli planujecie „Dzikie mity" kupić dziecku na prezent, to myślę, że lepiej odnajdzie się w tytule nieco starszy maluch.

przekł. Mateusz Rulski-Bożek

Spokojnie, mam książkę, która zna...

Niezwykle interesująca lektura w przepięknym wydaniu.

🌾Już na pierwszy rzut oka urzeka czytelnika przepięknym folklorowym wydaniem, które jest dopracowane pod każdym względem.

🌾 W tej książce znajdziecie wiele ciekawych informacji o wierzeniach, mitach, legendach.

🌾Dotyczą one nie tylko zjawisk atmosferycznych ale również rzeczy, roślin czy nawet zwierząt!

🌾Świetna lektura, po którą można sięgać śmiało bez względu na wiek.

"Dzikie mity" napisane są w łatwy i przyjemny sposób, każdy komentarz do wierzeń jest krótki, ale treściwy bez zbędnego rozwodzenia się nad tematem, cała wiedza w pigułce. Dzięki temu książkę się czyta bardzo szybko i z ogromnym zaciekawieniem.

Całości dopełniają przepiękne obrazki, które nadają rustykalny, folklorowy klimat.

🌾Jeśli pragniecie udać się w podróż po świecie i odkryć niezwykłe wierzenia z całego świata to koniecznie sięgnijcie po tę wyjątkową pozycje! Gorąco polecam!🌾

Niezwykle interesująca lektura w przepięknym wydaniu.

🌾Świetna...

W książce Dzikie Mity znajdziecie wiele opowieści i ciekawych wierzeń, ale przede wszystkim przepiękne ilustracje, które mnie niesamowicie zachwyciły.
______
Magiczna.
Pełna legend i mitów z najróżniejszych zakamarków świata.
Pięknie wydana, z dbałością o detale, urzeka cudownymi rysunkami.
Idealna na prezent.
Zachwyca i zaskakuje ciekawostkami.
Wyjątkowa.
_______

______
Magiczna.
Pełna legend i mitów z najróżniejszych zakamarków świata.
Pięknie wydana, z dbałością o detale, urzeka cudownymi rysunkami.
Idealna na prezent.
Zachwyca i zaskakuje ciekawostkami.
Wyjątkowa.
_______

W mitologii egipskiej wierzono, że pszczoły wykluwają się z łez boga słońca.

W Walii nie przynosi się przed wigilią do domu ostrokrzewu - ma to powodować kłótnie w rodzinie.

W folklorze francuskim gruba łupina cebuli przepowiada bardzo mroźną zimę.

W celtyckiej mitologii bogini wojny Morigan przylatuje na pola bitwy pod postacią wrony, by ucztować na ciałach poległych.

Zgodnie z wierzeniami Finów, zorza polarna powstała z iskier sypiących się z puszystego ogonu lisa przebiegającego po niebie.

"Dzikie mity. Wierzenia i legendy o naturze" to przepięknie ilustrowana skarbnica wiedzy mitologicznej z wszystkich zakątków świata.

Zawiera ciekawostki o dawnych i współczesnych wierzeniach i przesądach dotyczących zwierząt, ptaków, owadów, kwiatów, roślin i drzew, zjawisk atmosferycznych czy omenów.

Zgłębiając ją, niejednokrotnie pomyślicie "Aha!", gdyż wyjaśnia pochodzenie wielu porzekadł i legend.

To fascynująca lektura, urzekająca zarówno ciekawie podaną wiedzą, jak i magicznymi ilustracjami.

Bardzo polecamy ❤️

W mitologii egipskiej wierzono, że pszczoły wykluwają się z łez boga słońca.

W folklorze francuskim gruba łupina cebuli przepowiada bardzo mroźną zimę.

• Dla dzieci
  • Słowiańskie klimaty

Dodaj cytat z książki Dzikie mity. Wierzenia i legendy o naturze