Świąteczna magia

Okładka książki Przystanek pożądanie. Część 1 Magdalena Jachnik, Anna Kasiuk, Małgorzata Kasprzyk, Adam Kopacki, Katarzyna Lemiesz, Anna Nowicka-Bala, Laura Passer, Agnieszka Rusin
Przystanek poż... Magdalena Jachnik, ...
Okładka książki Władza jest kobietą Dakota Arizona, K.E. December, Charlotte Mils, A. November
Władza jest ko... Dakota Arizona, K.E...
Okładka książki Przystanek pożądanie. Część 2 Ewelina Kwiatkowska - Tabaczyńska, Melisa Łada, Ewa Maciejczuk, Bogusia Mat, Charlotte Mils, Paweł J. Sochacki, Marcelina Wach, Michał Wilczek
Przystanek poż... Ewelina Kwiatkowska...

Zbiór dwunastu opowiadań niczym 12 dań serwowanych w Wigilię. Bardzo przyjemnie czyta się tę książkę. Każde powoli wprowadza w świąteczny nastrój ale też i niesie inne przesłanie. Przebaczenie, danie drugiej szansy czy zaufanie drugiej osobie gdy zostaliśmy zranieni to tylko niektóre z poruszanych tematów. A każdy z nich jest jak ładnie opakowany prezent. Prezent składający się z wielu słów, znaczeń, podtekstów i emocji. Warto odpakować każdy z nich i zobaczyć co nam przyniesie. Polecam :-)

Antologia „Świąteczna magia”

„Każda chwila w naszym życiu jest niepowtarzalna, więc zamiast nawzajem siebie ranić tłukąc bombki ze szkła, doceńmy każdy moment w naszym życiu.”

Czytacie książki świąteczne w okresie letnim czy wam się to nie zdarza?

Dwanaście autorek jak dwunastu apostołów 😄

Świąteczne i magiczne historie, które niosą ze sobą miłość, nadzieję, pomocną dłoń, zrozumienie, pojednanie. Każde z opowiadań otula nas ciepłem i życzliwością. Wszystkie bez wyjątku mają dla nas czytelników szczególne przesłanie.

Najbardziej przypadły mi do gustu trzy opowiadania:
🔸 „Miłość na gwiazdkę” K. E. December,
🔸 „Świąteczne wesele” Magdalena Jachnik,
🔸 „Święta po królewsku” Dakota Arizona.

„Pojęła, jak niewiele czasem trzeba zrobić, jak niewiele potrzeba wysiłku, żeby coś zmienić. Wystarczy odrobina chęci, odrobina czasu oraz pragnienie, by ruszyć się, odrzucić własne ograniczenia, lęki, niechęć, pretensje czy brak zrozumienia.”

„Tak, wierzę w przeznaczenie, bo wiem, że to los postawił nas sobie na drodze.”

Antologia „Świąteczna magia”

Czytacie książki świąteczne w okresie letnim czy wam się to nie zdarza?

Dwanaście autorek jak dwunastu apostołów 😄

Recenzja z Book Tour z książką świąteczną antalogią ogranizowanego przez @romansoholiczka1997 i @k.e.december_autorka
"Świąteczna Magia"

Jest to 12 magicznych opowiadań które przeczytałam z przyjemnością 😍
Moje ulubione to
"Miłość na gwiazdkę "@k.e.december_autorka
"Świąteczne wesele @legniczanka_z_ksiazka
I 10 innych opowiadań które skradną nie jedno serduszko.
Piękna okładka i wydanie .
Jeszcze raz dziękuję za możliwość udziału w Book Tour ❤️😘😘

"Świąteczna Magia"

Jest to 12 magicznych opowiadań które przeczytałam z przyjemnością 😍
Moje ulubione to
"Miłość na gwiazdkę "@k.e.december_autorka
"Świąteczne wesele @legniczanka_z_ksiazka
I 10 innych opowiadań które skradną nie jedno...

Książka zawiera 12 opowiadań, które przybliżają nas do świąt Bożego Narodzenia. Większość z tych opowiadań bardzo mnie wzruszyły wywołując łzę. Każde z opowiadań ma szczęśliwe zakończenie. Mówią o miłości, wzajemnej pomocy, empatii, wybaczaniu. Książka ma parę minusów, ale ogólnie daję 8/10 za piękne przesłanie ważnych dla każdego człowieka wartości jakimi jest dobro i wzajemna pomoc oraz miłość do drugiego człowieka. Polecam :)

Bardzo ciężko jest mi ocenić tę książkę. Gdybym miała ocenić ją po trzech opowiadaniach, które mi się bardzo podobały (K.E. December, Karolina Zielińska i Dakota Arizona) wahałabym się pomiędzy 8 a 9
Niestety reszta bardzo mnie rozczarowała i całość oznaczyłabym na -5
Tak więc zostawię to bez końcowej oceny.

Niestety reszta bardzo mnie rozczarowała i całość oznaczyłabym na -5
Tak więc zostawię to bez końcowej oceny.

Gdy zima zaczyna pukać do naszych drzwi, jakoś tak intuicyjnie zaczynamy rozglądać się za książkami, których akcja rozgrywa się w tę białą porę roku, a najlepiej, gdy zahacza o święta i ten magiczny czas, który z łezką w oku niejedna z nas wspomina, tęskniąc za beztroskim dzieciństwem, choinkami obwieszonymi cukierkami i lampkami, które sprawiamy, że miało się poczucie, że naprawdę wszystko może się wówczas wydarzyć. A im bliżej świąt, tym ochota na tego typu „przygody” rośnie. Święta są też czasem, gdy z jeszcze większą chęcią niesiemy pomoc innym. Tym, którzy potrzebują ciepłego posiłku, pary rękawiczek, czy leczenia. Już jakoś tak mamy, że ten okres roku otwiera nasze serca bardziej, niż zazwyczaj...

Zdawać by się mogło, że Świąteczna magia jest jedną z wielu świątecznych antologii. Wszak znajdziecie w niej dwanaście, świątecznych opowieści, które bez wątpienia skradną Wasze serca. Zapewne jedna bardziej, inne mniej, ale na pewno nie poczujecie się rozczarowani brakiem klimatu, śniegu i miłości, których tak usilnie szukamy w tym czasie. Jednak ten zbiór opowiadań ma coś, czego nie mają inne, a przynajmniej większość z nich. O co chodzi? Ano o to, że całkowity dochód ze sprzedaży Świątecznej magii trafi na konto fundacji, do konkretnego dziecka. Macie ochotę dołożyć swoją cegiełkę?

Wróćmy teraz jednak do treści zbioru. Jak już wspomniałam, zawiera dwanaście opowiadań głównie z gatunku obyczaju/romansu. Jednak jest pośród nich jedno, które wyróżnia się na tle pozostałych. I mam tu na myśli historię pióra Marty Mildy. Jeśli zaglądacie na Papierowy dłużej, wiecie, że autorka ta wydała dotychczas dwie powieści: debiut Dwanaście warunków Pani Prezes oraz Splamiona jego żądzą. Wiecie też, z moich recenzji, że autorka ma oryginalny styl, który ciężko podrobić. Bo nikt jak ona nie łączy erotyki z sarkazmem i ironią. Toć komedię erotyczną trzeba umieć napisać. Jej historie pełne są namiętności i pasji oprószonych sporą ilością humoru i odrobiną pieprzu. Nie inaczej jest z opowiadaniem jej autorstwa, bo już sam tytuł jest dość... wymowny i zaskakujący. Rudolf w „Lesie Latawic”, bo o tym opowiadaniu mowa intryguje od pierwszej chwili i do samego końca trzyma ten poziom. Zdecydowanie spełnia oczekiwania przeze mnie w nim pokładane. Jest to bowiem historia odrobinę pikantna, momentami śmieszna, no i podszyta nutką ironii i sarkazmu. A bohaterowie, jakich dla tej opowieści wybrała Marta Milda – są niby oczywiści, biorąc pod uwagę tematykę, a jednocześnie interpretacja autorki przyprawia i o salwy śmiechu i lekką konsternację, ale bardzo przyjemny jest stan. I gwarantuję Wam, że po chwilowej konsternacji, odnajdziecie w tym opowiadaniu nie tylko świąteczną magię.

W tym zbiorze jeszcze trzy opowiadania zwróciły bardziej moją uwagę i odcisnęły swój ślad w sercu. A mowa o Promyczku nadziei Agnieszki Nikczyńskiej-Wojciechowskiej, Miłości na gwiazdkę K.E. December oraz Jeszcze nie wszystko stracone Karoliny Zielińskiej. Szczerze z chęcią zaczytywałabym się w rozbudowanej wersji każdego z nich.

Antologia Świąteczna magia bez dwóch zdań jest świąteczna i magiczna. Te opowiadania wleją w Wasze serducha ogrom nadziei na lepszy czas dla każdego z nas. Część z nich wzbudzi w Was nieco gorętszych odczuć, jeśli wziąć na tapet romanse. Znajdziecie w tym zbiorze także humor. I miłość, nie tylko taką romantyczną, ale miłość w pełnej krasie i odsłonie. Jeśli więc macie ochotę na dobrze spędzony czas z książką, to koniecznie sięgnijcie po Świąteczną magię i zróbcie coś dla siebie i innych.

ŚWIĄTECZNA MAGIA to zbiór 12 opowiadań. To mój drugi patronat, którego zysk ze sprzedaży, przeznaczony jest na cele charytatywne.Tym bardziej cieszę się, że mogłam pod swoje skrzydła wziąć jedno z opowiadań ,,Miłość na gwiazdkę" autorstwa K.E. December - strona autorska

Czy wierzycie w przeznaczenie? Ja wierzę, szczególnie w tym wyjątkowym czasie, jakim są święta Bożego Narodzenia. Wtedy dzieją się naprawdę piękne rzeczy.
David i Veronica, dwójka obcych sobie ludzi, których na swojej drodze stawia niefortunny przypadek.
Oboje podążają na święta do swoich bliskich, niekoniecznie podchodząc do tego z entuzjazmem.
Zasypana droga, późna pora i lis przed maską samochodu powodują, że auto naszej bohaterki zakopuje się w zaspie. Jedyną osobą, która przejeżdża obok jest właśnie David. Nieszczęsnym zrządzeniem, jego samochód spotyka ten sam los.
W poszukiwaniu pomocy trafiają do miejsca, w którym poznają prawdziwy urok rodzinnych świąt, gdzie nie liczy się pieniądz ani status społeczny, a największą wartością jest człowiek. Oczywiście autorka zaskoczyła mnie dalszym wątkiem opowiadania, że drugą część kartkowałam z otwartą buzią 😅. Takiego obrotu spraw się nie spodziewałam.
Kochani, czytając tę historię robiło mi się ciepło na serduchu. Piekny obraz prawdziwych, wartościowych świąt. Miłość, radość bez jakichkolwiek uprzedzeń. Tylko magia chwili. Bo czyż magią nie nazwiemy przypadkowego spotkania, które zmienia życie dwójki obcych sobie ludzi.

Polecam Wam lekturę, bo nie ma nic przyjemniejszego, niż wieczór przy blasku choinki, z ulubionym kubkiem herbaty i 12 pięknymi opowiadaniami.
Każde niesie w sobie piękny przekaz na ten świąteczny czas.
K.E. December dziękuję kochana za zaufanie, którym obdarzyłaś mnie po raz kolejny. Uwielbiam twoją wyobraźnię, bo wiem, że zawsze mnie czymś zaskoczysz 😉.
Dziękuję również pozostałym autorkom antologii. Każde opowiadanie było wyjątkowe i dostarczyło mi wielu pozytywnych emocji.
Ocena opowiadania 8⭐
Ocena całościowa 7⭐

Dziś przychodzę do Was z recenzją antologii "Świąteczna magia". Jest to zbiór opowiadań napisanych przez dwanaście autorek. Została napisana w celach charytatywnych. Okładka książki od samego początku przykuwa uwagę.

W książce znajdziemy dwanaście różnych opowiadań. Każde z nich powoduje, że odczuwamy magię nadchodzących świąt.

Jednym z opowiadań jest "Promyczek nadziei" Agnieszki Nikczyńskiej-Wojciechowskiej. Historia opowiada o losach trzech kobiet, których drogi się ze sobą krzyżują. Nie są one szczęśliwe, każda czuję, że coś straciła, są samotne. Jednak okres świąteczny powoduje, że się do siebie zbliżają i odkrywają pewną tajemnicę, dzięki czemu od teraz wiedzą, że już nigdy nie będą same.
Historia ta daje nadzieję, że gdzieś tam zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał z nami spędzić czas. Wystarczy się otworzyć na innych.

Święta to czas magiczny i takie są wszystkie opowiadania znajdujące się w antologii. Każde z nich jest inne, ale daje nam nadzieję, że nasz los może się odmienić w każdej chwili. W tej antologii nie ma lepszych i gorszych opowiadań. Myślę, że każde zasługuje na uwagę. Zwłaszcza że zostały napisane w tak ważnym celu.

love.s.books

Jednym z opowiadań jest "Promyczek nadziei"...

Uwaga! Opinia skupia się na jednym z opowiadań, napisanym przez Dakota Arizona - "Święta po królewsku".

Kochani, czy może być coś bardziej odpowiedniego do przeczytania (jeśli chodzi o Święta) niż opowiadanie o bożonarodzeniowym balu organizowanym w pałacu?
Książę Christian i pracująca w pałacu Madeline. Ta dwójka sprawiła, że poczułam już ten klimat w 100%. Chociaż, w zasadzie, sprawiła to raczej Autorka 😅
Opowiadania mają to do siebie, że są krótkie i nie zawsze mamy możliwość w pełni nacieszyć się bohaterami, rozwojem ich relacji. Tutaj wszystko musi dziać się nieco szybciej niż w przypadku powieści. Nie oznacza to jednak, że musi być gorzej.
Opowiadanie "Święta po królewsku" to niezwykle bajeczna, krótka historia, która wprowadza do życia nadzieję na to, że to, o czym marzymy, może się spełnić. Dzięki Autorce przypomniałam sobie większość bajek z dzieciństwa, które kończyły się pięknym, pozostawiającym uśmiech "i żyli długo i szczęśliwie".

Jeśli chodzi o całą antologię - naprawdę mogę ją Wam polecić. Oprócz opowiadania patronackiego, urzekły mnie krótkie historie jeszcze dwóch Autorek:

K.E.December - "Miłość na gwiazdkę"

Karolina Zielińska - "Jeszcze nie wszystko stracone".

Oba opowiadania dają wielką nadzieję na to, że miłość czeka. Nie taka zwykła, ale taka wyjątkowa. Muszę szczerze przyznać, że te oba spowodowały, że w moich oczach pojawiły się łzy wzruszenia. Były bardzo klimatyczne, do tego - niczego mi w nich nie brakowało. Cóż, na pewno moja romantyczna dusza miała ogromny wpływ na odbiór tych historii ❤️ Dziękuję Wam dziewczyny za to, że to napisałyście! 👏🏻

Muszę przyznać, że wszystkie Autorki "zrobiły dobrą robotę". Opowiadania czytało się naprawdę przyjemnie. Czuć magię w powietrzu. Gratuluję stworzenia pięknej antologii przeznaczonej na jeszcze piękniejszy cel!

,,Świąteczna magia" to niesamowita książka, która łączy w sobie dwanaście magicznych opowiadań!

Książka została napisana w celach charytatywnych i to jako pierwsze przyciągnęło moją uwagę, następna była śliczna okładka, która sprawiła, że zbliżające święta stały się namacalnym dowodem, decyzja o tym, że ja ją muszę koniecznie przeczytać byli autorzy, których miałam przyjemność czytać książki, ale także ci, którzy mnie ciekawili swoją twórczością.

Co znajduje się w książce? Dwanaście magicznych opowiadań, które pokazują, że święta to magiczny czas, w którym dzieje się magia. Możemy przeczytać o drugiej szansie, która nie zawsze jest dana, a podjęcie decyzji czy wejść drugi raz do tej samej rzeki jest ciężkie, za sprawą złamanego serca. Książka również przeniesie nas wprost na królewski dwór, który wbrew pozorom jest pełen sekretów i tajemnic. Królewskie życie to nie bajka, lecz obowiązek.

Książka pokazuje, że o miłość trzeba walczyć, nie można odpuścić, bo życie bez niej je życiem straconym. Czytając książkę, odczuwałam wiele emocji, ale górowała w nich empatia do bohaterów dwunastu opowiadań. Czas przygotowań do świąt jest wspaniałym okresem w życiu człowieka, lecz nie dla wszystkich i właśnie to w książce widać, że każdy człowiek przeżywa to na swój sposób, lecz gdzieś głęboko w sercu u każdego tli się iskierka i wystarczy odpowiednia osoba, by wydobyć ją na powierzchnię.

Zazwyczaj czytając antologie, ma się swoich faworytów do najlepszych opowiadań, lecz tutaj każde opowiadanie jest na wysokim poziomie i każde z nich ma w sobie jasny przekaz! Nie jestem w stanie, wybrać trójki najlepszych i tego nie zrobię, bo uważam, że każda z autorek napisała świetną historię i tak szczerze, to ja wypatruję kolejnych takich antologii, w tym składzie! Muszę jeszcze wspomnieć o tym, że książkę otrzymałam w przepięknie zapakowany papier, który już zbliżył mnie do świąt, a dodatki sprawiły uśmiech na twarzy, a to wszystko było wstępem do ,,Świątecznej magii" Książkę polecam i gratuluję wszystkim autorkom tak wspaniałej książki: Dakota Arizona, Justyna Dziura, Magdalena Jachnik, K.E. December, Katarzyna Lemiesz, Marta Milda, Agnieszka Nikczyńska-Wojciechowska, Karolina Staszak, Angela Węcka, Karolina Zielińska

• Świąteczne
  • Do przeczytania
  • Rok 2023
  • Samodzielne
  • Z_Patronat
  • Współpraca

Dodaj cytat z książki Świąteczna magia